Aký veľký radiator

Zdravím, mám radiator korado 21vkp rozmer 600x1200,ide mi tam teplota z podlahovky 38stupnov, miestnosť ma 20m2,vyska 2,5m. Izbu mi vykuri na 19,5stupna. Vie mi niekto poradiť či potrebujem typ 22 alebo 33 pri rovnakom rozmere, aby mi izbu vykuril na 23stupnov.vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@danzel9 potrebujete poznať straty miestnosti, a pochybujem, že do podlahovky ide 38°C, Ak kúpite radiator s možnosťou väčšieho výkonu, viete ho priškrtiť, naopak nie. Ale 22 bude asi málo
Odpovedať
Profilova fotka
@danzel9 navrh radiatora (radiatorov) sa robi inak, potrebujes vediet tep. stratu miestnosti pre planovanu teplotu (u teba 23c). 21K ma pri tep.spade 40/30 a Ti=23C vykon len 213W a 33K 398W. Ak chces, excell pre vypocet ti mozem poslat na email, napis mi pm.
Odpovedať
@jan45 teplota na kotli je nastavená na 38,ak sú väčšie mrazy tak ukazuje aj 42, z kotla do rozdeľovaca je vzdialenosť 2 metre. ale máte pravdu, radšej väčší a viem ho ubrať, ešte sa spýtam, ak by som nastavil teplotu na kotli na 45,zmenilo by sa niečo? Asi nie, iba by to rýchlejšie vykurilo, ale teplota by bola asi taká ista v miestnosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@danzel9 ak kúrite podlahovkou, tak by to bolo už nepríjemné. stále platí čo píše mgx, ale Vaše údaje sú pravdepodobne veľmi skreslené, ak vykúrila 21 na 19,5, 33 by mohla, až potom dvíhajte teplotu a to len keď bude skutočne mrznúť
Odpovedať
tepelne straty a vykon radiatora ukazovatele ako na to
Odpovedať
@danzel9 do každého radiátora je vždy potrebná iná teplota vody, niekedy mi stačí 30 st a niekedy ide i 50
Odpovedať
Cim nizsia teplota vykurovacej vody, tym vacsiu plochu musi mat radiator, hlavne ak su straty vyssie, napriklad ked je vonku zima. Ucinnost radiatorov celkom vyznamne ovplyvnuje aj pocet konvektorov, takze dvojkonvertorovy bude ucinnejsi, ale ci az tak, ze by si dosiahol pozadovany vykon tazko takto povedat.
Odpovedať
@jan45 už som kúpil 33ku, uvidíme ako to bude kúriť v zime. A zle som to napísal, do radiátora mi ide 38 stupňov ako do podlahovky, nie z podlahovky, z kotla ide samostatný prívod do rozdeľovaca a z rozdeľovaca do radiadorov, poschodový dom. Dole podlahovka, hore radiatory
Odpovedať
Profilova fotka
@danzel9 do podlahovky je to ajtak veľa, a dá sa to obmedziť jedným zmiešavacím ventilom pri rozdelovači
Odpovedať
@jan45 ak začnem kúriť, tak vyskúšam dat na 35 stupňov, ak mi nebude kotol cyklovat, predtým mi pri 35 cykloval. Pri 38 mi nevypol až kým nevykuril. Teraz bude v systéme o 3,5litra viac vody, neviem ci to pomôže 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?