Aký kotol kúpiť?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte...dokončujeme domček a urýchlene potrebujeme kúpiť kotol.Poraďte prosím, aké máte skúsenosti. Názory kúrenárov sa líšia a mi nevieme, či Protherm alebo radšej Gemini, Junkers..Alebo aký vlastne. Nemecká kvalita je vraj na nezaplatenie, ale problém je vraj so servisom. Ale na rozhadzovanie zas veľmi peniažky nemáme. Na na druhej strane nemáme dobré referencie na Protherm...Poraďte-- Vďaka ;-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
michal: presne tak.. a tna tu trubku som myslela aj ja :)) ale nakoniec som to nedala... nejako som zabudla...lebo u nasich mi islo na nervy chodit s pradlom az do pivnice a naopak... tak chcem mat pracku v kupelni, proste kvoli pohodliu.. ale kotol mame tiez v pivnici a mozno tam bude aj susicka raz, a suhlasim, ze aj mala pivnica splní neskutocne dobre svoj ucel :))) my mame do nej vchod z garaze,,
Odpovedať
a kotol budeme s navacsou pravdepodobnostou riesit BAXI. Len koli 120 % servisu. Bol som aj vo Vailant centre, a servisak mi povedal ze aj tak je to vsetko na jedno kopyto a horaky s nejakymi inymi somarinami do tych kotlov vyrabaju nejake dve firmy v taliansku, ktore to predavaju ostatnym vyrobcom- skladacom kotlov.
Odpovedať
aká debata sa tu rozprúdila... :-) tak mi bohužiaľ pivnice nemáme...tak musíme riešiť kotol v dome.kotol bude určite kondenzačný a tiež sa skôr prikláňame k tomu, aby sme na neho mali aj dobúcna servis...na pripadá do úvahy aj Buderus, ale ešte nemáme ani tušenie, v akých cenových reláciach je Protherm alebo Buderus..napr. Podlahové kúrenie nemáme, úžitková plocha je asi 100 m2...podlahové síce nemáme klasické, ale v podlahe /teda, kuchyna, kúpelna, chodba, práčovnaˇ/ budú vyvedené z radiátorov rúrky pod podlahu, do ktorých pôjde spätná voda z radiátorov a toto je náhrada podlahového kúrenia...takže ešte stále ten kotol zvažujeme... :-)
Odpovedať
ja určite budem mať Geminox ( a aj to zohralo že majitel firmy ktora mi to montuje je sused :-D ) a miestama podlahové vrámci spätnej vody z radiatorov ... Ja tiež chcel pivnicu na takéto haraburdy ale spodná voda mi to nedovolí ;-(
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?