Aký elektrokotol? Attack alebo Protherm?

Zobraz úvodný príspevok
Už sa blíži čas pre výber zdroja vykurovania, tak by som sa chcel opýtať na skúsenosti s elektrokotlami Attack Electric Excellent 8 a Protherm Raja 6kW. Kotol bude zdrojom je pre prízemný dom 130m2 s potrebou výkonu pre krytie strát 4,1kW. Tiež bude ohrievať TUV v 120l nepriamoohrevnom zásobníku. Kúrenár ktorý mi bude robiť podlahovku hovorí že to je jedno, ale že Attack je lacnejší. Môže mi niekto doporučiť niektorú značku? Aké sú vaše skúsenosti s týmito kotlami?
Odpovedať
@nicearty mam ten senzor vonkajsi novy/nepouzity v regali mozem ti ho darovat… ako vonkajsia teplota ma mat vplyv na teplotu dnu ktoru nevyhodnocuje ??? A ked zakurim v krbe tak co 😂
Odpovedať
@megdesign 45 stupnov - podlahovka + anhydrit
Odpovedať
@duzu dalsia vec kolko mas teplotu v dome ked spotrebujes 7 rocne ? Ja mam vzdy min 23 a to od rana nakolko mam male dieta … a ty ???
Odpovedať
@pitt2701 aj keby sme mali identické domy čo nemáme bola by ich spotreba rozdielna ,vždy je tam ešte kopa premenných geografická poloha , orientácia teraz mi vykuruje slnko,ostatné aktívne, pasívne zisky
Odpovedať
@pitt2701 načo budem tlačiť do podlahovky 45°C, keď mám tak malé tepelné straty, že mi na dosiahnutie a udržanie teploty interiéru na 23°C stačí vykurovacia voda nižšej teploty?
Odpovedať
@pitt2701 od vonkajsej teploty zavisia tepelne straty domu a ciel je aby kotol isiel iba na taky vykon a teplotu ako je potrebne co najdlhsie. @megdesign ked nabiehas podlahovku aj tebe pravdepodobne ide do podlahy vyssia teplota, co je normalne a po naakumulovani energie uz kotol dodava len na doplnenie tepelnych strat.
Odpovedať
@megdesign mas na vstupe do podlahovky trojcestny smiesavaci ventil?
Odpovedať
@rkorba nie.
Odpovedať
@nicearty nie nejde. Mám nastavenú teplotu vykurovacej vody na kotli napevno 28°C.
Odpovedať
@pitt2701 ten senzor nevyhodnocuje vnútornú teplotu, ale vonkajšiu. Ak je v kotli nastavená správna krivka, podľa vonkajšej teploty nastavuje teplotu vykurovacej vody tak, aby pokryla tepelný komfort interiéru a tepelné straty objektu. Ak zakúriš v krbe, termostat asi odstaví kotol nie? Volá sa to ekvitermicka regulácia a evidentne o tom nič nevieš, ako to funguje...
Odpovedať
@megdesign da sa ten senzor teda kombinovat s termostatom ? Tak mi porad budem rad … ja homam hodeny v regali uz 5 rokov
Odpovedať
@pitt2701 určite áno. Treba nastaviť v kotli ekvitermickú reguláciu a pripojiť vonkajšie čidlo. Manuál od kotla napovie. 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@megdesign mam raja kotol 12 kw a cidlo vonkajsie a samostatny termostat . Funguje to v kombinacii s termostatom ?
Odpovedať
@pitt2701 a moze byt cislo na severnej strane pod prestresenim ?
Odpovedať
@pitt2701 najlepšie miesto ,nesvieti naň slnko
Odpovedať
@duzu vies poradit ako to pripojit a spojazdnit ?
Odpovedať
@pitt2701 máš návod pri kotli,mal by si mať schému zapojenia, no pri radiátoroch nie je nutný ,lebo reagujú rýchlejšie, ja som to odpojil ,lebo som zateplil dom a tie krivky už nevyhovovali na plný výkon, teraz kotol ovládam ručne, od začiatku kúrenia najnižší možný výkon, aký stačí na udržanie teploty, pre kotol je najvýhodnejšie aby veľmi nekolísala teplota , dá sa nastaviť i kotlovým termostatom, hoci slúži hlavne ako poistka
Odpovedať
@duzu ja mam zetepleny dom. Tak potom je to zbytocne ?
Odpovedať
@pitt2701 zbytočné to nie je,, ak to funguje správne nemusíš meniť výkon manuálne pri rádiatoroch zvlášť ak začne kúriť na vysoký výkon, radiátory sa ohrejú na vysokú teplotu, termostat síce vypne no radiátor kúri dalej lebo je horúci a zvýši sa teplota v dome viac ako je nastavená na termostate, mám ale učenlivý ten sa zapína a vypína po určitom čase a zisťuje ako sa správa teplota, takže vypne už skôr ako je požadovaná a zapne skôr ako vychladne,lebo vie koľko vychladne
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?