Ako zvysit tlak Viessmann Vitodense 111w

ahojte, chcem poprosit o radu, ako zvysim tlak vo Viessmann Vitodense 111w. Uz som pozrela milion videi na YouTube, ale tie ventily boli ine. Potrebujem to vyriesit dnes, je vikend.. najlepsi cas pre poruchu kotla. Dakujem 🙏🙏🙏
Odpovedať
Niekde na tejto trubke by malo byť napúšťanie/ výpušťanie vody z kotla, buď sa k nej pripája iná trubka cez ventil (a ten je zavretý) alebo je tam odbočka na napúšťaciu hadicu. ALE: - prečo kotol nemá tlak? - kam sa stratila voda? - aký je tlak v expanznej nádrži? Ak nevieš odpoveď, tak nerob nič a kontaktuj niekoho kto sa vyzná.
Odpovedať
@sandratn pod kotlom nalavo pod urovnou displeya je cierny plastovy ventil Ten sluzi k napustaniu systemu. Alebo odfotte spodok kotla a ukazem
Odpovedať
Paci sa
Odpovedať
@gkrivanek dakujem velmi pekne, ten ventil som skúšala aj predtým, ale nedokážem ním nijako otočiť a použila som všetku silu.. je mozne, že ma nejakú bezpečnostnu poistku?
Odpovedať
@sandratn nema ziadnu poistku len ho niekto velmi dotiahol a vodny kamen ho prilepil. V smere hod ruciciek otvorte
Odpovedať
@gkrivanek skúsim to namastit najskôr, lebo to nijako nejde.. môžem na to použiť kombinacky napríklad? ten ventil je v takejto polohe
Odpovedať
@gkrivanek skúšala som povoliť a teraz mi cez to tečie voda ☹️
Odpovedať
@sandratn treba par krat otvorit zatvorit a mala by voda prestat kvapkat ak neprestane tak sa poskodil treba novy. Zatial kybel pod kotol na funkcnost kotla to nema vplyv
Odpovedať
@gkrivanek moc ďakujem za Váš čas a ochotu 🙏 už sa mi konečne podarilo s tým ventilom otočiť, mala som pre istotu kotol vypnutý aj z elektriny. Už naozaj posledná otázočka. V tých videách vždy kotol vypinali, v elektrine zostal zapnutý, a až tak dotlakovali. Lenže keď som kotol vypla, tlak sa nedopustil. Mam ho zapnúť a tak dopustat?
Odpovedať
Dotlakovava sa pri vypnutom stave z dovodu ze pri zapnutom moze byt cerpadlo v prevadzke a tym je tlak kvoly hydrodynamike vyssi + aj kvoly ohriatej vody v systeme. Vam to neslo hore z dovodu ze moze byt prepnuty 3 cestny do ohrevu tuv. Kludne ho zapnite a natlakujte na 1.4 skontrolujte a upravte tlak . Ideal je 1.2 za studena.
Odpovedať
@gkrivanek moc ste mi pomohli, kúri to 😊 dakujem Vam velmi
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobry den, Prosim Vas @gkrivanek @foox viete mi vysvetlit, ci sa voda do podlahoveho kurenia doplna cez tu vetvu, ktoru oznacil cervenou sipkou foox alebo cez ten cierny ventil, ktory poslal gkrivanek? Predpokladam, ze len jedna z tychto variant je spravna.. Mne sa pravidelne straca tlak na podlahovom kureni, z 1,2bar mi po par dnoch klesne na 0,5.., stale ked to klesne, dotlakujem na 1,2bar tym, ze otvorim ten cierny ventil, ktory poslal gkrivanek, ale ja tam mam 2x cierny ventil, medzi nimi je nejaka vypust z ktorej zacne kvapkat voda.. rozumiem tomu spravne, ze vlastne stale dopustam tymi 2ma ciernymi malymi ventilkami vodu do podlahoveho kurenia? Dakujem za rady
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gustraze Tá odpoveď od gkrivanek je správna, tým čiernym ventilom sa dopúšťa voda do systému. Odfoť, odkiaľ začne kvapkať voda...
Odpovedať
@dedo758 @gkrivanek dakujem za vysvetlenie, ked by ste mohli este poradit, ..ked otocim obe cierne ventily, zacne zo stredu z toho otvoru trocha kvapkat voda, dotlakoval som na 1,2 a zase po 2ch dnoch tlak na 0,8cca, taktiez som si vsimol, ze mi na vrchnom aj spodnom rozdelovaci zacali slzit spoje, nie tam, kde sa srubuje, ale vyssie, kde je zakruskovane, skoro kazda vetva, ci uz na privod alebo spiatocka, je mozne ze viesseman 111-w kotol ukazoval pokles tlaku expanznej nadoby a nie tlak v podlahovych rozvodoch? A tym, ze som dotlakoval do podlahovky, tak to vytlacilo vsade?? Je mozne, ze popraskalo trubky v betone? Prikladam fotku rozdelovaca aj tych ventilov, ktore som pouzil na dotlakovanie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň! Chcem sa spýtať,kde je poistný ventil na kotly Viessmann Vitodens 111? Potrebujem znížiť tlak. Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?