Ako zvládate kúrenie v arktickej zime v januári 2017

Zobraz úvodný príspevok
Máme tu veľkú zimu , riadne mrazy na začiatku mesiaca. -10 až -20 stupňov čo riadne odtestuje náš dom , naše kúrenie . Zaujíma ma čo ste zistili , postrehli , ako sa váš dom správa či kúrenie stíha , prípadne spotreba plynu elektriky v týchto mrazivých dňoch. Objaviť sa môžu tepelné mosty , fúkanie spod dverí okien, zo zásuviek ... odhalia sa rýchlejšie nedostatky ak ich sledujeme počas takého chladného počasia a silného vetra . Prípadne nejaký kondenz .... zle zaizolovaný veniec ...mne sa to stalo minulú zimu ...a v rohu mi kondenzovala voda, ale už to mám v poriadku. Treba si povšímať tieto detaily . Ja som ešte doplňal izoláciu v októbri 19 balíkov .... lebo strop som mal pobiedno .....Alebo ste proste úplne spokojný :-) :-) :-) U PN okrese teraz -10 do rána sa očakáva -16 stupňov
Odpovedať
Profilova fotka
Nuz ako nemci hovoria, ist der Motor kalt, gib Ihm sechs und halb :)
Odpovedať
Tak som zvedavy, ci padne do rana -30. Uz to tak rychlo neklesa. Kotol som nakoniec nezapol, cakam kam to az do rana 6:00 klesne. Ved kedy inokedy to otestujem, takato zima sa uz mozno nebude dlho opakovat (dufam :-)).
Odpovedať
Je to tam :-). Teraz idem stopovat, za kolko to kotol dotiahne na 22,5. O 6:00 sa zapol.
Odpovedať
U nas teraz -9
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd to si celu noc pri -30 nekuril ? My sme to dotiahli "len" na -25,6C :), vykurovaciu vodu som obmedzil na 40C, myslim, ze ak by to klesalo k -30C by som musel povolit viacej :). Ale je mile vediet, ze TC by to este stale stihalo a to bez spiral.
Odpovedať
Profilova fotka
Tieto dni sa fakt dá otestovať vykurovacia aparatúra. Večer som myslel, že sa teplota ustáli na -14,6 ale ráno vstanem a -19,6 Skontrolujem si históriu a niekedy nadránom to čudo nameralo -22,0 čo je na Nové Zámky myslím si tiež dosť...
Odpovedať
@majkoj Tak tak, celu noc sa nekurilo, ved kedy inokedy by som to vyskusal, toto sa uz asi opakovat nebude :-D . Resp. niekedy pred 6tou to padlo na 20,5 tak kotol nabehol na utlmovu teplotu. A po 6tej presiel termostat na 22,5 a kotol zatial stale bezi, uz nezvykle dlho :-). Uz mame 21,6 takze stupen este chyba. Uvidim ako dlho mu to bude trvat, aj ked zacina svietit slnko a to mi asi "pokazi meranie". Teplota vody do kurenia ide 28-30 stupnov, netusim preco to moduluje +-2 stupne. Ale celkom som milo prekvapeny ako to dlho udrzalo.
Odpovedať
@autoholik servisujeme im autá ;-) O pol šiestej bolo -26°C, teraz takto. Žiar nad Hronom
Odpovedať
Profilova fotka
Tak dnesne ranne minimum -28,1. Momentalne -27,7 a nejako sa nechce oteplovat :-D
Odpovedať
K pôvodnej téme. Okno na mikrovetranie po mrazivej noci. Rozdiel teplôt vo vnútri a vonku 50°C :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd vies povedat kolko si minul plynu na kurenie za posledne dni ?
Odpovedať
Ako ste natom tí ktorí kúrite klimatizáciami? Funguju bez problémov?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jakino ja to mam take iste, len v bytovke (3-komorove, stare 10 r.) a nemam mikrovetranie, robi sa mi to na tesneni pri skle. u nas bolo rano o 7.00 hod -23 C. okres SN
Odpovedať
@prirodokochac U nas je este teraz na severnej strane -22,takze ano je to mozne a uz to tu bolo...myslim,ze pred 2 a 3 rokmi
Odpovedať
@danculd Tým meteostaniciam by som moc neveril, mal som ich už pár a všade bol rozdiel aj 4 stupne. A čím bola teplota nižšia, tak sa rozdiel zväčšoval. Takže reálne si mal teplotu tak okolo -25 - 26 tak ako my všetci v okolí Žiliny, ale aj to je pekné číslo a test.
Odpovedať
@codyy dnes som spal v dome, kde sa kúri plynom, ale ak mi naštartuje auto, chystám sa ísť pozrieť do druhého, kde kúrim klímou, či to zvláda...
Odpovedať
Profilova fotka
Nitra včera -14, dnes -16, za jeden deň spálené 10m3 plynu a večer prikurujeme krbom, dom rozloha 150m2, nemáme zateplené, postavené z Ytongu 375.... na tému či treba zatepľovať Ytong odpovedám rozhodne ÁNO....kúrime na 21-22st....... a máte pravdu, táto zima preverí nedostatky domu
Odpovedať
Dolný Kubín, 2m nad zemou -31°C
Odpovedať
@majkoj To neviem, ako napadol sneh, tak sa mi nechce brodit k plynomeru, takze to vobec nesledujem. @durko64 No neviem, na stanici bolo rano po osmej -27 aj nejake drobne a auto mi ukazalo -28. Zisiel som do dediny (husto zastavane) a tam ukazovalo -25. Prisiel som nazad domov a znova -27. Mam skusenost, ze moje auto, manzelkine auto a meteostanica ukazuju +-1 stupen rovnako. Takze tomu celkom verim. Paradox je, ze tato noc bola cim vyssia poloha tym teplejsia. Kamarati su na Raci (Oscadnica) a tam maju "iba" -16. Aj podla grafov na SHMU, je to pekne vidno.
Odpovedať
Profilova fotka
@danculd aj na Chopku bolo teplejsie ako u nas :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jakino Teraz sa opýtam, že na čo je dobrý zateplený dom, rekuperácia a 5 komorové okná??? V mojej kamennej chalupoe s 60cm hrubými múrmi bez zateplenia pri vonkajšej teplote -25°C som mal v chalupe 24°C a ani len tie sprosté drevené kastlíkové okná som nemal namrznuté... :-D :-D :-D
Odpovedať
@jamk1 bez kúrenia? ORAVSKÁ LESNÁ. „Včera bolo dva metre nad zemou mínus 31,7 stupňa Celzia, dnes ráno pred siedmou teplota klesla až na mínus 35,2 stupňa,“ povedal Ladislav Murín, pracovník meteorologickej stanice v Oravskej Lesnej. Päť centimetrov nad zemou nameral teplomer ešte menej. Včera mínus 32,1 stupňa, dnes mínus 37,2
Odpovedať
Profilova fotka
@igigi Bez kúrenia určite nie. :-)
Odpovedať
hello, mna by zaujimalo, aku teplotu ma teraz vzduch ktory vam fuka z vyustiek rekuperacie (v interieri)...lebo ja som to skusal merat a ukazovalo mi iba 9st pri vonkajsich -16st
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 nuz nechaj otvorene okno ako on a potom uvidime ;)
Odpovedať
@realistanr cakal si viac? Ak nemas doohrev tak tazko. Ja mam nastavenu 22, ale asi bude nizsia. Doohrev zozerie aj 10 kWh denne. Vacsina ju ma teraz aj tak vypnutu, lebo im zamrza vymennik. Moj problem je iny, doohrev pusta teplotu blizko 22, ale vysoka teplota sposobuje rosny bod v potrubi.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Videl si uz niekedy 70 rocne drevene kastlikove okna? Ak by si videl, tak by si pochopil, ze take netrebanechavat otvorene. Tie okna nemsju ziadne tesnenia, tskze maju prirodzenu mikroventilaciu uz od vtedy, ako ich vyrobili... :-)
Odpovedať
rano 7:00 BB lokalita 479 mnm, -22 vo výške 2,5 metra.
Odpovedať
@majkoj ale to len teraz ked je inverzia studený vzduch klesá dole BR je ako vo veľkom lavore bezvetrie a teplota klesne i o 10 st oproti CHopku , včera na obed som sa opaľoval na kopci na Skalke, dá sa konečne na bežkách, prídem domov a -15 poobede
Odpovedať
Profilova fotka
@realistanr ja som si kvoli tomu rychlo zbuchal z arduina snimaciu stanicu. rekuperacia konfovent vcera vecer o 20:30 zapnuty dohrev nasavanie -11,5 vstup dom 18 vystup dom 23 vyfuk -1 vcera vecer o 21:00 vypnuty dohrev nasavanie -12 vstup dom 13 vystup dom 23 vyfuk 0
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?