Ako ste robili otvor 160mm na lok. rekuperaciu, vetranie?

Su aj ine moznosti ako urobit otvory, bez pouzitia jadroveho vrtania? potrebujem otvor do plnych tehiel. 40cm...otvor pre lokalnu rekuperaciu, vetranie do pivnice x2, otvor pre digestor...dik
Odpovedať
@radoslavc Kup si dlhy vrtak cca 50-60cm, priemer 15-20mm nakresli si otvor a po obvode to odvrtaj, potom zober buracie kladivo a pekne to vysekaj. Inak jednoduhsie je si kupit jadrovy vrtak a tym to vyvrtat.
Odpovedať
@originalx len tie sa hybu co som pozeral kolo 200e...a to sa skor oplati dat niekomu urobit....skusim to vyvrtat tym prvym sposobom ako si povedal...
Odpovedať
@radoslavc ale no, to kde si pozeral tie vrtaky? Ved kup nejaky obycajny do 10EUR, na tych par dier do tehly nepotrebujes profi za stovky.
Odpovedať
@radoslavc ja som si požičal vrták aj s veľkou hiltkou od miestnej stavebnej firmy
Odpovedať
@radoslavc tu dieru musis spravit podstatne vacsiu nez priemer rury,treba ju aj masivne izolovat,cize zbijacka je tiez riesenie
Odpovedať
Tak ako píše originalx všetko okrem tej poslednej vety....jadrový vrták len vtedy ak by so potom chodil vŕtať stavebníkom za úplatu po stavbách, lebo ináč potom Ti bude stáť nevyužitý v kúte... 8-) :-N
Odpovedať
vdaka za rady, na zasuvky pouzivam tuto korunku: http://www.rr-naradie.sk/vrtak-sds-pl... odporucam, za par korun vela hudby...a presne tou som vyvrtal aj otvor 160mm cez celu stenu.40cm..do hodiny... niekde to je sirsie aj o 3cm. Uvazujem ci to najlepsie cele vyplnit purpenou...alebo radsej vyspravit kleberom?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@originalx Presne. Aj ja som si tak spravil.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?