Ako postupovať pri výmene ventilu na rebríkový raditátor?

Viete mi poradiť, ako postupovať pri výmene ventilu na rebríkový radiátor? Momentálne máme na stene ventil Hertz VUA 40, je už zapojený na podlahové kúrenie, ale nie je na ňom rebríkový radiátor. Teraz by som chcel tento ventil vymeniť za iný, ktorý má krajší dizajn + zavesiť na stenu radiátor. Chcel by som vedieť, keď odmontujem starý ventil a dám tam nový ventil, tak automaticky z tohto okruhu, na ktorý bude napojený radiátor vytečie voda. Musím potom tento okruh dopustiť vodou? Ak áno, tak ako? Tým, že pre tento okruh spustím prívod vody v skrinke, v ktorom je napojené podlahové kúrenie? lebo momentálne je tento prívod vody pre tento okruh zastavený, keďže radiátor ešte nebol namontovaný. Následne treba aj odvzdušniť sústavu? Čo som pozeral na internete, tak by malo dochádzať k automatickému odvzdušňovaniu. Ďakujem za rady a prípadný postup.
Odpovedať
Profilova fotka
Najlepsi cas si si vybral na to 🙂 Ja by som sa na to vykaslal ked tam das rebrik ventil ani neuvidis. Ale k veci. Okruh odstavit cez ventil odpustic co vytecie napojit rebrik otvorit odvzdusnovak a ventil a cez okruh napustit vodou. Zavriet a dotlakovat sustavu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?