Ako nadstaviť kotol Viessmann Vitodens 100?

Ahojte prosim ako mam efektivne nadstavit kotol na kurenie(radiatory) a teplu vodu? Mam pocit ze dost dlho tecie studena voda kym pride tepla voda aj ked mam kohutik uplne na teplej strane. A co sa tyka kurenia mam na termostate nadstavene kurenie na 22.5 stupna a ked poriadne vyvetram strasne dlho trva kym byt vyhreje. Termostat je na chodbe kde nie je okno a je tam najchladnejsie. Vcera isiel kotol a termostat ukazoval 22 stupnov a radiatory boli teple vobec neboli horuce. Na radiatoroch nemame termohlavice. Termostat je napojeny na kotol. Na foto posielam aky mame termostat a ako mam nadstaveny kotol. Prosim viete mi poradit? Vopred dakujem
Odpovedať
1
2
v RD chvilu trva kym pride tepla voda do baterie, podla toho, ako daleko je kotol od sprchy, umyvadla v kupelni, kuchyni, ... s tym neurobis nic, lebo ked voda dlhsie nesla, aj ak mate zaizolovane trubky, tak v trubkach voda vychladne a ta musi najprv vytiect, vytlaci ju uz tepla voda z kotla. DO radiatorov ti kotol pusta vodu urcitej teploty (mame sice podlahovku, ale nam tam ide okolo 28-36 stupnov, zatial kurime podla vonkajsieho cidla ekvitermicky, kym nam pridu namontovat vnutorne termostaty, na nasom viessmane si viem pozriet aj aktualnu teplotu vody pustanej do kuernia, ale mame dotykovy displej, v tomto sa nevyznam), ta teplota zavisi od nastavenia vami zvolenej teploty miestnosti a teploty, aku odmeria cidlo. radiatory nemusia byt horuce, ak mate v izbe taku teplotu, aka je zvolena. my mame nastavene na 20 stupnov, podlaha je vlazna a v dome je 21.
Odpovedať
a radiatory su odvzdusnene? na kotli ta teplota je urcite teplota vody, len neviem, ci tak vyhrievate uzitkovu vodu alebo je to voda do radiatorov, no kazdopadne je to nastavene dost vysoko. Ak je to teplota TUV, stiahni to na 45-50. AK je to do radiatorov, tak to by ste sa uz popalili na nich.
Odpovedať
@misscelaneous radiator je teply proste iba teply teraz je na rermostate 22.5 a stale kuri aj keby uz nemal lebo je teplota taka aka je nadstavena. Mame iba jeden termostat takze nemoze vediet kolko je v inej izbe teplota ale len na chodbe. Neodvzdusnovali sme sme v novostavbe 1 rok nikto nam nic nekazal a popravde na tychto radiatoroch ani neviem ako sa to robi.
Odpovedať
Este rozmyslam ci nemame priskrtene radiatory
Odpovedať
Radiátory nemáš priskrtene máš ich naplno na 8. Treba sa vyhrať s ekvitermikou,ale to je iný level. V tomto ti neviem poradiť.
Odpovedať
@milos35 no co som citala v starych temach tak ze sa to neoplati na radiatory ze na podlahovku ale pravdu povediac som z toho debil...
Odpovedať
@bosorka3113 z tej ekvitermiky aj ja. Minulý týždeň mi bol kurenar robiť revíziu kotla,dával mi aj nový termostat. Mám Junkers,povedal že ešte tak 3-4 roky mu dáva, tak z rečí do reči že potom nový, kondenzačný aj novým bojlerom ,termostatov a tou ekvitermikou. Nejak videl na mne,že sa mi to nepozdáva,ale povedal že keď sa to pekne nastaví že je to dobré. Zatiaľ neriešim tak uvidím, sám tomu systému nerozumiem ako to funguje-vonkajsia teplota s vnútornou a kotol ide... A tie termíny,že spodný výkon..... No španielska dedina...
Odpovedať
@bosorka3113 Koleckom na kotli nastavit teplu vodu na 4 a kotlovu vodu na bodku medzi 4-5.Ekvitermiku podla termostatu nemate.U viessmannu je ta bodka odporucene nastavenie. :-)
Odpovedať
@robo28w automaticky mi kotol spustilo ohrev vody na 57 stupnov neni to vela 😎 to prve kolecko je na vodu a druhe kurenie vsak? Dobre som to nadstavila?
Odpovedať
@bosorka3113 ano kolecka su tak ako si popisala.ohrev TUV je cca 50st na 4,a kotlova voda na bodke je cca 60st .do radiatorov ok
Odpovedať
Joooj, zas filter hore nohami.... :-)
Odpovedať
@dedo758 aj pozink :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@robo28w @dedo758 to vadi ked to je hore nohami?
Odpovedať
@bosorka3113 Účel plní, kým sa neupchá. Potom ho vyčistiť je dooosť umenie...
Odpovedať
Profilova fotka
@grivanek
Odpovedať
@dedo758 montoval ho autorizovany servis pre viessmann a ten pan ma prist urobit reviziu za 120eur! Ked fo namotoval na kkt tak reviziu uz mu robit nedam :triumph: malo to byt prosim inak?
Odpovedať
@bosorka3113 ako servisny technik ho pozdravujem a odkaz ze 120Eur za rocnu udrzbu a reviziu za 100vkovy viessman je KRADEZ!! A kludne povedz ze za 120Eur sa robia revizie a udrzby tepelnych cerpadiel za tisice eur. Normalna cena vasho kotla je 70Eur + 10 na naftu maxxxxx
Odpovedať
@gkrivanek povedali sme si ze tento rok to zaplatime buduci rok pada zaruka a najdeme si ineho lebo toto je aj podla mna strasna palka :-( ak niekoho poznate z okolia DS kt je schopny a spolahlivy budem rada za kontakt :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@gkrivanek @robo28w @dedo758 Páni, čítam, že sa v tom vyznáte, poraďte mi...máme tiež kotol Viessmann Vitodens 100 pričom ak mám otočene obe "kolieska" čiže aj voda aj ohrev zohrieva iba vodu. Kúriť nezačne aj keď je na termostate nastavená vyššia teplota než je reálna v miestnosti. Čiže ak chcem dokúriť miestnosti musím vypnúť ohrev vody. Susedia majú rovnaký kotol aj dom a všetko funguje ako má. Ak klesne teplota v miestnosti kotol ohrieva a súčasne ide aj teplá voda. V čom môže byť problém? Servis sme kontaktovali, čakáme sme v poradí. No mne to nedá. Vďaka aj za malú pomoc, príp. radu. Pridávam aj foto napojenia
Odpovedať
@l_haninka aký máte termostat?
Odpovedať
@l_haninka tak tak ako kolega pise hore. Pravdepodobne mate ekvitermicke cidlo vonku a ekvitermicky riadenym termostatom. Kurenie sa prisposobuje vonkajsej teplote. Odfotte ten termostat a pozrite ci mate vonku cidlo
Odpovedať
@l_haninka uz si to pisala inde, mas tam odpoved, tu pises zas nieco ine, kotol nikdy nehreje tuv a nekuri naraz. Chces povedat ze pokial nevypne ohrev tuv tak vobec nekuri? Vsak tuv ohrejebza par minut a nemusi ju hriat aj cely den
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell presne tak to chcem povedať, že ak nevypnem ohrev vody tak kotol nekúri aj keď klesne teplota v miestnosti a aj keď klesne teplota vonku. Je mi jasné, že obe veci naraz nerobí, aj návod sme prestudovali, ale nepomohli sme si, tak skúšam tu. Teda keďže sa nevyznám v kúrení vôbec(nie každý sa vyzná vo vsetkom) asi som to nevedela ani tak správne vysvetliť. Niekoľko dní sme to sledovali, mali sme obe kolieska na bodke čiže odporúčanej polohe. Termostat sme mali nastavený na 23°. Vodu sme mali horúcu ale kotol pri poklese teploty v miestnosti nezačal kúriť a ráno bola teplota v dome 22° a cez deň ďalej po polstupni klesala. Na kotli bola sustavne ikona kohútika. Vôbec sa neprepla na ikonu kúrenia. Keď už teplota klesla na 20° a kotol stále neprepol do kúrenia, sme vodu teda vypli kolieskom do polohy 0 a vtedy začalo kúriť, naskočila ikona "radiátora" a za jeden a pol dňa dokúril do požadovanej teploty na termostate. Tak neviem či je to takto normálne, ale nezdalo sa mi, ale ako vravím nie som kurenar, tak nechávam si poradiť. Snáď som to tentokrát vysvetlila lepšie.
Odpovedať
To by ešte mohlo byť vadné čidlo zásobníka, či...? @robo28w @gkrivanek
Odpovedať
@l_haninka tak to je asi fakt chyba, neviem mozno daj foto termostatu ale to nevyzera ze by bola chyba tam
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell aktualna foto. Termostat nastaveny na 23° ukazuje teplotu 24,5° krasne sem svieti slnko, tak samozrejme neocakavam ze bude kurit, ale nadranom ukazoval iba 22° a ani tak nekuril aby to dohnal na tych 23°. No servisny technik sa nakoniec ozval pride o tyzden. Sama som zvedava.
Odpovedať
@dedo758 10k ohmov ma mat
Odpovedať
@l_haninka pozrite ci su v nom baterky.
Odpovedať
@l_haninka presne ako píše kolega,možu byt slabe baterky a vtedy kotol blbne,skuste vymenit.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek @robo28w tu v termostate? Baterky tam neboli. Nechyba tam nejaky pliešok? Tie baterky som vlozila a su v tom priestore nejake pohyblive do stran :-| fakt nie som technicky zrucna ked uz aj baterky mi robia problem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?