Aké kúrenie do vrchného poschodia 130 m2?

Do spodného podlažia (obývačka, kuchyňa, ostatné) dávame podlahové, kedže všade bude dlažba, ale do vrchného sa nevieme rozhodnúť čo je lepšie, kedže hore dávame plávajúcu podlahu, a bojíme sa či to bude dobre prekurovať keď tam dáme len podlahové a či nebudeme zbytočne veľa prekurovať a účel žiaden. Ďakujem za rady
Odpovedať
Dobrý den. Netuším, do jaké míry máte znalosti o potřebách tepla na topení a konstrukci tepelných systému. Nicméně, to je skoro jedno. Důležité je si uvědomit, že kolik protopíte je otázka pouze kvality zateplení domu. Čili dobře zateplený dům bude mít menší spotřebu tepla, jak dům nazateplený. Samozřejmě že se nejedná pouze o tloušťku izolace na stěnách, ale o součet všech vrstev, ze kterých se stěna skládá ( ale opět nejde poouze o stěny, ale i o podlahu, stropy, okna, dvěře a v neposlední řadě o větrání, což spousta stavebníků těžce podceňuje ). Z toho vyplývá, že je úplně jedno, jestli tam budou radiátory, nebo podlahovka. Co ale není jedno, je dimenzování jak radiátorů, tak potom té podlahovky, aby se do každé místnosti přenesl a vyzářil potřebný tepelný výkon. No, a zde bych tak trochu upozornil, že ne každý to umí spočítat a správně nakonfigurovat. Třeba Maroš Kollár to urobí se zavřenýma očima a máte jistotu, že to bude OK.Protože jste zadala pouze otázku, tak asi už víc ze mě nedostanete. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
Mame podlahove kurenie na oboch poschodiach a bez problemu. Kurime na 20-22 stupnov.
Odpovedať
v celom dome mame plavajucu podlahu. Dolu mame podlahovku, tam sa zdrziavame skoro stale a preto je tam 24 stupnov. A na poschodi su radiatory. Radiator ma vyhodu,ze si mozme regulovat kolko chceme stupnov v izbach. Nakolko ja mam na spanie radsej chladnejsie takze v spalni mi staci tych 19-20 st., pre deti by bolo asi lepsie teplo. Ale inak podlahovka je super vec, netreba sa obavat plavajucej podlahy. Ucty za plyn nemame vysoke a tepla je tu dost :)
Odpovedať
Profilova fotka
skusim aj ja prispiet.. radiatory maju rychlejsi nabeh. takze ked si pridate na radiatore vyssiu teplotu skor zacne vyhrievat priestor nakolko podlahovka musi najskor vykurit beton.. ale opytajme sa kolky z vas menia tie teploty. a inak aj pri podlahovke sa daju regulovat miestnosti. ak Vam tam dali rozdelovac co asi dali tak tam sa to da priskrtit ako na radiatore.. len menej kofortne.. z tohto vypliva akoby boli radiatory lepsie.. ALE... radiatory niesu zrovna modne doplnky v izbach. takisto uberu priestor.. ale hlavne je potom treba iny kotol lebo do radiatorov ide voda o teplote 60 stupnou a do podlahovky 40 stupnova.. cize sa predrazi aj kotol.. a podlahovka je prijemnejsi komfort.. hlavne v detskej kde sa hraju deti na zemi... niesom vodar ale snad pomohlo aj toto.. :-)
Odpovedať
Vykuri ti to dostatocne, neviem preco by nemalo, izby si tez vies nastavit ako potrebujes,spalnu na 20,detske na 22,kupelnu na 23, chodbu popripade aj vypnut, je to len o systeme regulacie. je to menej prasne, esteticke. Preco si ho davate na prizemie? Pre TO iste si ho daj aj na poschodie.
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som dal podlahovku aj na poschodie, predsa už tie radiátory nie sú v dnešnej dobe tak v móde, menšia prašnosť a teplejšia podlaha sú ďalšie plusy, mínusy by som spomenul asi to že si nevysušíš rýchlo oblečenie, pokiaľ nemáš sušičku prípadne rebrík. radiátor v kúpelľni potom rožky na strúhanku, alebo aj kôru s pomaranča napr. :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?