Aké kúrenie do domu s plochou 110m2?

Profilova fotka
neviem sa rozhodnut pre ake kurenie potrebujem vediet aktualne mesacne naklady pri 110m2 ploche. stavat budem z ytongu 300.poradte
Odpovedať
kazdy den rovnaka tema.... a rovnake neuplne vstupne informacie :-| Co tak si pozriet temy, kde sa to uz od jesene prebera? ;-)
Odpovedať
...skus si najst temy podla mojho nicku..ak sa to tu da a budes mat aky taky obraz...najlepsie je najst temu a pridat vsetky informacie.. su tu ludia ktori ti budu vediet poradit ...
Odpovedať
Zalezi ake dosiahnete tepelne straty, podla toho kurenie, ale v novom dome ak date nejake zateplenie, najma strop a budete kurit plynom + nieco krb tak sa viete dostat cca 600-700 Eur mesacne (kurenie +TVU).
Odpovedať
za 600-700 eur mesacne mozes kludne vykurovat elektrickymi konvektormi otvoreny altanok :-) myslel si to rocne predpokladam :-) presne ako sa pisalo vyssie .. zalezi na tepelnych stratach, podla toho sa treba riadit ... staci si vyhladat podobne temy, je ich to dost
Odpovedať
Profilova fotka
ako Ti hovoria, popozeraj iné témy, ale ja Ti odporúčam aby bolo podlahové minimálne na prízemí
Odpovedať
600-700eur mesacne ... tolko ja neminiem na kurenie a TUV za rok ... kurim iba plynom, ziaden krb, ziadne solare ... zatial mi to vychadza 350eur/rok za plyn a 200eur/rok elektrina ... plocha 140m2 ... pri kureni elektrinou by to bolo dvojnasobok ... ak je na pozemku plyn, tak hlasujem za kurenie plynom ... ale ak by boli naklady na pripojku vysoke, tak mozno aj ta elektrina sa oplati ...
Odpovedať
môžeš spáliť za mesiac plynu za 600-700,-€ ak máš obytunú plochu 1200 m2 a nemáš ešte osadené okná a bývaš na Orave, kde je 6 mesiacov zima.
Odpovedať
PLYN
Odpovedať
Profilova fotka
náklady na kúrenie musíš mať vyrátané predsa v projekte, ak sa ti to zdá veľa nájdi si odborné firmy, ktoré ti poradia iné alternatívy. 30 ytong? a zateplenie? každý iba plyn - slovenská dogma :-|
Odpovedať
@mufka.janka: fundovana odpoved... Fakt podlozena argumentami. @marek06: stavat z ytongu 300 je strasne malo informacii - teda vlasne ziadne - Poschodovy alebo Bungalov? Izolacia na stene, streche, podlahe, orientacia domu atd, atd... Nie si tu myslim prvy den a uz som Ta videl v prispevkoch, tak snad si uz postrehol ze len material na obvodove steny je malo. Niekto moze mat Ytong Lambdu 375 (ako super riesenie) + standartne izolacie + 2 skla a spotrebuje rocne 15 MW na kurenie a iny moze mat Ytong 300 + 25 cm EPS, dobre izolovanu podlahu, strechu + zaklady + 3 skla + dobra orientacia a spotrebuje 3 MW. Pomoze Ti to ? To si povies ze mozes mat 3 az 15 MW a to Ti staci? Zakladom vsetkeho je vypocet tepelnych strat a potom vypocet potreby na vykurovanie, co by si mal mat pri projekte a potom zhodnotit ake naklady by boli za zavedenie plynu (+ naklady kazdy rok na revizie) + spotreba a co by stala elektrika a zvazit si vyhody/nevyhody jedneho a druheho riesenia.
Odpovedať
Profilova fotka
Na vykurovanie je najlepšie mať kotol na tuhé palivo. Automatický. Na ohrev TUV solárna zostava. Najlacnejšie a nieste až tak zavisli na energetických sieťach. (V prípade záložného zdroja el. energie ste úplne nezávisli)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?