Ake kurenie

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim vas.mam taky problem ze sa mi stale rosia okna a vznika aj plesen.z obyvacky mam na terasu hlinikove dvere so sklom a na rame je vkuse 10l vody.v najvzdialenejsom kute od konvektora mam uloznu skrinu na potraviny a dnes som aj tam nasiel plesen.dom ma zatepleny 20cm polystyrenom a vnutri mam el konvektory.elektriku mam nastavenu na dvojtarif takze aj kurenie vynechava 4x do dna po hodine.aj ked kuria tak na zemi je pocitovy chlad.kurim stale na 22-23st.uz som bezradny.neviem cim sa to deje.skusil som kurit aj na viac stupnov ale to sa zase nedalo vydrzat a cez vysec elektriny miestnosti pocitovo ochladnu.ake mam zvolit kurenie v mojom pripade ked mam tarif 20/4
Odpovedať
1
2
@eagleowl naozaj? Veď sám píšeš, že môže mať pocit chladu počas výpadku prúdu, ak má dom slabú tep.izolačnú obálku domu. Čo zrejme má, z tých info, čo tu zatiaľ pridal. Ale, zakladateľ témy písal, že "aj ked kuria tak na zemi je pocitovy chlad.kurim stale na 22-23st" čo poznám veľmi dobre, v dome u svokrovcov sa bez papúč vydržať nedá, majú starší dom a radiátory. Aj u nás v novom dome ak podlahovka celý deň nekúri, tak je podlaha na pocit studená. Áno zase som použila slovo "pocit", ešte som teplotu podlahu nemerala.
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka "ak má dom slabú tep.izolačnú obálku domu. Čo zrejme má".....20EPS fasáda a 10cm na zemi.....to nie je slabá obálka ani omylom.....končím...nemá to zmysel.
Odpovedať
@eagleowl a dvere kde je teplota dole 5° a hore 12°. Toto je tiež ok? Schválne som zmerala teplotu našich obyčajných plastových balkónových dverí, 20° hore a 16° dole pri zemi. A ktovie čo má v strope.
Odpovedať
@virnik27 no asi si mal málo výkonné infra chod na slnko a zbadáš ako kúri, alebo výkonové so zrkadlom do kúpelní to je nie na vykúrenie kúpelne ale na pocit tepla na krátky čas , je zbytočné to vykurovať na 30 stále, spotrebu má rovnakú ako každé elektrické na činný odpor, pre pasívne domy je to najlacnejšie, pre nízke náklady a servis a malú spotrebu, nikdy sa nevrátia náklady na nič iné
Odpovedať
@virnik27 je úplne jedno z akého zdroja ide teplo, kW z toho či onoho je vždy rovnaký, museli byť reálne na nižší výkon,meral si to?
Odpovedať
@virnik27 furt budeš kritizovať infra panely, keď máš zle izolovaný dom. Mne to funguje, aj termostaty z Číny. Za zimu miniem asi 2500 kWh, plocha 120 m2. Celkový výkon infra panelov 3000 kWh.
Odpovedať
Profilova fotka
@petobike a v akej lokalite máš dom ? Oblasť ? Vonkajšia klimaticka oblasť ? A na koľko vykurujes dnu ? Máš pasívny dom ?
Odpovedať
@petobike to máš asi preklep s tým výkonom, musí stačiť i 3kW =3000 W, pri tvojej spotrebe je každý iný zdroj nenávratná investícia, to máš asi vzorovo postavený dom, môžeš sa pridať , @mio23 a @blacksr tá má dokonca len 2kW el bojler i na kúrenie @virnik chceš mi povedať že ozaj meriaš veľkosť prúdu?, to je k ničomu- elektromer meria stále veľkosť napätia i veľkosť prúdu , v každom okamihu je iné napätie , mení sa podľa odberu v sieti a tým sa mení i veľkosť prúdu i príkon spotrebičov vo Wh,KWh,MWh a nie v Ampéroch
Odpovedať
@petobike to máš asi preklep s tým výkonom, musí stačiť i 3kW =3000 W, pri tvojej spotrebe je každý iný zdroj nenávratná investícia, to máš asi vzorovo postavený dom, môžeš sa pridať , @mio23 a @blacksr tá má dokonca len 2kW el bojler i na kúrenie @virnik chceš mi povedať že ozaj meriaš veľkosť prúdu?, to je k ničomu- elektromer meria stále veľkosť napätia i veľkosť prúdu , v každom okamihu je iné napätie , mení sa podľa odberu v sieti a tým sa mení i veľkosť prúdu i príkon spotrebičov @duzu oprava príkon je vo W , no spotreba vo Wh,kWh, alebo MWh , tiež @petobike výkon je nie v kWh , to je spotreba
Odpovedať
@dexter89 západné Slovensko, Áno na hranici pasívny dom, vnútorná teplota 21.
Odpovedať
@duzu opravujem sa, hej je to 3000 W.
Odpovedať
@petobike sorry ale 21 nie je vykurovanie,takto sa to neda porovnavat.pri standartnych 22.5- 23 to bude o polovicu viac.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dent niekomu to stačí, niekomu nie. Je to o pocite. Na spanie fajn, pri TV býva 22.
Odpovedať
@dent štandart-tepelná pohoda je pre každého iný, niekto je zamrznutý a potrebuje i 24, inému je teplo už pri 21, ak sú len dvaja taký extrémny v jednej miestnosti majú problém sa dohodnúť
Odpovedať
@duzu to mi je jasne, podla precitania mnoho tem tu na MS-ohladom kurenia, ( a som tu uz nejaky ten rok)bezna rodina s mensimi detmi vykuruju izby na 22-23 st. tak preto nemozme porovnavat bezny rodinny dom so standartnou teplotou v izbach, s RD vykurovanym na 21st. Porovnavajme porovnatelne.
Odpovedať
@dent , to je možno tak priemer, naviac pri každej činnosti potrebuje každý inú teplotu, ak varíš stačí menej tiež na spanie,atd
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
oprava
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?