Menu Forum

1000l akumulačná nádoba na nezateplenej povale

fotoportrét
fotoportrét
bufo
Registroval sa 22. mája 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 26 príspevkov. Okres Ilava.
fotoportrét
fotoportrét
bufo
Registroval sa 22. mája 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 26 príspevkov. Okres Ilava.
 Dobrý deň priatelia, riešim zrovna deficit miesta v technickej miestnosti a teda mi napadlo umiestniť akumulačnú nádobu na poval. Viem že tam bude mať asi väčšie TS takže otázkou teda je či to môžem spraviť a aký bude rozdiel v TS medzi umiestnením normálne v dome. ďakujem za rady
4. okt o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
viktor811
Registroval sa 3. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1265 príspevkov. Okres Dolný Kubín.
fotoportrét
fotoportrét
viktor811
Registroval sa 3. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov. Okres Dolný Kubín.
 @bufo Myslím, že nejaký malý rozdiel tam bude, ale z pohľadu prevádzkovania a kontroly je nutné mať AN pri kotli.
4. okt o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajo873 (29 r.)
72
Registroval sa 11. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 915 príspevkov a 7 albumov. Má 17 priateľov. Trakovice, okres Hlohovec.
  • Už bývam v dome
    okres Hlohovec
fotoportrét
fotoportrét
kajo873 (29 r.)
72
Registroval sa 11. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 914 príspevkov a 7 albumov. Má 17 priateľov. Trakovice, okres Hlohovec.
  • Už bývam v dome
    okres Hlohovec
 @bufo Aký typ kúrenia ideš dávať keď dávaš 1000l akumulačku? Predpokladám že budeš kúriť drevom však?
Neviem ako straty, ale zamyslel by som sa aj nad nosnosťou povale, keďže 1000l zásobník plný vody bude aj niečo vážiť emoticon
4. okt o 12:59  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @viktor811 Ako to myslíš z pohľadu prevádzkovania a kontroly? Myslel som že už tá doba kedy bol užívateľ otrokom technológii je dávno preč a všetko funguje bezobslužne emoticon
4. okt o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @kajo873 Mám teplovodný krb Hoxter a vodnú podlahovku takže AN treba. To či to zvládnu trámy už mám potvrdené od strechára ktorý mi strechu robil.
4. okt o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Poradenstvo v oblasti energeticky a investične nenáročnej výstavby
Jarka Černá PRO

Plyn, voda, vykurovanie, klimatizácia - Okres Malacky
293

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

“Zasaď strom... http://www.energia.sk/tema/obnovitelne-zdroje/francuzsky-veterny-strom-vyuziva-aj-ten-najlahsi-vanok/15288/”
(Pred 1 rokom)

@bufo Ak bude nezateplená povala, bude tam teplota asi ako vonku. AN by mala byť v miestnosti, kde je aspoň +15°C.
4. okt o 13:41  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kajo873 (29 r.)
72
Registroval sa 11. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 915 príspevkov a 7 albumov. Má 17 priateľov. Trakovice, okres Hlohovec.
  • Už bývam v dome
    okres Hlohovec
fotoportrét
fotoportrét
kajo873 (29 r.)
72
Registroval sa 11. mája 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 914 príspevkov a 7 albumov. Má 17 priateľov. Trakovice, okres Hlohovec.
  • Už bývam v dome
    okres Hlohovec
 @bufo Tak si osobne myslím že nie je problém, keď poťaháš káble ako máš na ovládanie. A čo sa týka strát? určite to bude horšie ako v technickej miestnosti v dome. Ale ako moc horšie neviem. Prípadne ho dodatočne zaizoluj ten zásobník a hlavne potrubie. Ak by ti malo na streche aj mrznúť (nenapísal si či je strecha izolovaná ale predpokladám že nie), môže byť možno problém hlavne keď nebudeš kúriť v krbe. Potom budeš zbytočne musieť púšťať teplú vodu do zásobníka z druhého zdroja aby ti nezamrzol, hlavne prívody. Teda ak nemáš teplovodný krb ako jediný zdroj tepla a plánuješ s ním kúriť celú zimu.
4. okt o 13:46  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @blacksr nebolo by možné tých 15 stupňov nahradiť napríklad 40cm vaty okolo celej nádrže? To už by podľa mňa naozaj nemalo zamrznúť ani nič podobné. Lebo ak by to bolo možné takto riešiť tak mi je jedno aká bude tá nádrž veľká a ako vyzerá..
4. okt o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

@bufo Áno, zateplenie AN sa dá navrhnúť tak, aby mala také straty, ako keby bola v dome.
4. okt o 13:50  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @kajo873 Nie nie je to jediný zdroj ale tak nemyslím si že by niečo čo je riadne zaizolované mohlo zamrznúť. Veď keď už si predstavím len takú tú klasickú polystyrénovú krabicu na potraviny ktorá má hrúbku steny 50mm a v nej nič nezamrzne aj keď je vonku.
4. okt o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @blacksr Takže chlad by jej vadiť nemal...teraz či by to bolo aj technologicky možné...mám na mysli čerpadlá a podobne či nemajú nejaký problém vytláčať vodu do 3 metrovej výšky
4. okt o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

@bufo Nie, 3 m výška neni problém. Záleží aj od množstva rúrok - aký odpor musí čerpadlo prekonať. Obehové čerpadlo v okruhu s krbom problém mať nebude. Obehové čerpadlo podlahovky - záleží, aký veľký je dom, koľko okruhov, ak dlhé, aký priemer rúrok. V projekte by to všetko malo byť.
4. okt o 13:55  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @blacksr Don nie je veľký...má 120m2 a okruhov je 12.. Najdlhší okruh mám myslím okolo 70m a rúrku som používal PE-Xa 16x2 od schutz.
4. okt o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

@bufo bude stačiť jedno z tých najslabších čerpadiel
4. okt o 14:49  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
paloleky
Registroval sa 29. júla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 37 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Zlaté Moravce.
fotoportrét
fotoportrét
paloleky
Registroval sa 29. júla 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 37 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Zlaté Moravce.
 @bufo z hladiska kontroly by si mal vediet, ako ju mas nabitu, ak ju mas dostupnu, stacia dva teplomery a kontrola dotykom... ak ju budes davat na poval a dodatocne izolovat, mal by si podla mojich skusenosti dat na nadrz aspon styri teplotne cidla a teploty zobrazovat pri zdroji tepla... inak sa budes muset spolahnut na skusenosti a dochladzovaciu slucku...
4. okt o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @blacksr Takže sme sa nakoniec dopracovali k verdiktu že to na poval ísť môže? Nevieš mi len tak odhadom povedať aké hrúbka izolácie by bola adekvátna aby som vytvoril fiktívne teplotné podmienky ako keby to je vo vnútri stavby?
4. okt o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9686 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9678 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @bufo pokial sa do AN nedodava teplo, je uplne jedno kolko tam je vaty, zamrzne to. Vata len rozhoduje o tom ako dlho to potrva emoticon.
4. okt o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @majkoj Keby to tak bolo tak by neexistovala ani nezamrzajuca hĺbka 80cm pre základový pás či? Je mi jasné že sa teplo šíri žiarením aj vedením ale v našich reálnych podmienkach by to hadam 40cm vaty nepremrzlo. Myslíš si niečo iné?
4. okt o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9686 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9678 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @bufo veru ci emoticon, pretoze poda dostava teplo od spodu (naakumulovana + geotermalna energia). Ak mas sustavu z ktorej teplo len unika, jej teplota sa vyrovna z okolim. A ked ta teplota je pod nulou... Izolacia len uci aky velky tepelny tok bude, ten tok nezastavi.
Samozrejme pokial funguje kurenie, nemalo by sa to stat, ale...
4. okt o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @majkoj na tom vo vravis veru kus pravdy je emoticon . Kazdopadne pochybujem ze by to zamrzlo za tyzden a tyzden je asi maximum casu co by sa tam nekurilo. Dakujem za rady emoticon
4. okt o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Jarka Černá PRO

293

(Pred 1 rokom)

@bufo "Kazdopadne pochybujem ze by to zamrzlo za tyzden a tyzden je asi maximum casu co by sa tam nekurilo." Tak to veru zamrzne!

Odhadnúť neviem, iba vypočítať. Aj čas, ako dlho vydrží do zamrznutia, sa dá vypočítať - ale to je taký titanikový výpočet... najlepšie je tomu s istotou predísť.
4. okt o 18:46  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dedo758 (33 r.)
1
Registroval sa 1. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1791 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Prestavujem dom
    okres Senica
fotoportrét
fotoportrét
dedo758 (33 r.)
1
Registroval sa 1. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1791 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Prestavujem dom
    okres Senica
 @bufo 80 cm nezámrznej hĺbky znamená, že v lokalite, kde je táto hĺbka takto definovaná, by za bežnej zimy nemala pôda premrznúť hlbšie ako tých 80 cm, ale... Pod Tatrami je bežná hĺbka vodovodného potrubia od 120 do 150 cm (aj viac) a cca 10 rokov dozadu na niekoľkých miestach veru zamrzlo aj to. Ale to bol fakt extrém, -10 °C týždeň vkuse emoticon Ak sa na týždeň vyskytne na teplomeri maximálne 0 °C a nebude sa kúriť, tak na ten siedmy deň už by som sa o tú AN veru začínal báť...
4. okt o 18:46  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
henry_sk (41 r.)
1
Registroval sa 1. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 265 príspevkov. Okres Zlaté Moravce.
  • Prestavujem dom
    okres Zlaté Moravce
fotoportrét
fotoportrét
henry_sk (41 r.)
1
Registroval sa 1. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 265 príspevkov. Okres Zlaté Moravce.
  • Prestavujem dom
    okres Zlaté Moravce
 tak zatepliť povalu, priestor sa zíde emoticon
potom pomôže teplo z poschodia pod povalou
4. okt o 21:34  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @dedo758 tak keby je 7 dní taká kosa že je stále pod mulou tak by som už hádam ten elektrokotol vypol a zakúril lacnejšie emoticon . Naozaj myslím že sa mi nestane aby som nezakúril ani raz za 7 dní...nehovoriac o tom že nebývam pod tatrami takže teploty okolo 0 sú maximálne čo tu sú.
4. okt o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @henry_sk Poval som veru zateplovať nechcel ale ak budem musieť tak to spravím no...
4. okt o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
viktor811
Registroval sa 3. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1265 príspevkov. Okres Dolný Kubín.
fotoportrét
fotoportrét
viktor811
Registroval sa 3. februára 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov. Okres Dolný Kubín.
 @bufo Do AN sa kúry v kuse. Pokiaľ prerušíš kúrenie na dlhšiu dobu, tak TS sa zvyšujú a teda prichádzaš o výhody používania AN.
5. okt o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @viktor811 to mi je jasné...mal som skôr na mysli situácie ked nikto nie je doma a temperuje elektrokotol...
5. okt o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
henry_sk (41 r.)
1
  • Prestavujem dom
    okres Zlaté Moravce
fotoportrét
fotoportrét
henry_sk (41 r.)
1
  • Prestavujem dom
    okres Zlaté Moravce
 @bufo
tak ušetri na zateplení povaly, poriadne zatepli AN, ale daj do nej špirálu s termostatom nastaveným nad 5 st.C aby bola temperovaná v prípade opustenie domu (asi so špirálou zapínať aj obehové čerpadlo)
len nesmie vypadnúť istič emoticon

5. okt o 20:42  •  prestavuje dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bufo
fotoportrét
fotoportrét
bufo
 @henry_sk ro mas veru velmi dobry napad s tou spiralou... len si neviem prestavit ako zakomponovat tu obehovku do systemu spustaneho termostatom nastavenym na 5 stupnov. Asi si mal ma musli taky samostatny ikruh nejaky mensi ze? Aby trubky bedenia nepremrzli.
5. okt o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to