WC - divné splachovanie

Pozdravujem všetkých, moja otázka je smerovaná hlavne na skúsených inštalatérov. Mam Geberit s misou Kolo, po asi piatich rokoch mi zacalo nedokonale splachovať. Neviem ako to čo najlepšie popísať, ale ked idem k niekomu cudziemu na Wc, tak stlačím tlačidlo, voda z nadržky vyletí, zoberie so sebou čo má a vybavené. U mňa doma ked stlačím tlačidlo, voda ide o niečo pomalšie do misy, ale problém je v tom, že ona vyletí z nádržky a neobmyje obe polky misy zozadu smerom dopredu, nestretne sa v prednej časti a nezoberie všetko sebou smerom dolu, ale vytvorí točiaci sa vír, ktorý sa točí pomaly a v drvivej vačšine prípadov zostáva podstatná čast papiera v mise nespláchnutá. stretol sa s tým už niekto, prípadne má niekto radu, čo a kde vyčistiť? Tipujem to asi na vodný kameň niekde. Meniť misu sa mi moc nechce, navonok vyzerá ako nová, vdaka.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@danielvalentin Tak ako píše @modrak26 je zanesená WC misa a na okraj skús naliať/nastriekať / niečo čo rozpustí vodný kameň, ktorý sa tam usadil a bráni riadnemu prietoku vody..Mali sme problém aj my taký ako opisuješ,ale pri rekonštrukcií /WC misa po 26r./ sa vymenila.Ja som to predtým skúšal vyškrabať ohnutým skrutkovačom, ale problém bol iba do času vyriešený...Musíš mať ozaj dosť tvrdú vodu.. ;-) To by chcelo celú misu odmontovať a ponoriť opačne do roztoku čo rozpúšťa vodný kameň aspoň do úrovne 10cm aby sa roztok dostal do kanálov..Potom vystriekať vysokým tlakom vody..alebo výmena WC misy.. ;-)
Odpovedať
ja by som vypustil z nadrzky vodu a ked je sucha nalial do otvoru vypustania fixanelu po kuse
Odpovedať
Ked sme boli studenti tak sme pisali na wc:racte male hovna srat ,lebo velke nechce voda brat.....treba vyskusat ci to nepomoze....
Odpovedať
@modrak26 ja tam ale tie otvory nemam, je tam jeden velky priestor. ale v mieste, kde lezie voda von z nadrzky je nejaky plast a na nom je dost vodneho kamena. @technik007 vodu mam ozaj velmi tvrdu, raz uz som menil cely splachovaci system- vnutro a vyzeral ako kus jaskyne 🙂 @vrajmantak toto presne vyskusam a uvidime, ci pomoze. @daralbajda ked je velky prijem, musi byt aj velky vydaj, s tym nic nenarobis chlape
Odpovedať
@danielvalentin Pokiaľ nebudeš riešiť úpravu tvrdej vody do domu, tak ten prípad čo píšeš sa bude opakovať neustále..a nie len tam..budeš mať problémy s vodobatériami, ventilmi, myčkou, pračkou :-S ..Mal som kamaráta v istej dedine kde bola taká tvrdá voda, že jeho ponorné čerpadlo z nerezu zničil, oprava pračky bola ročne to že sa odstraňoval vodný kameň zo všetkého čo prišlo do styku ]-( ..V nádrži bola nesmierne množstvo vodného kameňa ako aj bubon obsiahnutý týmto "materíálom". Chvalabohu zaviedli vodovod a prestalo to.. ;-) Takže uprav vodu, lebo to nebudeš mať lacnejšie IBA drahšie!!!! ;-(
Odpovedať
@danielvalentin mam pocit, ze sa predava aj nejaka kyselina urcena hlavne pre pisoare, mozno by to pomohlo
Odpovedať
Profilova fotka
Ak nejaky pripravok, tak Pulirapid je dost silny pripravok. Dat do rozprasovaca a skusit nastriekat, nechat posobit a znova opakovat.
Odpovedať
@kamilka22381 pulirapid je to najsilnejsie na trhu? nie je to huste?
Odpovedať
Profilova fotka
@danielvalentin nie je to huste, je to normalne riedke ako voda, preto si to davam do rozprasovaca. A ci je najsilnejsi, tak neviem. My mame tvrdu vodu, tak raz za cas prebehnem s tym baterie a sprchy. V rukaviciach a rusku :-D Nastriekam a letim z kupelne, nech to nedycham. Potom rusko a rychlo zotieram.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?