Využíva niekto dažďovú vodu na splachovanie v dome?

Zobraz úvodný príspevok
Realizujeme umiestnenie podzemnej nádrže na zachytávanie dážďovej vody, ktorú chceme využívať na polievanie zelene. Dala by sa dažďová voda využiť aj na splachovanie toaliet? Realizoval niekto takýto systém ? Poradte pre a proti, ďakujem.
Odpovedať
Dobrý deň, prosím, má niekto skúsenosť s tým, žeby používal dažďovú vodu na sprchovanie? Na chatke nemáme vodu, studne tam majú vraj až do hĺbky 70 m. Neviem, či sa mi to opllatí kopať studnu, keď tam budeme chodiť len na víkendy a či sa nezanesie, keďže nebude až tak veľmi používaná.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubod9 treba pravidelne čistiť odkvapy, aby do nádrže išlo čo najmenej rôznych prímesí. treba väčšiu nádrž, aby sa voda mohla brať zo strednej výšky vodného stľpca a treba dobrý filter, občas priliať savo
Odpovedať
@jan45 Ďakujem za dobré rady.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Je potrebne nejake povolenie alebo ohlaska ked chcem vybudovat betonovu nadrz s rozmermi 3x3x1,2m na dazdovu vodu ktora by sluzila ako drenazna jama (netsne steny)
Odpovedať
Ahojte.mate niekto namontovany system od manada trading popripade iny na vyuzitie dazdovky na zavlahu alebo aj wc a pracka?zaujimalo by ma ako ste s tym spokojny...
Odpovedať
Profilova fotka
@rabbit_ko Patrilo by sa ohlásiť ako drobnú stavbu, ale pravdu povediac, ja osobne by som to na svojom pozemku vykopal a spravil aj bez tej ohlášky. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rabbit_ko nie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Zavlazuje niekto dazdovou vodou cez automaticke trysky? Niekto my hovoril,ze to zanasa trysky...je to pravda, aj ked ma niekto oficialny system (ako spominane napr od manadatradingu)a nie podomacky zmajstrovane...?dakujem
Odpovedať
využitie daždovej je už problematické ,lebo sme už pomaly ako v tropoch dlhé obdobie dažda a sucha
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?