Výška zásteny sprchového kútu ak je sprchová hlavica vo výške 235cm

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemáte skúsenosť s tým, že rozdiel medzi sprchovou hlavicou a zástenou je väčší - hlavica by mala byť vo výške 235cm a zástena sprchového kúta bude vysoká 200cm, teda je tam rozdiel 35cm. Kút má rozmery 120cm * 90cm a hlavica je umiestnená v strede kratšej steny kúta. Hlavica bude umiestnená tak vysoko, pretože ju sprchu bude používať človek s výškou nad 2m. Obávam sa, že pri sprchovaní bude voda špliechať do kúpeľne. Vďaka
Odpovedať
@ameliajulia Ano, nieco sa naprska. Nieje to ale nic strasne. Ja som zastenu o 25cm este podmuroval a vobec to nevyzera zle.
Odpovedať
@ameliajulia ano, ak bude človek vyšší ako zástena je vysokopravdepodobné že bude prskať aj cez zástenu.
Odpovedať
@ameliajulia Ahoj, este zalezi na com bude postavena zastena, ci na podlahe alebo na vanicke. My napriklad mame podmurovanu vanicku s hlbkou 14cm, cize 14cm k dobru :-D
Odpovedať
@rimor to je dobrá otázka, k dobru by tam mohlo byť tak 5cm
Odpovedať
ďakujem za odpovede, asi som sa ale zle vyjadrila v kúpeľňovej terminológii. Pod pojmom zástena som myslela sklenenú stenu. Múrik nie je problém vymurovať vyšší, ale sklá nad 2m je ťažké zohnať a cena sa pohybuje od 2 000e za dve sklá (jedno s dvierkami). Tak sa snažím zistiť, či by bolo 200cm sklo problém.
Odpovedať
@ameliajulia MY sme dali zásteny (tie sklá) vyrobiť na mieru do 2 kúpeľní - v jednej má výšku 2100 mm a v druhej 2150 mm. Syn má 195 cm výšku, cez zásteny vodu neprská. Horné ružice sú nad úrovňou zásteny, ale neviem presne v akej výške.
Odpovedať
Co vas nuti davat tie nizke skarede zasteny? Ved ked sklenenu zastenu, tak jedine po strop.
Odpovedať
@originalx kút je rohový, dve steny sklo, nie je to walk-in
Odpovedať
@ameliajulia daj si spravit zastenu na mieru u sklenara. Robi to kazdy druhy sklenar, pouziva bezpecnostne sklo (aku kategoriu si vyberies), kovanie ake si vyberies a cenovo ta to vyjde +/- rovnako ako bezna komercne vyrabana zastena strednej triedy
Odpovedať
@zita19 ďakujem za radu :-) , osloviť sklenárstvo mi nenapadlo
Odpovedať
@ameliajulia ja aktualne riesim nestandardnu zastenu a nakoniec mi vyslo, ze najlepsia bude od sklenara. A ked som pozerala priplatky za individualne riesenia, ak teda niekto take vôbec ponuka (10% prirazka za kazdych nacatych 10 cm pri zmene rozmeru, pri jednom skle mi vyslo +40% (10% vyska, 30 sirka a na sirku som chcela menej, nie viac =-) , pri druhom 20 :-p ), tak som si povedala, ze aj ked bude ta na mieru stat dva krat tolko ako hotovka oplati sa, lebo bude presne taka aku ja chcem
Odpovedať
@zita19 zatiaľ som skúšala len kúpeľňové štúdiá, a presne kvôli týmto príplatkom za atypické riešenie nebolo nič lacnejšie ako 2 000e, uvidím ako pochodíme v sklenárstve
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ameliajulia a este povazujem za velke +, ze cena je aj s montazou. Ked im pri montazi rupne sklo, je to ich parketa. Ked pukne pri montazi tebe (alebo tvojmu majstrovi), mozes si akurát tak zhanat nove
Odpovedať
ja som zhanal sprchac 90x120 výska 2m, hrubka skla 6mm, 90cm pevna stena a 120cm cast rozdelena na cca 40/80. Asi styria sklenari mi dali cenu okolo 1000ky. V empirii som kupil Ravak za 650, rozdiel bol len v tom ze je vysoky len 190cm, co nám ale neprekáža, ja mam 175, manzelka ovela menej. tym som chcel povedat ze u sklenara ta podla mna takyto sprchac vyjde do 1500eur. Aspon teda v Kosiciach
Odpovedať
Profilova fotka
@ameliajulia Výšky sprchových zásten sú typizované 190-200. Nemusíš sa báť, že voda pôjde ponad. Netreba experimentovať so sklenármi a pod., všetko je vymyslené a 200cm vysoká zástena je úplne štandardný rozmer pre vysokých ľudí.
Odpovedať
Profilova fotka
@ameliajulia @topfield - sprchova zastena Rolltechnik walk-in 120cm x 200cm vratane list (bocnej, dolnej a drziaka), sklo 6mm s povrchom, cena vratane dopravy 171euro. Montaz je zalezitostou max hodinky. Ak mas normalnu hlavicu, tak aj ked ju namontujes do vysky 250cm nad podlahu tak voda strieka len dole, nie do bokov (vid foto - vyska 210cm, vyska zasteny 200cm). Niekde mam fotku aj s 240cm, ale musel by som pohladat. Obavy mat netreba, kludne staci 200cm zastena. Samozrejme, zhora dole to vyzera podla mna lepsie, len si treba zratat co ten spas stoji. Tiez doporucujem volit 8mm sklo (ak deti tak kludne aj 10mm).
Odpovedať
@mgx ďakujem za odpoveď aj fotku. Sprcha bude podobná, prúd pôjde dole, nie je nijako natočená. Toho, že bude voda striekať by som sa neobávala, ak by človeku, ktorý sa tam bude sprchovať netrčalo nad zástenu ešte cca 6cm hlavy :-D
Odpovedať
@janspanik Ďakujem za odpoveď. Teda nemalo by vadiť že človek je vyšší ako zástena? Momentálne máme kút vo výške asi 195cm (priateľ má 206cm), sprchová hlavica je cca v podobnej výške ako kút, ale je natočená smerom do kúta a musíme utierať nábytok a zrkadlo od vody. Možno je veľký rozdiel či voda len padá alebo steká pod istým uhlom.
Odpovedať
Profilova fotka
Bude to v poriadku, nemusíte sa báť. Hlavovú sprchu umiestnite štandardne 235 (ako ste písala) a všetko bude OK. Ak si nekúpite hlavovú sprchu za 20e, ktorá chŕli vodu pod max. tlakom, že to až bolí, ale kúpite si poriadnu hlavovú sprchu, ktorá vodu aj naperlí, tak sa nemáte čoho báť, ani keby sa tam sprchoval 215cm obor :)
Odpovedať
@janspanik Super, veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?