Voľne stojaca vaňa

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... máte niekto podobnú voľne stojacu vaňu v malej kúpeľni ? Myslím tak, že kúpeľňa na šírku má 180cm a vaňa ja 170cm. Ak áno ako to je s čistením a sanitou okolo nej ? Môžem poprosiť aj fotku ? Ďakujem pekne
Odpovedať
Profilova fotka
Ako myslíš nie bielu? Akú farbu ste zvolili. No podľa tvojho opisu to bude niečo zaujímavé, tak som teda celkom zvedavý
Odpovedať
Profilova fotka
@silvia_peterr zhruba si asi viem predstavit, ako to myslis. Ale tak mozes vyskusat pridat foto, ak by to niekomu nebolo jasne podla toho popisu. Ja to mam napozerane, lebo vsak ked sa toto u nas riesilo, tak uz som niektore tie modely aj naspamat poznala. Myslim si, ze to s tym smaltom je dobre rozhodnutie. Vsak uvidis aspon po nejakom case, co budete vanu pouzivat, ze ci tam budes vidiet ten rozdiel. @fillo_kiko zvedava som bola, co ti poviem, tak som si to isla rovno pozriet. Tak dolezite je to, ze ste sa vedeli nakoniec dohodnut a vybrat nieco, co bude obom vyhovovat a pacit sa. To je tiez dolezite.
Odpovedať
@whitema horšie by bolo, keby sme sa nevedeli zhodnúť napríklad na tom prevedení, na materiály a výrobcovi. To som rozhodne rád, že keď sa navrhol smalt, tak k tomu neboli žiadne pripomienky.
Odpovedať
Profilova fotka
Čítam vaše príspevky o voľné stojacich vaniach. Tí čo máte vlastne skúsenosti s vanami zo smaltu od spomínanej firmy, aký máte pocit pri kúpaní v dotyku so smaltovym povrchom? Nie je to chladné? Konkrétne u tých modelov je dostupný aj vonkajší panel. Je tiež smaltovy?
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte jedna otazocka: akú vaňovú batériu ste k vani riešili (tiež volne stojacu)? Akým spôsobom sa dá dostať v prípade nutnosti k sifonu?
Odpovedať
Profilova fotka
@fillo_kiko tak to neviem, ake by mali byt. Ono ked si aj clovek neznaly ohladom tychto veci, tak ked si precita take zakladne porovnanie, tak musi uznat, ze lepsie vyjde ten smalt. @cerler ono sa zvykne hovorit, ze su tieto vane take chladnejsie na dotyk. Ale tak povedzme si, ked sa ides kupat, tak to vane lezies az ked je voda napustena, nie do prazdnej. Ale co by som povedala, ze je vyhodou, tak tu vodu udrzia dlhsie teplu ako plastove vane. Ta nasa je ovalna, ona je cela smaltovana a je aj v prevedeni ako samostojaca. Ohladne toho sifonu zalezi asi aj od toho, ze aku tam mas tu celkovu predpripravu.
Odpovedať
Profilova fotka
@whitema pozerala som zrovna tu vašu vanu u výrobcu. Je k dispozícii aj panel, ale nikde som sa nedocitala, ci je tiež zo smaltu ako vaňa, alebo je z iného materiálu. Máte okrem vane v kúpeľni aj sprch. kút? Predpríprava pre sifón je určite dôležitá, hlavne pre tieto volne stojace vane. Tu by som určite riešila podľa pokynov od výrobcu. Mňa by zaujímalo, či sa dá dodatocne k tomuto sifonu dáko dostať ( pri klasicky zamurovanych vaniach sa montujú inštalačné dvierka, alebo sa lepí obklad na magnetky). Ďakujem za info.
Odpovedať
@whitema @fasox tak konečne sa môžem teda pochváliť a pridávam foto. Som zvedavá, čo na to poviete, zvlášť na tú farbu. Vravela som, že to nie je taká tá klasika, ako sa zvykne dávať, že je to niečo odlišné.
Odpovedať
@whitema presne presne, toto som aj ja hovoril. Ja som akože rád, že nám to takto vyšlo. Inak @silvia_peterr parádne to máte spravené.
Odpovedať
Profilova fotka
@cerler sprchovy kut mame, ale ten este taky starsi, este sme nestihli zrenovovat, takze ten by som zatial nezmienovala, kedze to nie je aktualne k tejto teme. Vsak skus im rovno napisat a popytat sa priamo ich. To budes mat asi najlepsie, ked ti priamo predajca k tomu nieco povie si myslim. @silvia_peterr musim aj ja pochvalit. Necakala som takuto tmavu farbu, ale musim uznat, ze to fakt dobre vyzerat s tym bledym obkladom. Aj povrchove upravy su tam?
Odpovedať
@whitema ďakujem krásne, ani my sme to takto neplánovali, že by sme práve takúto tmavú farbu zvolili, ale myslím si, že to dobre nakoniec ukáže. No pravdaže, dali sme, to sme si povedali, že dáme jednu a čil zase vyberať. Ale dali sme tú, čo odpudzuje vodu. Isto budeš vedieť, ktorú. Že sa voda nejak neusádza, ale steká rovno dolu. Reku to asi viacej oceníme, pri takejto tmavej farbe.
Odpovedať
@silvia_peterr to isto ano. Mame tiez a poviem, ako z prvoti som od toho neocakaval vela, no v praxi ma tato povrchova uprava dost prekvapila
Odpovedať
Článok sa načítava...
@suomi101 akože ja som bola taká skeptická voči tomu na začiatku, keď nám ju núkali, nemyslela som si, že to bude fungovať až v takejto miere. Keby mám v budúcnosti ďalší raz kupovať vaňu, tak tiež by som zase jedine s takouto povrchovou úpravou. A tiež máte túto perl-effekt? Lebo ešte protišmyková bola tiež v ponuke.
Odpovedať
@silvia_peterr nad tou protišmykovou ste neuvažovali? Ako chápem, že prečo ste sa rozhodli pre túto, to sa aj žiada pri tej čiernej vani.
Odpovedať
@fillo_kiko áno viem, že Kaldewei vlastne ponúka nie len túto, čo sme dali my, ale aj tú protišmykovú a áno, rozmýšľali sme aj nad tou. Nakoniec sme ale uvážili, že nám postačí aj táto. A že ak by to bolo moc klzké, tak sa dokúpi nejaká tá protišmyková podložka. Doteraz sme nemali skúsenosť, že by sa nám bolo šmýkalo vo vani, tak preto sme radšej túto druhú vybrali.
Odpovedať
@silvia_peterr jasné, tomu rozumiem, ono nie zakaždým sa dá všetko zase. A to sa mi len zdá, že je ten povrch taký drsnejší než keď si to porovnám s takou tou bielou klasikou?
Odpovedať
@fillo_kiko no to áno, niekedy proste financie ďalej nepustia. Ale ja som rada, že sme to takto vymysleli ako sme vymysleli. Možno zase raz o nejakých 30 rokov alebo kedy, keď sa bude kupovať nové vybavenie do kúpeľne, tak to inak vymyslíme, ale to je hudba budúcnosti. Podľa mňa tá vaňa vydrží aj ďaleko viacej. To sa ti asi len vidí podľa tej fotky, lebo je taká matnejšia tá vaňa, ale nie je to drsnejšie, akože že keď prejdeš rukou alebo stúpiš nohou, že by si to nejak vnímal.
Odpovedať
@silvia_peterr akoze tomu ver silvia, ze vydrzi. mne sa raz vysmykla z ruky taka ta sviecka co je v skle, ked som isla ani neviem ci uz z vane alebo do vane a to som cakala, ze bude akoze po vani. ale v pohode uplne, akoze ani skrabance ani nic tam neostalo.
Odpovedať
Profilova fotka
@whitema písala som ti ohľadne témy toho panelu k volne stojacej vani zn. Kaldewei, keďže spomínaš, že máte od nich volne stojacu vanu. Máš ju doma, tak som predpokladala, že mi napíšeš z akého materiálu je ten panel a nebudem musieť riešiť u výrobcu... 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@cerler velmi sa ti ospravedlnujem, neviem, ci som to prehliadla alebo co. No ale teda ten panel je z ocele a je osmaltovany. Hadam bude stacit takato strucna odpoved, lebo viacej by som musela asi tiez zistovat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@whitema ďakujem 😊 postačuje... myslela som si totiž, že to bude dáky iný materiál... ale predpokladám, že firma to má iste vymakane a používa kvalitné materiály aj na panely, aj keď nemajú dáke funkčnejší význam. Bála som sa, že by to bol dáky plast, aj keď vizuálne krásny biely ako vaňa, ale časom by mohol nebodaj zazltnut. Ešte raz ďakujem. 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@cerler to si praveze nemyslim, ze by to robievali z nejakeho ineho materialu, vsak ked cela vana je smaltovana, to by bolo divne, keby ten panel bol plastovy. To by ani neladilo, mozno len zo zaciatku, kym sa na tom neprejavil cas a ani zivotnost by nebola rovnaka si myslim. Nooo nemas zac, aj ked som sa nejak opozdila s tou odpovedou 🙂
Odpovedať
@silvia_peterr inak čo si napísala, že hádam vydrží 30 rokov, tak to si presne utrafila to, že koľko dávajú záruku na tie vane. Ale tiež by som povedal, že sa dá počítať aj dlhšou životnosťou.
Odpovedať
@fillo_kiko ozaj? Vedela som, že je tam taká nejaká dlhšia záruka, ale vôbec som si nepamätala, že koľko, takže toto bol skôr taký tip iba. No a pozri, ako som trafila presne. Podľa mňa vydrží aj dlhšie, však keď si zoberieš aj tie staré vane, čo ešte naši praprarodičia mali, tak to tiež roky vydržalo. A teraz sú tie technológie a výrobné procesy a neviem čo ešte ďalšie už na inej úrovni.
Odpovedať
@silvia_peterr hej, toto si tiež pamätám ešte keď som bol malý, že keď sa niečo na dome robilo, vonku keď bolo kopec chlapov, tak zakaždým tam bola stará vaňa, ktorú na niečo používali. Potom dlho bolo v nej len drevo na spálenie nahádzané, ale využitie sa pre ňu našlo stále. Keď spomínaš tie technológie, tak tie priniesli parádnu vec a to sú povrchové úpravy.
Odpovedať
@petrah_m To cistenie asi ozaj nebude uplne jednoduche, ale dizajn krasny. Aj priatelke sa taka vana velmi paci, no hned som to zatrhol. Treba mysliet aj na prakticku stranku veci, nie len jeej, to sa mi paci, podme do toho. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@velton s cistenim vane nie je problem 🙂 ak by sa ti zdalo, ze by mohol byt, da sa to riesit napriklad pridanim prislusnej povrchovej upravy. toto vsetko uz maju vyrobcovia osetrene a ty si vies vybrat aj z viacerych tych uprav, aby si mal vanu podla seba.
Odpovedať
@lalipo34 za mňa tiež môžem odporúčať nejakú z tých povrchových úprav. Už potom sa vyberá podľa toho, komu čo viacej pasuje a ktorú by vedel viacej zúžitkovať. Ono napríklad tá protišmyková je fajn, netreba žiadne tie protišmykové podložky potom do vane dávať. Však úprimne si povedzme, nevyzerajú práve vábne tie podložky.
Odpovedať
@fillo_kiko nejde len o to ze to nevyzera vabne, ale aj to cistit nie je to bohvieco, to proste viem u nasich ze len ostara s tym bola a aby sa to dobre pricuclo a neviem co a pritom ked myslis uz pri vybere vane na nieco taketo tak mas vystarane
Odpovedať
Profilova fotka
moze smaltovanu aj nieco poskodit? akoze myslim nejaky cistiaci alebo tak? treba davat pozor co sa na to pouziva??
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?