Umiestnenie bidetovej spršky a batérie

Profilova fotka
Ahojte, prosím o radu, kde umiestniť v novej kúpeľni bidetovú spršku a batériu - pozri na fotku. WC bude závesné na Geberite, kde dať spršku a batériu? Keby som ju chcela mať po pravej ruke, musela by byť vzadu na Geberite. Alebo radšej na ľavej strane - na stene? (Som praváčka), Alebo to rozdeliť: spršku zavesiť na Geberit vpravo dozadu a batériu vľavo na stenu? V kúpeľňovom štúdiu mi povedali, že mi to dajú, ako ja chcem, ale keďže som spršku nikdy nemala, tak neviem, ako by to malo byť, aby to bolo ergonomické - ako ďaleko a vysoko od zeme? Prosím poraďte tí, čo máte praktické skúsenosti. Poloha WC je už daná, je tam odpad (môže sa posúvať kúsok vpravo, vľavo, ale nie na úplne iné miesto).. Zároveň ma napadlo, či dať dvere otváravé dovnútra kúpeľne, alebo radšej von do chodby... Ďakujem.
Odpovedať
@monikajan my mame po lavej ruke bateriu, lavou ovledam bateriu, v pravej mam sprsku a sermujem s nou tam kde treba. Takze kludne daj vedla radiatora. Vyska do zeme asi 50 cm aby sa dala ovladat v sede.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ďakujem za odpoveď :-) A spršku máte tiež vľavo?
Odpovedať
@monikajan
Odpovedať
spršku daj vpravo keď si praváčka.a batériu vľavo
Odpovedať
K tomu wc so sprškou musí byť po ruke zavesený uterák, pre poriadnu hygienu aj mydlo Takže myslieť na umiestnenie medzi bidet a wc
Odpovedať
Profilova fotka
@henry_sk to som akurat chcela napisat 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem všetkým za rady, ešte sa poradím aj znovu v štúdiu, ja by som bola za to, dať spršku dozadu vpravo na geberit a batériu vľavo na stenu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Máme ju aj na pravej aj ľavej strane a obe sa dajú použiť (dve kúpeľne). Riešenie u vás. Ak dáte batériu aj sprchu na ľavú stenu. Tak ju ľavou rukou zvesíš a dáš si ju do pravej ruky a potom sa budeš hrať s batériou. Ale tá batéria sa nastavuje zväčša málokedy a málokedy sa aj zatvára, lebo voda sa púšťa priamo na sprške. Batéria vľavo sprška vpravo. Je síce na pravej strane, no musíš na mise zvrtnúť, aby si na ňu za chrbtom dosiahla. Osobne by som na pravú stranu dal uteráčik a zvyšok naľavo. Je to však otázka preferencií.
Odpovedať
Profilova fotka
A zabudol som. Tie dvere sú OK, tak ko sú na výkrese.
Odpovedať
No v studiu by ti asi mali dat na vyber... je viac variant co sa tyka dizajnu aj ceny... prva je najlacnejsie riesenie vid foto tu... klasicka sprchova bateria na nu napojena spraka... podla mna nerealizovatelne pokial chces jedna nalavo a druhe napravo... dalsia varianta je riesit to podomietkovo tak ze ti to nebude zaberat vela miesta a vyzera to pekne... posledna moznost je podomietkovo s tym ze bateria na jwdnu stranu a sprska vyvedena podomietkou na deuhej strane... odporucam bud druhu alebo tretiu variantu ALE nedavaj si to dozadu na stenu... sadni si na wc a skus ci ti ke pohodlne sa otacat dozadu aby si dociahla na bateriu... ak by si mala zaujem poslem ti do spravy tu druhu variantu
Odpovedať
@durim pre moju sprsku bolo napisane v návode, že batéria ma byt zavretá keď sa sprcha nepouživa, kvôli možným priesakom cez stop ventil. A pri pákové batérií je zavretie/otvorenie vecou jedného jednoduchého pohybu, čo sa dá zvládať ľavá kou, dokonca aj laktom
Odpovedať
@monikajan v jednoduchosti je krasa nic v tom nehladaj, pravak nalavo ako hodinky ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zita19 Plne súhlasím. Len tá lenivosť je strašná mrcha.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Presne takto stranovo som to riešil aj ja, aj mi to tak vychádzalo technologicky kvôli prívodom vody (lebo som to dorábal už po tom ako boli dokončené obklady a obloženie WC rámu ) ale hlavne ak je človek pravák tak sprchu používa a drží v pravej ruke a batériu a vodu otvára potom ľavou, takže je to logickejšie umiestniť tak ako na fotke . Ovládacia páka je takej výške že ju ovládam pohodlne jak sedím . bez nejakého načahovania alebo že by som male nejakú neprirodzenú polohu . Treba si sadnúť na wc a naznačiť miesto kam človek pohodlnne dočiahne rukou a podla toho to umiestniť. Ja som si set skladal sám je to obyčajná páková podomietková bateria za 30e . Držiak sprchy som namontoval na ovládaciu páku a tým je zaistené aj to aby človek nezabudol zastaviť vodu na betérii a zbytočne neostával tlak v sprchovej hadici. Hadica je síce tlaková ale človek nikdy nevie....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?