Uchytenie dvojumyvadla 120cm do Ytongu

Ahoj, ako co najbezpecnejsie ucyhtiti dvojumyvadlo KOLO do ytongu 15cm? Viem ze existuju montazne sady, len neviem ci su vhodne do ytongu a ci unesu aj dvojumyvadlo. Este ktomu mame male deti 2 a 4 rocne. tak aby to nespadlo ked sa na to nedajboze zavesia. Co poradite? Montaznu sadu alebo radsej to riesit nejakou chemickou kotvou? Link na umyvadlo https://www.kolo-geberit.sk/v%C3%BDro... Link na montaznu sadu https://www.kupelnasnov.sk/sapho-4001...
Odpovedať
Zdravim, ja by som tam urcite tieto hmozdinky nedaval, do tehly alebo betonu mozno ano, no do ytongu nie. Pokojnejsie by som spaval, ak by som tam dal nieco taketo: https://www.google.sk/imgres?imgurl=h...
Odpovedať
Zbytocne obavy, kotvy su namahane na strih, staci to. Alebo durch a udrzi to slona.
Odpovedať
@kejsix az taky isty, ze su namahane len strihom by som si nebol...
Odpovedať
@kejsix strih? ved pri zatazeni to je paka na tah jak hovado. @pavol_12 hmozdiny v tej montaznej sade co si sem postol v Ytongu nemaju co robit. Ja by som to dal na chemicku kotvu alebo durch cez celu stenu pokial ju mas na druhej strane este bez obkladu ci omietky. Roboty s tym oproti hmozdinam o moc viac nie je, tak naco vobec uvazovat nad menej pevnym riesenim...
Odpovedať
@gashtaan vacsia sila posobi na strih ako na paku a preto to v pohode udrzi... tiez mi to prvykrat prislo slabucke, ale uz som co to takto zavesil a vsetko drzi... akurat hmozdiny som pouzival take tie otvaracie kovove a vsetko ok :-D
Odpovedať
@gashtaan @minonkysk @kejsix Mne sa pozdava ta kotva Fisher FPX, dam asi tu. Z druhej strany je uz omietka, vymalovane, nastahovany nabytok. Ta kotva by to mala udrzat, co som sa docital maju rozne priemery. @milan_vt dakujem za tip! http://www.fischer-sk.sk/Uvodna-stran...
Odpovedať
@kejsix zhodnime sa, ze sa nezhodneme. @pavol_12 ta kotva to udrzi, len sa to zle zhana. Ak teda nemas hned oproti cez ulicu zeleziarstvo, co ma vsetky tieto fischer specialitky nahodou skladom :)
Odpovedať
alebo potom chemia. len nemam s tym skusenosti. nikdy som chemicke kotvy nepouzival, tak mam trosku strach. a vraj treba aj nejake specia vrtaky ktore vedia vrtat do kuzela :(
Odpovedať
@pavol_12 netreba, staci vrtnut dieru, hadickou vyfuknut prach a ides... akurat si treba precitat co je na kotve, mal som nedavno v rukach taku co bola doporucena pre M12 a viac
Odpovedať
@kejsix vies mi prosim poradit nieco overene s jednoduchou aplikaciu? bez potreby nejakych dalsich nastrojov. a ked tak teraz rozmyslam, aj kuchynsku linku budem musiet vesat :) hmm, tak sa to asi budem musiet naucit :)
Odpovedať
Profilova fotka
Netreba stresovať. Máš tam obklad? Ak áno, tak klasika, hmoždiny, skrutky, samozrejme na kľúč, nie skrutkovač. To máš chytené na 50 percent, zvyšných 50 percent drží silikón v špáre. Predpokladám, že to chceš silikónovať. Minule som hranaté umývadlo (tiež Kolo) dával dole, chytené bolo ako som písal, v porfixe cez obklad, a skrutky povolené a držalo jak hovado na silikóne.
Odpovedať
obklad tam je, silikonovat budem, ale iba zvrchu po obvode, nebudem podmazavat zozadu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pavol_12 ani ja som nedával zozadu, a ver mi, mám 5 ročné dvojčatá, tiež som sa toho obával. Kým na tom nechceš klepať rezne, je to v pohode. Samozrejme hmoždiny min 12, veď k tomu umývadlu nejaké dali.
Odpovedať
@quintes no moc si sa toho asi neobaval, ked si tam dal take hmozdiny...
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan Ako som už písal, aj bez skrutiwk to držalo na silikóne... ono aj ten silikón treba vedieť dať...
Odpovedať
@quintes ty si teda asi nejaky majster silikonar, uplna spicka v obore.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan ide ti o niečo konkrétne, alebo si chceš len podpichnúť. zatiaľ ti ide iba to druhé.
Odpovedať
@quintes no co mam robit ked mi tak nahravas? Tak velmi si sa obaval kvoli detom, ze si tam pre istotu dal tie najhorsie hmozdiny, lebo si bol hnily kupit take ako treba. Proste bud rad, ze ti to ten silikon zachranil a nerad to ostatnym...
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan jasné, lebo podľa teba by bolo najlepšie tam dať betónovú pätku so železnou konštrukciou :-D
Odpovedať
@quintes a na to si ako prisiel?
Odpovedať
@pavol_12 daj tam dlhsiu hmozdinku so skrutkou so 6 hramom na dieru tak 10-12mm drzi to velmi dobre
Odpovedať
@pavol_12 hmozdinky fisher predava sa to spolu zo skrutkou tie drzia vsade a na umyvadlo zozadu nanes hrubsiu husenicu slikonu ktora sa rozlaci zaroven vyplni nerovnost dosedacej plochy takze si to na ten obklad pekne sadne nahoniec dosilikonuj vrch a boky umyvadla a stiahni stierkou
Odpovedať
Profilova fotka
@majsterdreva pozor na slovo silikón v tejto diskusii....
Odpovedať
Profilova fotka
Ak bude pod tým skrinka tak to udržia aj kotvy z pridaného linku.Môžete použiť aj chemickú kotvu. Určite to udržia turboskrutky.
Odpovedať
Profilova fotka
Mame tiez kolo 120, kupili sme 2 klasicke sady na montaz umyvadiel v kup. studiu, dali chem. kotvu, pripevnene je cez obklad v 125 ytongu a ani sa nehne. Pod nim je este skrinka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?