Termostatické batérie

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte... rozmýšľam nad termostacikou batériou máme problémy z nastaveným teploty vody ked sa spruchujeme alebo kupeme...a dosť velke... lenze citala som ze termostaticke baterie sa vyrabaju len ze maju opacne privod vody tepla je na lavo a studena na pravo? je to tak alebo sa da kupit aj klasicky ? dakujem ... lebo mi uz mame prerobenu kupelnu a zistili sme to az po prerabke....a vyburavat kus steny mi nejak priatel nechce dovolit... dakujem
Odpovedať
@alex9164 @lukasko2225 Problémom je zle spravený rozvod vody. Teplá má byť na ľavo.... najjednoduchší spôsob je odmontovať termostatickú batériu (ak sa jedná len o sprchovú samostatnú batériu) a otočiť ju dole hlavou a namontovať. Tým pádom by bola ručná sprcha napojená zhora. Druhé riešenie, ktorým sa to dá vyriešiť je trochu zložitejšie: Na hlavnom prívode vody do bytu/domu prehodiť teplú a studenú vodu. Tým pádom ale budú všetky nástenné batérie fungovať opačne (na druhej strane bude teplá a studená voda). Umývadlové batérie - stojánkové - sa dajú pomocou hadičiek potom prehodiť a bude to ono. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@flu5ky a do záchodu , umývačky a práčky pôjde teplá voda :-)Tiež sme to mali na jednej batérii naopak . Po premýšľaní sme to vysekali a pretočili v stene .
Odpovedať
no takze jednocducho sme v prdeli :) ale dnes som bol v hornbachu lebo od nich mam tu celu zostavu sprchy cize bateria plus zvysok co nie je len tak jednoduche otocit ale da sa to otocit bateriu do nej nasrubovat samca pol col na tristvr col a na nu normalnu hadicku aku mas na sprchu potom na jej koniec zas redukciu na obe pouzij tesnenie alebo teflon a namontuj do hlavnej rury ktora ti ide na sprchu tak urobim ja :-S :-S
Odpovedať
@mirooslav no vidíš to ma nenapadlo :-S a pritom som to počul od človeka, ktorý to tak spravil...(asi nemal práčku ani myčku :-D
Odpovedať
Niektory vyrobcovia termostatov maju nahradny diel (kartus), ktora sa vymeni ak je opacne tepla a studena voda.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
mame problem s termostatickou bateriou hansgrohe. porad prosim. tiez tepla vpravo studena vlavo. da sa termostaticky ventil prehodit aj na baterii hansgrohe Croma 160 1jet Showerpipe? asi musim zavolat vyrobcovi a spytat sa. inak sa asi bude burat kusok steny :-) celkom smutne. dik vopred za napady@snuro
Odpovedať
Viete aku zivotnost cca ma termostaticka bateria? Mam Hansa tempra style, je cca 4,5 rocna. Funguje ako ma. Ma zmysel ju brat do noveho bytu, alebo investovat znova 300€ do novej? :-S
Odpovedať
@manilla ahoj pokiaľ sa ti páči a chceš si ju zobrať do nového bytu zober, je to na tebe. Ale asi do nového bytu by som kúpil nové batérie. Keď nový byt tak aj nové batérie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@nameless_one nazdarek..ja som mal taku bateriu v činžáku kde su väčšie tlaky ako v RD.neviem kde dievča býva,ale ja som ju kupil v nemecku za 25€ a fungovala 10 rokov az ked sme neišli do baraku.len som musel ubrať v stupačke tlak studenej na cca polovicu..ale inak ok.
Odpovedať
čauko.inak tento problém mám aj ja.prerábali sme kupelku a kazal som majstrom aby mi dali teplu v pravo a studenu v ľavo.ale nedali..ja som to nevedel až ked som išiel nahodiť bateriu a nefungovala dobre..tak som ju len otočil hore nohami a ide..ale už to nieje ono.. ak má niekto nejaký nápad okrem búrania tak sem s ním :-) díky..
Odpovedať
@registrovany 1. otázka, na ktorú si odpovedal, bola zadaná pred 4 rokmi. 2. Termostatická batéria za 25 EUR? To bola z bazáru? Najlacnejšiu, čo poznám, je z Lidlu za 50 EUR. 3. Ako si ubral tlak studenej na stupačke? Uzatvoril si ventil na polovicu? Tak si nezmenšil tlak, iba si zmenšil prietok, tlak zostal taký istý.
Odpovedať
oni to vlastne píšu aj takto.ale asi zaleži ako ju výrobca vyrobí http://www.dum-bydleni.cz/jak-funguji... to je presne moj problem..mam v lavo vodu teplu,ako som uz pisal ale na baterii je vzadu oznacene naopak a preto som ju musel otočiť..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 nie z bazaru..kupil som ju v nemecku.u ALDI..tuto druhú mám tiež od ALDI ale už stála 49,90€nemám si prečo vymýšlať..chodím sem pre rady a nie zábavu..nato mám fasackýbok :-D prípadne ak možem a viem tak aj poradím (y)
Odpovedať
@chrobak7 ano sztála vroku 2004 25€.a ako som písal 10rokov išla bez problému.a ešte k tlaku..ok,beriem ak sa tu chytame za slovíčka tak ano zmenšil som prietok.ale myslým že ludia to pochopili :-) a k datumu diskusie?mne to nevadi..mam teraz taký problém a nieje to vymazané tak som si to pozrel..a vidíš,ved aj ty si to čítal..ved take baterie sa stále používaju..tak nevidím problém v pokračovaní diskusie .. ak vieš radu bez burania tak daj do placu,kritika tu moc nepomôže :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
dobry den. chcem sa opytat...viem si nastavit na termostatickej baterii teplotu vody nizsiu ako je 38 stupnov? Lebo pre moju 2 rocnu dcerku je to este horuca voda.dakujem
Odpovedať
@iveta143 ano
Odpovedať
Mal som jednu a mala rozsah 22-37(poistka)- cca 42C. Pokazila sa po 4 rokoch, ale pripisujem to tvrdej vode.
Odpovedať
moja ma rozsah 15-42..na 38 je poistka...a mam tam rozmedzie 30 a potom 38..takze treba mi len skusat kde bude voda pre dieta znesitelna v tomto rozmedzi? alebo mam ubrat niekde inde, napr. regulovat prietok?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte. Neviem ci mam podobny problem, ale robim v kadernictve a zacala mi skakat voda. Aj si ju najprv nadstavim, ale z nicoho nic mi ide zrazu studena ake horuca. Uz som obarila par zakaznikov. Bateriu som vymenila v oboch umyvadlach, boiler je vycisteny, novy termostat aj spirala je tam. Netusim kde je problem.
Odpovedať
Profilova fotka
su vhodne termostaticke baterie na prietokovy ohrievac? Ohrievac bude bez nadrzky na teplu vodu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Kúpil som termostaticku vaňovù batériu Grohe Grohtherm 800. Po zapojení a nastavení teploty vydáva čudný zvuk ako keby sa v batérii niečo roztočilo a zmiesava to vodu. Ak pustím iba studenú alebo teplú vadu tak taký zvuk to nevydáva.
Odpovedať
@saro1975 https://goo.gl/images/BdNFtD
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Je tu niekto kto má túto Grohe batériu, prípadne mi vie odpovedať na moju otázku? https://www.grohe.sk/sk_sk/grohtherm-... Zaujíma ma aká teplota sa dá na nej nastaviť, že či len +- niečo okolo 38, alebo sa to dá nastaviť od studenej až po teplú plynulo, tak ako na klasickej batérii. Možno pre niekoho blbá otázka, ale ja som na to nikde nenašiel odpoveď. Zjednodušene napísané, dokážem si namiešať akúkoľvek teplotu pomocou termostatickej batérie?
Odpovedať
@pmasarik dokážeš
Odpovedať
@pmasarik https://youtu.be/nneHagL20fM https://youtu.be/BxQ12YxBsK4
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Máme prietokový kotol a kúpili sme lacnú termostatickú batériu do sprchy (OBI). Nastavíme si teplotu a neustále sa kotol vypína a zapína (áno, je to správne pri prietokovom). Žial tá batérie nemá napísane koľko litrov cez ňu prejde za minútu (prietok?),ale aj pocitovo pri sprchovaní mi príde dosť slabý ten tok. To zapínanie a vypínanie kotla by a nehnevalo až tak, ale teplota vody logicky potom kolíše a tým pádom ta termostatická nemá moc význam. Myslíte, že by to vyriešila batéria s nejakým vyšším prietokom? Ja neviem, že by to možno docielilo to, že kotol by sa nevypínal? Výrobca kotla mi odporúčil len toľko, že mám znižit teplotu vody na kotly, ale toto vôbec nepomohlo a kotol sa aj napriek tomu vypína a zapína a dokonca aj po nastaveni max teplote na baterii ide dost studena.
Odpovedať
@josask vrat bateriu a kup si normalnu, sam si prisiel na to ze ona je povodca problemu.
Odpovedať
Taká otázka.. Termostatická batéria má mať vždy horúcu vodu vľavo. Ja potrebujem s výpusťou hore a toto mi príde ako nemožné nájsť. Nedajú sa termostatické batérie rozobrať a vymeniť prietok vody s teplotou? To by znamenalo, že kúpim akúkoľvek s vývodom dole a len by som to medzi sebou prehodil. Ďakujem
Odpovedať
Neprehodíš. Ľavý kohútik ovláda prietok, pravý teplotu. Nemožné do 20 sekúnd... https://www.novaservis.cz/sprchove-ba...
Odpovedať
Neprehodíš. Ľavý kohútik ovláda prietok, pravý teplotu. Nemožné do 20 sekúnd... https://www.novaservis.cz/sprchove-ba... @josask
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?