Rozmer sprchového kútu 80x160?

Ahojte, prerábame byt, chceme vymurovany sprchovy kút, ideálne bez dverí, rozmery mi vychádzajú 80x160, práčku pod umyvadlo, narýchlo som to načrtol, vidíte tam nejaké možné problémy?
Odpovedať
@xyzo asi mi tu ostatni budu oponovat ale 1 m skla je dost malo a budes mat vodu vonku. Ked budes mat sprchu na tej stene ako je nakreslene a zena si bude umyvat vlasy tak po lakti bude akurat stekat voda mimo sklo (vlastna skusenost z jedneho hotela). Neviem ci by pomohlo keby si tu sprchu otocil na stenu ako je umyvadlo. My mame teraz walk in 1,1 x2 m z toho sklo ma 1,4 m, sprcha je na uzsej strane. A voda siaha akurat ako konci sklo. Pri takom rozmere by som sprchu uzatvorila.
Odpovedať
@xyzo a este nakreslil si si to aj v mierke? Nezasahuje ten zachod akurat do dveri/do prechodu?
Odpovedať
@wivik pôvodne som mal nakreslené sprchu na tej stene ako umyvadlo, len sa mi to zdalo stiesnene sprchovat sa v šírke 80cm, kút by som dal aj na 90cm ale kedze chcem dat pracku pod umyvadlo, tak neviem kade by išiel sifon, kedze by mi tam ostalo len 80cm...a tie dvere... No bude to tesné, neviem koľko od steny musia ísť dvere...
Odpovedať
@xyzo budes davat klasicku ocelovu zarubnu? Tak 10 cm mozno aj menej od steny by som nechala aby vysiel aj nejaky pasik obkladu. Pridaj este vsetky rozmery- dlzku, sachtu ...
Odpovedať
S tym prskanim vody je to pravda, ale sak nevadi, dnes je nepreberne mnozstvo peknych zavesov, zas to tak neboli a da sa to vyriesit hocikedy, clovek si zvykne. Co sa tyka sirky, zalezi vo velkej miere od vasich proporcii... podla mna 90cm je limit pre komfortnu sprchu.
Odpovedať
Vsak daj sklenene dvere na ten mur co oddeluje WC. Dvere aj zastenu ti spravi kazdy dobry sklenar na mieru aj s montazou a nestoji to miliony
Odpovedať
@xyzo máme sprchový kút murovaný 100*100cm. Aj tak je to len na sprchu /dennú hygienu/ ale vojdeme sa aj spolu... Pekne dočiahne rukami na protilahlú stenu a mne stále prší z hlavice teplá voda na zadok. 😄
Odpovedať
@megdesign čo ak sa jej ruky šmeknú? To bude rachot. 😎
Odpovedať
@foox 😄 furt sa vie držať termostatickej batérie ...
Odpovedať
@xyzo mame podobne umiestneny sprchac (85x145) a umyvadlo+skrinka+pracka… neviem si tam predstavit 100 cm sklo, to by bola voda vsade. Mame posuvne dvere na sprchaci, co by som teraz uz nedala - jednoznacne by som sla do klasickeho otvarania. Dalsia vec je udrzba a upratovanie medzi umyvadlom+prackou a sprchacom/sklom. My tam mame asi 10 cm a je to boj 🙂 hlavne dostat sa do rohu a poriadne ho vycistit… lebo prach a vlhkost a voda… cele zle
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?