Rozloženie kúpeľne v dome

Ahojte, Chcel by som sa s Vami poradiť ohľadom rozloženia umývadiel, vane a záchodu v kúpeľni. Developer nám dal možnosť zvoliť si rozloženie kúpeľne podľa seba a podľa toho nám urobí jednotlivé vývody. Priečkami sa už hýbať nedá, akurát otváranie dverí si viem zvoliť podľa seba. V riešení od developera sa obávam že mi vznikne úzka ulička vytvorená vaňou a umývadlom pri východe zo sprchy. Argument developera prečo umiestnili umývadlá tam kde sú bol aby sa človek videl vo veľkom zrkadle pri vstupe do kúpeľne. Je možné záchod do kúpeľne aj nedať a mať na prízemí iba jeden. Ďalší záchod máme v obývanom podkroví v kúpeľni pre spálňu. Ďakujem za rady
Odpovedať
@masky77 ked mate zachod jeden dole samostatny a jeden este hore uz by som ho do kupelne nedavala
Odpovedať
@masky77 a este chces dvojumyvadlo alebo staci jedno vacsie?
Odpovedať
@wivik chcel by som 2 samostatné
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj zamenila by som vanu a umyvadla. Vanu s nejakym oblym zakoncenim. Slusne velka kupelna. Ci dalsie WC v kupelni... Hore mate aj izby ci len spalnu, ked je teda WC v kupelni pre spalnu. To samostatne WC ma len 160cm a dvere 80, + umyvadlo, tam sa bude nepohodlne vytacat. Mohli ho trochu rozsirit, alebo dat dvere 70, alebo s otvaranim von.
Odpovedať
Profilova fotka
@masky77 Ja by som len dal zaoblenú vaňu a skrátil dosku pod umývadlá, tak aby bol prechod k sprche široký 80 cm. Podľa mňa to tam máte dobré.
Odpovedať
@masky77 J aby som šla asi touto cestou.
Odpovedať
@masky77 ja by som ten sprchovy kut zrusila. Bud ked sa da tak predlzila zachod lebo je ked chces do neho normalne umyvadlo alebo ho zamurovala. Dala by som si walk in 2000x1000 so vstupom v uzsej casti. K nemu radiator alebo iba vesiaciky na osusky. Oproti dveram vana 1700x750. A potom umyvadla a pod nimi sufliky. Mne tu vysla doska 1900 ale bude ju treba skratit kvoli uterakom.
Odpovedať
@masky77 riešenie valilajk s umyvadlami namiesto vane hneď po otvorení dverí je dobré - a aj zrkadlo je hneď pri dverách Tiež rovno po otvorení dverí čumieť do vane nič moc. Ak trváte na ďalšom WC aj v kúpeľni, lepšie je strčiť ho do toho 85cm výklenku kde je plánovaný sprcháč. Potom už len vaňa + sprcháč rozumne umiestniť do ľavej a dolnej časti kúpeľne podľa obrázku. Ešte 90cm na samostané wc je ok, len ak tam má byť umývadielko, zišlo by sa priečku trochu posunúť na šírku 100cm. Sú aj úzke umývadlá do 20cm.
Odpovedať
ak su uz samostatne wc, tak do tejto kupelne by som ho uz nedavala a tym padom ziskas si myslim dost potrebne miesto . posledny navrch od @wivik mi pride najlepsie v ramci zachovania volneho miesta
Odpovedať
@wiwik @hnco priecky uz neviem menit tie uz stoja, zamurovat sprchu by som vedel ale predlzit zachod uz neviem takze tym by som si nepomohol
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa páči to, keď vojdeš aby bolo hneď dvojumývadlo a zrkadlo. Za dverami vaňa, sprcháč tam kde je plánovaný a wc by som tam už nesúkal, keď je samostatné, príde mi to zbytočné a zostane ti priestor na skrinku alebo niečo, čo využiješ dozaista.
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenkito10 perfektne navrhy dakujem
Odpovedať
@masky77 @lenkito10 @lenkito10 riešenie je uprostred wc je pekne schované, keď už je rozhodnuté že musí byť...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 super návrhy, máš pre to cit 🙂 Z tohto, čo si pridala sa mne osobne pozdáva najviac presne ten návrh v strede. WC je schované, otvoríš dvere máš hneď umývadlo, to je také naj.
Odpovedať
Priečky už stoja, kanalizácia už je na mieste. Ako riešiť kanalizáciu, pri návrhoch ako WC presúvať na vzdialenejšie miesta, od pôvodného vyústenia?
Odpovedať
ak máte samostatné WC hned vedľa, už by som ho do kúpelne nedávala. Čo mi z pôvodného návrhu napadá, je zväčšiť sprchu, aby bola pohodlnejšia. Ja by som ten kút využila možno na odkladací priestor-niečo ako skriňa, na čistiace prostriedky, alebo niečo čo využijete v kúpelni. Vedľa umývadlovej skrinky by tak ešte vznikol priestor na vešiak na uteráky a ked budete vychádzať zo sprchy môžete ich zavesiť na radiátor
Odpovedať
My máme takto, dvere sa otvárajú smerom ku vani. To je podobné ako dala @lenkito10 stredný obrázok v spodnom rade, akurát sprchu nemáme vo výklenku.
Odpovedať
@katrinka8 a to vyzera podla mna fajne. Vsetko ma svoje miesto a nic nejak nezavadzia. Pekne rozlozenie
Odpovedať
@bertie - áno, sme spokojní 🙂 V reále je to ozaj veľký priestor.
Odpovedať
Profilova fotka
@katrinka8 super je to, prakticke, paci sa mi ked otvoris dvere, ze je hned umyvadlo a mozes si umyt ruky. Ze nemusis ist dalej vlastne. Ale wc by som dal prec, ked je hned vedla samostatne, tak by to bola zbytocnost a vie sa tam miesto toho urobit nejaka skrinka.
Odpovedať
@sverdik - práveže samostatné WC máme inde, takže sme chceli mať geberit aj v kúpeľni. Ale áno, super je, že hneď vojdeme a môžme si rovno od dverí umyť ruky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?