Pretakanie vody cez stojankovú batériu

Dobrý deň, Po prerábke bytu nám podteká batéria. Čo tým myslím je, že v mieste kde je batéria inštalovaná na umyvadlo tečie voda. Nie je to iba kvaplanie je to riadne tečenie (musel som vybrať zásuvky zo skrinky, lebo v nich bola voda). Chcel by som sa vás spýtať, či tam chýba nejaké tesnenie, alebo je batéria zle nainštalovaná, alebo to môže byť nekompatibilita umývadla a batérie? (je to iný výrobca). Dakujem.
Odpovedať
toto sa už v dnešnej dobe nepoužíva rovno kúp pákovú tou nastavíš množstvo a správnu teplotu , nemá žiadne tesnenia a vydrží roky jednu mám už 25r.
Odpovedať
Dobre a ked by som si to chcel vymenit, ako sa da odmontovat umyvadlo od skrinky (zda sa, ze su zlepene). Vsade na internete vidim iba navody na namontovanie umyvadla, ale ja potrebujem opacny postup 😞.
Odpovedať
@koscelansky ked pozeram na tu bateriu, tak nesedi na keramike, ale keby aj nesedela tak nema co pretekat voda popod bateriu pokial si tam ruky umyvaju civilizovani ludia. Maximalne by cez tesnenie presiaklo par kvapiek pomedzi keramiku a sedlo baterie. Nevsimol si si ked otvoris vodu ci ti netecie voda okolo kohutikov alebo okolo otocneho ramena. Okolo otocneho ramena nam kedysi tiekla kuchynska. Stacilo vymenit tesnenie. Nech sa tam voda berie odkialkovek medzi bateriou a keramikou ma byt tesnenie to by malo zabranit vode pretekat z plochy umyvadla do skrinky. Odsleduj kade ti tecie voda. Je mozne, ze ti cesie boda zospodu od napojenia hadiciek, to tiez treba zistit. Ale ak odstavis vodu, tak potom by mala prestat tiect a vymenis len hadicky. No a ked zistis kde je zdroj, potom budes riesit opravu.
Odpovedať
@koscelansky Väčšina batérií má medzi telom batérie a keramikou umývadla tesnenie - O-krúžok. Treba najprv zistiť, či ho má aj táto batéria (výrobca RAV Slezák) alebo či nie je povrch umývadla taký krivý (stalo sa mi, a nie raz) že to ten O-krúžok neutesní. Niektoré batérie majú ešte taký rozširovací krúžok https://www.heavenshop.cz/Novaservis-... ale to väčšinou vtedy, keď je telo batérie užšie ako diera v umývadle... Potom to ešte vie zachrániť silikón...
Odpovedať
Tak sa mi to podarilo s pomocou kamarata diagnostikovat a opravit. Pretekalo to medzi bateriou a umyvadlom, s trochou snahy sa dalo bateriou aj celkom kyvat. Bateriu som teda odmontoval a potom nasadil spravne. Potom sa nou uz nedalo kyvat, ale ste to trochu tieklo. V podstate to tak aj muselo byt, lebo tesnenie na baterii nedosahovalo az k okraju tej diery. Tak som to oblepil madkovacou paskou a zasilikonoval, vyzera to velmi dobre, v podsate ten silikon ani nie je vidiet a nic netecie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?