Podomietkovy sifon pre pracku?

Caute na byte mame nieco podobne co je na prilozenych fotkach. Predpokladam ze ide o podomietkovy sifon pre pracku + privod vody. Je to nieco taketo? : https://www.kupelne-ptacek.sk/sifon-p... Nedostali sme k tomu ale ani rozetu, ani napojenia, tak otazka je, ako napojit na to pracku? Rohovy ventil je jasny, ale co sifon. Predpokladam ze to cervene je len ochranna krytka a treba ju zrezat pri stene. Ale sroubenie samotne je akosi pridlhe a tam som si uz nie isty ci spilovat aj to.
Odpovedať
Ahoj, tento konkrétny patent nemam ale tiež mám podomietkove sifony. Predpokladám ze to červené je na to aby vam to nezahadzali omietkou. Zavit sa da skrátiť v prípade potreby, len je treba to odrezať fakt presne lebo potom nedolieha tesnenie a bude to tiecť. Mal by na to hádam ist nejaky nerezový kryt. No a sifón by mal mat servisný otvor, teda aspoň tie co mam ja ho majú. Pre prípad ze sa sifón zanesie. Je k nim blbý prístup, ja som na jednom sifone po prvom zapnutí pracky riešil ze tiekol. Zátka na servisnom otvore bola povolená. Vy mate bud sifón bez servisného otvoru alebo vám ho zahadzali omietkou.
Odpovedať
Podla toho linku co som posielal to servisny otvor nema, co mi je tiez proti srsti, lebo plati pravidlo co sa moze pokazit pokazi sa 😒
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nechcem zakladať novú tému lebo sa chcem opýtať tiež len na podomietkový sifón pre práčku/sušičku. Aký je váš názor a skúsenosti s takýmto sifónom. Nerozumiem aké má výhody. Nadomietkový užívame roky bez problémov. Možno raz za 5 rokov treba prečistiť alebo aj ľahko a lacno vymeniť. Dokonca sa zdá podľa tech.nákresov kratší do hĺbky (5cm) od steny v porovnaní s podomietkovým aj 8cm. Plánujem nový pre práčku aj pre sušičku, aj by som dal podomietkový, ale neviem na ňom nájsť výhodu. Nadomietkový je lacný dokonca aj s privzdušňovacím ventilom. V porovnaní s podomietkovým, ktorý vyžaduje viac hlbiacich prác v stene a je objemný a drahší. Ešte ma zaujal celkom zdvojený sifón od AlcaPlastu APS6, pre 2 spotrebiče. No zas mi to príde zbytočne objemné v stene a či sa spotrebiče navzájom neovplyvňujú výtokom keď je to v jednom sifóne spojené. Pre nadomietkové sa len vyvedú zo steny 2x rúrky DN32. Vďaka za postrehy.
Odpovedať
Podla mna je to designova vec , ked nevidis pri stene sifon ale len napojenie. Vyhoda moze byt akurat v tesnejsich podmienkach, kedze usetris tak 5cm tym ze sa sifon presunul do steny. Mozno niekdo fundovanejsi bude vediet viac..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?