Plán kúpeľne - aké okno do kúpeľne, kam dať vstup?

Profilova fotka
Ahojte, idem na poradu... Mala kupelna: vstup do sprchy tak ako je zakresleny, pri okne alebo opacne, k dveram? Niekam bambusovu stolicku na odlozenie veci, niekam ku sprche zavesit uteraky. Ake okno a kam ho umiestnit? Chcela by som velke, navrhnute je 80x95vyska. Vo velkej kupelni su presklene dvere 80 cm co vedu na terasu. Zeby som tu sirku okna nechala rovnaku, teda 80 a aku vysku a v akej vyske od zeme? Velka kupelna bude asi tak vyzerat ako je, skrinka v lavo nad umyvadlo, radiator tam nebude. Dakujem vopred
Odpovedať
@lenkito10 myslim ze otvaranie sprchovych dveri mozes nechat ako mas makreslene len na stenu nalepis nejaku silikonovu hlupost aby si ich neobijala o stenu. O pevnu cast skla sa neda uchytit take "madlo" na ktore by sa prevesili osusky? Alebo nalepit vesiaciky a osusky by boli po ruke. Tu stolicku neviem aku velku chces ale by som umiestnila hned na pravo od dveri k sprchovemu. Radiator by som presunula na obvodovu stenu tak aby nezavadzal dveram sprchoveho a pri umyvadle mas priestor na uteraky na ruky pripade mensiu skrinku. A okno by som zhora dala do jednej linii s dverami. Akej vysky budu dvere z druhej kupelne? Okno potom kvazi na lezato siroke ako ti to vyjde 1000 - 1200 a na vysku 600 alebo 700 mm. Este k tej velkej kupelni stenu medzi sprchovym a umyvadlom by som napojila na obvodovu stenu a cele to posunula.
Odpovedať
Profilova fotka
Dik za nazor. Porozmyslam. Neviem ci vchod do sprchy nenecham otvoreny. Len jednu sklovu stenu. Okno zarovnam vo vyske dveri druhej kupelne,.
Odpovedať
Profilova fotka
Já bych dala, jak píšeš, jen skleněnou zástěnu 90cm a nedávala dveře. A okno bych udělala stejně jako ve druhé koupelně francouzské. My máme o skleněnou zástěny opřený právě žebřík s ručníky a ve sprše teakovou trojnožku na šampony. Jinak já bych stejně řešila i sprchu ve druhé koupelně, bude to působit vzdušněji ;-)
Odpovedať
ja by som hlavne výplň kúpel.okna činčila,alebo dubová kôra,alebo...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 preco sa ma z kupelne vychadzat na terasu? Ja by som velke dvere z kupelne dala prec.. dala len mensie okna aby tam nebola tma :)
Odpovedať
@silviajak1 nechcem za nikoho hovorit ale mne by to davalo zmysel keby ze je vonku kada, virivka mozno bazen. Ja som tiez za iba okna na presvetlenie
Odpovedať
Profilova fotka
@wivik no ja si neviem predstavit, ze vyjdem z kupelky a niekto na terasu sa bude divat na moj tien resp na moju siluetu :D ako som vysla zo srpchy alebo ze by ma vobec pocul sa sprchovat :D
Odpovedať
Profilova fotka
😂 .... Mozno bazen. 😎 V minulom baraku sme mali izbu na terasu. Blizsie to bolo cez izbu do kupelne. Deturence na WC, z bazeniku do sprchy cez izbu. Moc mi to nevadilo, ale budu vacsi, bude to ine. Budem sa snazit uz byt odprchovana ked pride navsteva. V tej druhej sprche. Bude tam kryta terasa, tak nejake vacsie presklenie. Na bazene pracujeme, mal by byt za terasou. Queszi, co je to za trojnozku? Marta mas nejake foto cincili? Uvidime aky budeme mat vyber.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, ideme "do tuheho" a samozrejme ze vymyslam... Rozmiestnenie tej malej kupelne so satnikom. Nazvem to, najdi 5 rozdielov 😄
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Profilova fotka
Do kupelne by mali ist posuvne dvere, v tej prvej verzii sa mi zda ze je tam viac miesta a v satniku dole vlavo je odkladaci panak na veci. no v druhej verzii predlzim satnik. A kam radiator to uz neviem. Tiez ak hned pri sprche zostane vesiak alebo radiator, tak sa do sprchy nedostanem a asi tam pojdu zasuvacie dvere. Nejaky nazor ako na to? Vopred dakujem.
Odpovedať
@lenkito10 mne viac sedi ked je umyvadlo oproti dveram. A samozrejme aj vacsi satnik :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenkito10 dobrý večer, v akom programe ste si robila návrh kúpeľne? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Tych veci sa tolko nahromadi... Maruska tento plan je v home by me. Je to na cely dom. Ale na pc. Na tablete to nejde.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Okno v malej kupelni, tie posledne obrazky bude mat vysku 75, sirku 80. Akym sposobom ho otvarat? Cele? Vetracku? Alebo bez vetracky no zachytit ho poistkou zboku? Rozdelit ho na dve kridla? Jeho umiestnenie este nemam definitivne, bud hned vedla sprchy alebo viac v strede, nerozhodla som sa. Poprosim o radu. Dakujem.
Odpovedať
@lenkito10 asi by som ho nedelila. Predpokladam ze vacsinu casu budes vetrat na vetracku a kridlo uplne otvoris ked ho budes chciet umyt. Aku budes mat fasadu? Hornu cast okna by som s niecim zarovnala aby boli v linii
Odpovedať
y
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?