Máte skúsenosť s lepidlom Mamut Glue?

Prosím o radu, resp. osobnú skúsenosť s lepidlom Mamut Glue. Chcel by som nalepiť kúpeľňové doplnky, t.j. vešiaky, poličky atď. od výrobcu Nimco, ktoré sú konštrukčne navrhnuté na lepenie a teda nemajú iný spôsob uchytenia. Toto lepidlo bolo odporúčané predajcom v jednom internetovom obchode, napísal som preto výrobcovi kúpeľňových doplnkov a ten mi odpísal, že trvácnosť spoja môže byť rôzna, t.j. 5, - 10 rokov, ale oni žiadne lepidlo k výrobkom nedodávajú a preto ani neručia za kvalitu lepeného spoja. Rád by som počul názor niekoho, kto má s týmto lepidlom niekoľkoročnú skúsenosť, či nie sú po rokoch problémy s uvolnením spojov. Lepiť budem na klasické keramické obkladačky. Ďakujem, zdravím všetkých. Luboš.
Odpovedať
Profilova fotka
Konkretne na kachlicky nie ale lepil som drevenne podlahove listy na steny a drzalo to dlho rokov (8-10) a stale drzi...Mamut je super lepidlo.
Odpovedať
Mame dost tazke kupl.doplnky lepene mamutom na grese-drzia 2,5 roka. Ci vydrzia 10rokov neviem, ale 0 rokov nam bez vykyvania nedrzali ani srobovane uchyty na uteraky,vkuse to muz utahoval. A ked sa odlepia , tak prilepis znova.
Odpovedať
Ja by som to prilepil Mamutom. Lepili sme s nim vsetko so vsetkym a drzi to. Este sa nam nic neodtrhlo.
Odpovedať
Pokial mas kup. doplnky co sa lepia resp. plocha co je na lepenie je rovna tak by som ti odporucil lepidlo od f. novaservis ja osobne mam od nich tuto seriu nalepenu 2 roky a super . davaju na to 15 rokov garanciu . da sa zohnat v baumaxe . mam tym nalepeny aj davkovac mydla a ked ten drzi tak ...
Odpovedať
Profilova fotka
pridam aj aj skusenost s mamutom. nalepili sme s tym uz x veci a zatial nic neodpadlo. lepili sme prechodove listy a ked sli dole tak aj s povrchom parkiet. pozor ale na to ze su 3 druhy. klasika stary tusim 21kg/cm2 potom novy 50kg/cm2 a priesvitny.. skusal som aj tie nove a moja skusenost je taka ze to stare ma mozno piisanu mensiu vydrz no pociatocna pevnost je neporobnatelne vyssia takze to netreba drzat. ked sme lepili listy na stenu tak pri nerovnej stene stary mamut listu udrzal no novy nie museli sme prilozit zataz aby sa to neodtiahlo. preto radsej odporucam stary mamut. pouzivame ho asi 5 rokov a lepili sme napriklad listy a vypinace na dlazbu gress v hitely v SC a este predpokladam drzia :-D .
Odpovedať
aj mamut aj to od neovaservisu su ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Mňa by ešte zaujímalo, že keby som chcel dať dole daný doplnok v kúpelni, prilepený Mamutom, či ostane gresová dlažba bez poškodenia resp. či sa dá bez problémov odstrániť zvyšok starého lepidla? Máte niekto s tým skúsenosť? Ďakujem.
Odpovedať
@engine_er to by aj mna zaujimalo :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
skusal ste niekto odstranit predmety lepene Mamutom? ako sa to da a ide to?
Odpovedať
@dorwin ak vies za to zalozit rybarsky vlasec, da sa to odrezat, zvysok zo steny odrbes sekacikom alebo obrusis
Odpovedať
@dorwin a este lepsie to ide tymto https://www.majstrik.sk/list-pilovy-w..., myslim, ze su aj tensie
Odpovedať
Ja som dával už dole napr. Knobky lepené mamutom na kuchynských dvierkach a ide to v pohode odlamovacim nožom. Následne lepidlo čo ostalo na povrchu som docistil WD-40. Dvierka ostali bez poškodenia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mamut je velmi slabe lepidlo, skusal som prilepit dve zuly a nedrzalo to vobec, ani plast to nelepi. Tak silne pochybujem, ze by nieco prilepilo na porcelanovy obklad.
Odpovedať
suhlasim, mamut nieje bohvieco. hodi sa max. na podlahove listy alebo nejake drsnejsie povrchy (ale mne to nelepilo ani plast na beton). lepsie od toho je polyuretanove lepidlo 60A od Soudalu a potom rozne druhy epoxidov napr. od Pattexu
Odpovedať
@marekjahoda Tiež som si myslel že Mamut je "super" lepidlo na lišty k stenám... Po nejakom čase som ich potreboval dať dole a bol som "prekvapkaný" ako šli dole ľahko bez poškodenia steny..Tak isto polystyrénové lišty v rohoch a kútoch..Nožíkom pekne pozdĺž steny a potom prstami som dal dole "koláčik" lepidla.. ;-) Inde som ho ale už nepoužíval :-S
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
dá sa mamutom prilepiť aj umývadlo?
Odpovedať
@gizmo16 ...dá sa použiť, ale že by nejako držalo umývadlo takto iba nalepené je diskutabilné 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?