Kúpeľňa 2x2,8m - ako by ste riešili dispozíciu?

Ahojte. Chcela by som sa spýtať či by Podľa vás bolo možné zmeniť kúpeľňu a pridať tam ešte sprchový kút? Nebude to veľmi na tesno? Hrubú stavbu už mame a teda aj odpad tam je pre vaňu ako je v projekte. Musím to odkonzultovať so stavby vedúcim že o koľko by to vyšlo finančne viac keby je potrebné ešte potiahnuť odpad aj do sprchy. Zistili sme teraz, že by nám bolo lepšie mať oboje kvôli malým deťom a sprcha pre nás. Ďakujem za rady. .
Odpovedať
@janchees Ak to dáš tak, ako si to rukou nakreslila na tom lístku, tak zakaždým, keď si budeš sadať na WC si treskneš hlavu o sprchový kút. Skús si dať stoličku k stene a nechaj medzi stoličkou a stenou 60 cm a skús si stiahnuť gate a sadnúť na stoličku - ako to bude pohodlné. A vaňa - ako si ju nakreslila - by musela mať max. rozmery 50x120 cm. Do takej vane si neľahneš, tam budeš môcť len sedieť. Ak ti nevadia tieto stiesnené podmienky, tak si to urob. Ale podľa mňa, ak raz staviaš dom, tak je hlúposť v ňom spraviť kúpeľňu o veľkosti panelákovej kúpeľne. Pôvodný koncept bol lepší - akurát na to nešťastné WC priamo oproti dverám. 8-(
Odpovedať
@janchees daj si radsej luxusnu vanu so sprchovou zastenou aby nebola voda po celej kupelni pri sprchovani a nechaj tak. Aj ked suhlasim s @chrobak7 , to WC je umiestnene nestastne, z takej kupelne sa stava tronna sien
Odpovedať
Profilova fotka
toto je podla mna maly priestor na taketo riesenie, to teda by som do toho nesiel, radsej vanu so zastenou a mas vyriesene, mas to ako dva v jednom 😉
Odpovedať
Ďakujem vám za reakcie, nechám teda vanu so zastenou. to WC sa ani mne teraz nepáči. Skúsim ho nejak vymyslieť
Odpovedať
@janchees ten mur medzi kupelnou a technickou je nosny? Lebo ten sprchac by sa dal urobit aj tak, ze by sa spravil vyklenok do technickej tam, kde je teraz umyvadlo...to by som prehodila tam, kde je radiator a radiator uz niekde bud k sprchacu, alebo aj nad vanou by nevadil.. susicka s prackou by sa dali dat na seba a vybavene.. Ale asi je uz vymurovany, tak asi z toho nic..
Odpovedať
@akvi aj to je riešenie. Stena ešte nie je, lebo to bude sadrokartón nejaký, len neviem či tadiaľ nejak nepôjdu trubky chladenia alebo rekuperacia, voľačo tam už trčí zo zeme 😬 .
Odpovedať
@janchees Najprv plánovať, potom, potom ešte 5x prekresliť a potom stavať.
Odpovedať
@ruren keď budú stavať deti, tak im to poviem. Ak budem ešte náhodou stavať (hypo končí o 30 rokov) tak si spomeniem na tvoju radu😉
Odpovedať
Profilova fotka
Pekne si to pokresli aby ti realne aj sedeli rozmery, aby si mala predstavu o tom, kde kolko ti to vychadza. Ci sa vam bude dobre fungovat v tej kupelni 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@janchees pride mi to moc maly priestor na to, aby si tam vopchala este aj sprchovy kut. Skor suhlasim so zitou, ze si radsej dajte zastenu na vanu a budete sa moct aj sprchovat.
Odpovedať
@janchees keby si dala dvere do stredu steny tak by sa to mozno aj dalo vymysliet. Od zachoda urobit predsadenku kde by sa skryl pripadne odpad. Pre sprchovy by potom trebalo najst sklo aby s predsadenkou zapasovalo, pripadne dat vyrobit u sklenara a dvierka riesit len rohove otvaranie. Alebo sprchovy zdvihnut a pod neho by siel odpad. My tak mame a nic strasne ze treba nohu dvihnut do sprchoveho. Radiator by som dala vedla dveri nad vanu.
Odpovedať
otazka je , ci tam je ten sprchac potrebny, lebo podla mna v takto malej kupelke zaberie celkom dost miesta, asi by som radsej sla do varianty vane so zastenou
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wivik toto by bolo este podla mna dobre riesenie ak by teda bolo nutne dat do kupelne aj sprchovy kut ale aj vanu
Odpovedať
@pachi12 to tu uz viaceri poradili ako som tak cital a aj ja si myslim, ze by to bola lepsia varianta.
Odpovedať
@wivik len nie je to takto zbytočné komplikovanie? 🙂
Odpovedať
@tomis12 tak to ja neviem v akom stave to maju rozrobene. Ale ked je priorita mat aj aj tak sa zrejme nejakym burackam nevyhnu. Taketo veci treba riesit od zaciatku na papieri a tak stavat. Ja tu ich poziadavku aj chapem. Nam sa podarilo do malej bytovej kupelne vtesnat sprchovy aj vanu. A nemenila by som to. Mna nikto nepresvedci ze v klasickej vani so zastenou sa da pohodlne osprchovat ;-)
Odpovedať
@wivik veď o to mne tiež ide, že sa vo vani nedá osprchovať ako v kúte. Ešte si to necháme prejsť hlavou a všetko zvážime. Ako som už písala, ak budeme náhodou ešte raz stavať, určite to premyslíme lepšie 😉
Odpovedať
@janchees skus v siko 2d planovaci kupelne nahodit.. Pekne ti ukaze kolko vana, kolko ti vojde kut a tak.. Ja mam 2,4x2,1 a pohoda.. 😁
Odpovedať
@janchees mne zhruba takto.. Vana 150x80
Odpovedať
@hroma Jemine, ďakujem moc moc moc!
Odpovedať
Profilova fotka
@janchees ahoj, pre ake rozmiestnenie ste sa rozhodli?
Odpovedať
@lenkito10 ahoj, prepáč, že tak neskoro ale nejak som nepostrehla tvoju otázku. Búrali sme a posunuli dvere tak ako radila wivik a takto nejako bude vyzerať. Reálne to ešte nemáme, lebo korona nás spomalila 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?