Kupelka - radiator, vešiaky, dvere

Poraďte prosím, ako by bolo najlepšie.. rozmiestnujeme kúpeľku a chceme aj rebrikovy radiátor. Pôvodne som myslela že ho dáme na stenu oproti vani ale tam by doňho búchalo okno. Nebude moc vrohu, ak ho dáme k wc? Wc a vaňa sa už nedajú moc posúvať, umývadlo by sa ešte dalo možno kúsok.. A kde umiestniť vešiaky na osušky, prípadne máte nejaký dobrý zlepšovák kde vesiate osušky? Je nás veľa, takže určite nebudem všetko zakaždým schovávať do skrine, príde mi to praktické keď visia niekde. To isté aj župany. Nebude to tam potom ako v šatníku? 🤭 Ešte tam potrebujem niekde dať vysokú skrinku 30x30.. buď vedľa práčky alebo hneď k dverám k stene ako radiátor. A posledná otázka.. to wc je moc vo dverách keď niekto otvorí.. bolo by riešením dať otváranie dverí do opačnej strany? Nebude to odveci, že by sa otvárali od steny do priestoru? Mala by som potom pri vstupe do kúpeľky na prvý pohľad umývadlo a nie to wc.. 😁 ďakujem vopred za každý názor!
Odpovedať
Novostavba, alebo rekonštrukcia? Chcelo by to nákres “širších súvislostí” ostatných miestností okolo…
Odpovedať
@dedo758 novostavba Susedí so spalnou a schodiskom na 2p. Okno je veľké myslím až na 140 😎
Odpovedať
Vysokú skrinku a ešte 2 prádlové koše by som rada tam zmestila. Keď nie 2 aspoň 1 😁 Nad umývadlom bude tiež zrkadlová skrinka a možno aj nad prackou, ak nebude sušička.
Odpovedať
Samostatné WC oceníš, keď budeš ležať vo vani a druhé WC bude obsadené. 🙂 Pod okno vaňa, do rohu práčka, nad ňu prípadne skrinka. Sprcha na stene s WC, pri dverách tá vysoká skrinka. Radiátor pri práčke, umývadlo pri vani. Kôš na prádlo položíš na práčku…
Odpovedať
Asi takto
Odpovedať
@dedo758 zvažovali sme tu možnosť.. ale zabudla som napísať.. priečky už stoja 😕
Odpovedať
@tabitka337 Domurovať dve vidím ako ten najmenší problém… 🙂 Edit: namiesto nich zatiaľ len postaviť nasucho tvárnice alebo dosky, pre predstavu. A nad malé okienko ani preklad netreba…
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Na poschodi by sa zislo samostatne WC, budete sa blokovat. Radiator v ziadnom pripade k WC. Dvere budu ako siroke? Okno je ako vysoke od zeme? A projektant vam co navrhol, ako to umiestnil?
Odpovedať
@lenkito10 na poschodí bude samostatné wc s umývadlom.. a ešte latrína vonku 😁 Okno je práveže dosť nízko, menej ako meter, čiže tam nič už sa pod neho nezmestí.. je dosť veľké, no, ale to už všetko stojí aj fasáda drevená zvonku, je to v štýle drevenice ale drevodom. A prečo nie ten radiátor ku wecku? Možno ešte by sme posunuli umývadlo k dverám a radiátor dali oproti tej vane?
Odpovedať
@lenkito10 inak je na prízemí podlahové kúrenie všade, ten radiátor bude len v prípade že sa nebude kúriť, na elektriku, na mokré rukavice alebo mokré uteráky..
Odpovedať
Projektant asi tak podobne ako to máme, podľa toho sme dali aj odpady vlastne. Len tam bolo dvojumyvadlo. Ja by som dala jedno 80cm alebo meter.. myslela som že aj 120 vojde ale akosi musím šetriť miesto 😆 Dvere sú 90 otvor, tak asi 80tky. Aj ta prvá možnosť, oddeliť wc priečkou, nevyzerá zle..
Odpovedať
nemozes tam dat tie dvere posuvne? tym padom by si nemusela rozmyslat, do ktorej strany, ci budu zavadzat, ci nebudu. ale teda priklonil by som sa k tej moznosti, tu priecku spravit pri tom wc.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?