Je 100l bojler postačujúci pre 3-4 člennú rodinu?

ake objemy bojlerov mate prosim v 3-4 clennych rodinach? my sme aktulne 3 clenna rodina 2dosp+dieta. zatial nam v obchode a aj zopar ludi v okoli tvrdi, ze 100l bojler nam bohate vystaci. stahujeme sa do novostavby, nemame s tym skusenost. mozte poradit? na odporucania mame vybraty tento Eliz UNI 100. potrebujeme montaz na lezato a co najuzsi.. cenovo je tento strop, co chceme investovat. dakujem
Odpovedať
1
2
Eliz je hnoj, ale elektricky 100L staci.
Odpovedať
@kejsix mozes rozpisat, preco hnoj?
Odpovedať
Profilova fotka
https://old.modrastrecha.sk/forum/kup...
Odpovedať
My mame Ariston Velis EVO 100. Je pekný, úzky, má všelijaké funkcie (rýchly ohrev vody, ekologické ohrievanie vody(spotreba energie). Displej je prehľadný ale to nastavovanie, s tým som si moc nesadol =D. Co sa tyka ci nám stačí, tak sme dvaja, vodu sme mali najskôr na 60°C ale aj to bolo veľa tak sme dali na 50 a teraz keď sa obaja dosprchujeme tak tam svieti 47. Takže pohoda... Odporúčam
Odpovedať
@yokel36 pozriem si ho, dikes 🙂
Odpovedať
@stavitelka8888 Mozem, ale nechce sa mi. Pogoogli.
Odpovedať
@yokel36 popis a funkcie sedia v podstate s tym, co mame vybraty my od Eliz.. akurat vyzera, ze nie je mozna montaz horizontalne, co je u nas nutnost. cena vsak lakavejsia 😎
Odpovedať
@kejsix ...
Odpovedať
@yokel36 Ekologicky ohrev elektrickym ohrievacom?
Odpovedať
@stavitelka8888 Napodobne.
Odpovedať
@lenkito10 ahoj, tvoja odpoved sa vtedy ku mne nedostala. Ale ano mame okhe 80l 😬
Odpovedať
@stavitelka8888 úplne bohato stačí objem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
4clenna mame 120L. Cez plyn.kotol.
Odpovedať
@stavitelka8888 Jednoduchá montáž: padne kamkoľvek vďaka hĺbke iba 27cm. Vďaka variabilnej inštalácii (možnosti inštalácie vertikálne alebo horizontálne) Velis EVO ponúka maximálnu flexibilitu).
Odpovedať
Máme 120l plyn ohrev.. 4osoby dospelé.. postačujúce.viac netreba
Odpovedať
@stavitelka8888 my sme 4 clenna rodina a uplne dostacuje kotol so zásobníkom 50 litrov 🙂 120 litrovy je úplná zbytočnosť
Odpovedať
@martinak15 asi sa velmi neumyvate, co?
Odpovedať
@atak77 Ten kotol moze v pohode stihat dohrievat aj vacsi odber. Malo info na taky zaver. S el. bojlerom samozrejme neporovnatelne kvoli vykonu ohrevu.
Odpovedať
@stavitelka8888 zaleI od zvyklosti majitela, zabudni na plnu vanu alebo velku spotrebu rychlo za sebou.. el. Sa zapaja casto na nocny prud, potom cakas kym prepne aby dohrial. Pri rozumnom pouzivani staci.
Odpovedať
@stavitelka8888 sme 4 clenna rodina a mame 80 l elektricky drazice a je to absolutne v pohode. Ked mame aj navstevu a sprchuju sa vsetci nebol nikdy problem. Vyhodou zrejme je ze ho mam hned vedla sprchoveho tak ziadne tepelne straty, ale verim ze postacuje pre 4 ludi. Jedine ze by ste sa radi denne kupali vo velkej vani tak asi nie.
Odpovedať
@atak77 a ty si riadny idiot . 🙂
Odpovedať
100 litrov stačí ak ju zohrejes na 70-80 stupňov.. Lepšie však 120-150 litrov a hriať len ba 55 povedzme. Žiadne eco/heko/feko funkcie neexistujú.. Na zmenu teploty 100 litrov vody povedzme z 10 stupňov na 60 potrebuješ xy energie a nic s tým nespraví žiadna funkcia, fyzika je sviňa 🙂 . Jediný rozdiel u kotla su tepelné straty cez obal.
Odpovedať
Akumulacny bojler 100l na nocny prud je pre 4 clennu rodinu malo ,minimalne treba 180 ,ak je priamoohrev staci ,len sa nedoplatis ......
Odpovedať
@stavitelka8888 objem zásobníka na osobu , záleží hlavne od toho kedy a akým výkonom sa bude ohrievať, ak má niekto len ohrev v noci musí mať väčší zásobník, aby voda vydržala na celý deň musí mať i vyššiu teplotu, ako ten ktorý ho môže ohrievať nonstop s vyšším výkonom. ak ale ohrievaš veľké množstvo vody , ktoré aktuálne nepotrebuješ zbytočne ohrievaš čo bude následne chladnúť, tak je diskutabilné či je ozaj vhodné ohrievať v noci o niečo nižšou sadzbou, pre spotrebu je najvhodnejšie zohrievať len také množstvo vody čo budeš potrebovať v priebehu 2-3 hod a len na takú teplotu čo vydrží telo, každá vyššia teplota zbytočne chladne rýchlejšie, pri rovnakej izolácii, ideálne by bolo keby si mohol mať priebežný ohrev, no pre vysoký výkon pre viac osôb je to nepoužiteľné, nemáš tak výkonný zdroj
Odpovedať
dakujem za vase skusenosti a znalosti ludia 🙂
Odpovedať
@duzu a co voda na rucne umyvanie riadu? Je mj jasne, ze vacsina do umyvacky ale aj pri nej sa pritrafi. Na riady je telu prijemna teplota vody (+/- 38°) nizka Nk a potom aj legionella, na tu nestacj ani tych 50 co staci na riady
Odpovedať
@stavitelka8888 čim vykurujete?Mali sme 80L a umyvačku riadu,boli sme štyria.
Odpovedať
@zita19 na ručné umyvanie stačí cvrknúť pur a môžeš aj studenou, mám malý bojler tam sa voda rýchlo točí baktéria nemá čas na množenie, a ak tam nejaká je na mňa nereaguje, ty ako zisťuješ či ju nemáš?
Odpovedať
@duzu ja mam TUV z verejných zdrojov, tam su predpisane ine minimalne teploty. Jam No a vo vlaznej vode s purom umyvam riady len na zahrade, ked sa malo vody nahreje. Tak ci tak ich nakoniec vriacou oplachnem. Inac na riady radsej teplejsia ako tam capkat saponat. Saponat ako taky neznici ziadne bakterie, akurát emulguje tuky. Nie, ze by som trpela obsedantno kompluzivnou poruchou, ale umyt riady vo vlaznej vode sa mi prieci
Odpovedať
Profilova fotka
Nezistuje, ale hreje nad 60°. Ale ved to uz mas davno prestudovane.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?