Geberit - velmi vysoko?

Ahojte, mame zaliatu podlahu , vybrusenu a odmerali sme geberity (tie zavesne, nie s nozkami) a od podlahy je 0,ktora je naznacena na Geberite vo vyske 105.5 a 106. Ak aj tam pojde lepidlo plus dlazba, stale je to ovela vyssie ako ma byt.. ma s tym niekto skusenosti? Treba to prerobit? Este nie su obmurovane, teoreticky by sa dalo. Dakujem
Odpovedať
ak je to vyššie ako štandard má byť, tak deti budú mať problém. My máme jedno WC vyššie o 5 cm ako má byť a vnúčatká tam nechodia, lebo im je vysoké,ale všetka vyššia návšteva si pochvaluje. Ja mám 160cm na výšku a mne je vysoké. Asi som ti neporadila-prepáč 8-) teda ak si myslela príspevkom výšku WC misy,ako priamy dôsledok tvojej výšky.....
Odpovedať
@cervenovlasa deťom bude trochu vysoké, ale zyknú si tak ako aj vy.
Odpovedať
ja mam tiez vyssie, a zvykla som si, dokonca je mi to aj lepsie. ostatne mi pridu prilis nizko.
Odpovedať
na lepidlo a dlažbu počítajte - 2 cm takže ak ratate 106 -2 ostane 104 a má byť 100 cm ! tie 4 cm si ani nevšimnete hlavne ak budete v papuciach to je presne tých 4cm a ste na 100 :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
@staronova no ja mam 164 cm.. a keby to bolo v tej nasej kupelni, asi by mi nevadilo, ale to iste je aj v detskej.. nechapem preco to tak vodar urobil..
Odpovedať
@gkrivanek no mne to pride tiez ze 4 cm to je nic, ale ked som merala tie co mam doma, tak zase nechcem aby to vyzeralo ako wc pre invalidov s tymi vyvysenymi..ehmm neviem ci to prerobime alebo nechame tak
Odpovedať
164 je vela racsej to treba prerobiť
Odpovedať
@cervenovlasa Aj nám spravili Geberit vysoko. Už som si zvykla, ale ak by sa ešte dalo, tak by som to dala prerobiť. Aj 5 cm nižšie by pomohlo.
Odpovedať
@gkrivanek :D ja mam 164 cm (moja vyska).. rozdiel v geberite je 5.5 a 6 cm :)
Odpovedať
jaaaaajjj sorry nepochopil som . tak potom ako som písal tak to plati , tých 4 -5 cm je nič nechajte to kludne tak
Odpovedať
@cervenovlasa prerobiť si to, budete neskôr ľutovať. Na WC je 5cm dosť rozdiel
Odpovedať
My to chceme zamerne trosku vysie asi cca 44 cm od podlahy po misu, s manzelkou sme vyssi. Pride mi to praktickejsie na cistenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
...aj nám vodár automaticky nastavil o 4-5 cm vyššie - dala som prerobiť, mám 158 cm a vodár skoro 2 m!!!
Odpovedať
4-5 cm vyššie je ešte stále ok, ak by s tým prerábaním malo byť veľmi veľa roboty, tak to treba nechať tak. Ja mám obyčajné stojaté WC 40 cm a príde mi to nízko. Toľko isto je asi aj Geberit "na nule"...
Odpovedať
vo vyssom veku vam to zas pride vhod...lahsie sa z toho vstava. ja mam vo svojej kupelni wc vyssie, v hostovskej v standartnej vyske.
Odpovedať
Profilova fotka
@cervenovlasa ak nemáte vybraté misy, treba pozrieť rôzne typy, niektoré urobia rozdiel aj tri cm.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Ma niekto skusenost, ci je mozne nejak elegantne, bez velkeho burania prerobit Geberit aby bolo mozne osadit misu o par cm nizsie? Carovat s nejakymi kolienkami tam velmi nie je kde, zavitove tyce by sa asi museli pripevnit do steny, napriklad na chemicku kotvu. Po case sme zistili, ze nam vyska misy nevyhovuje. Diky
Odpovedať
Profilova fotka
@robo91 jednoduchšie je zdvihnúť podlahu, stačí hrubšia podložka pod nohy
Odpovedať
@robo91 nie je mozne posunut misu dole bez nastavenie noh/premontovania telesa. Mate tam odpad a vodu, a 4(5) cm nevykolienkujete len tak, nehovorim o zav.tyciach. ved to nie je tazke rozbit/prerobit,krabicu obkladu,trochu pracne,ale 2-3 dni aj s obkladom, a za par dni si na to ani nespomeniete.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo91 pozrite viac druhov mís, majú rozdielne výšky aj bez prerábky
Odpovedať
@jan45 @dent Dakujem za odpovede. Tu misu by som veru najradsej vysmaril, ma velmi maly prietok v sifone a pri kazdom vacsom "naklade" sa upchava. Podlozku pod nohy nechcem. Ako som tak na to pozeral, v mojom pripade by stacilo vyhodit len jednu obkladacku. Odpadovym potrubim sa da hybat hore- dolu par cm. Bolo by akurat treba predlzit potrubie splachovaca smerom nadol. No a tie zavitove tyce - ono to v telese Geberitu drzi len v plechu, v takom srandovnom kusku zavitu, takze kludne navrtam do daneho plechu dieru, zaviovu tyc prevleciem a ukotvim do steny. Dane WC okrem toho ze je vysoko, este aj vrzga.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo91 @robo91 závidím Vám odvahu, asi ste geberit ešte komplet nemontovali. Potrubie zo spalchovača môže byť z termosetu, nadložiť je problém, odpadové potrubie sa dá znížiť, ale objímka je za kostrou, nedostanete sa ku nej a skrutky sú vo vyztuženej časti, okolo nič nie je, takže nie je kam vrtať. Ostáva len iná misa
Odpovedať
@robo91
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jan45 máte nejaký tip na inú misu? Nám asi vodár namontoval konštrukciu Geberitu vyššie. Nasadili sme misu a je vo výške 50 cm. Už aj so 44 cm by som vedela žiť, ale 50 je teda strašne vysoko. Mám 163 cm.
Odpovedať
na jednej strane ...lepsie sa sada a vstava ked je clovek vysoky ... ja som tiez vysoky a je to lepsie ... ale z druhej strany, lepsie pre vykonanie je nizsie ...teda nohy viac skrcene ... preco je odporucane pouzit pod nohy stolcek a to mam vyskusane 🙂 tak kde bol nizsie, som frflal sice ze blbo sada a vstava ale celkovo sa mi lepsie ...
Odpovedať
Profilova fotka
@sisi0211 konkrétme značky neviem, ale treba chodiť amerať vzdialenosť medzi odtokom a závesnými otvormi, geberit mohol osadiť podľa iného typu, misu treba kupovať s kostrou, resp podľa nej je v návode napísaná.
Odpovedať
Presne tak, na zachode sa nema sediet ako na stolicke, zvierac sa musi co najviac prirodzene uvolnit (ako na tureckom zachode). Podla mna je jednoduchsie prisposobit sa nizsej mise nez vyssej, ale teda ked pride potreba, vyleziem aj na metrovu misu 😎 Jediny rozumny argument som pocul ten, ze starym ludom sa horsie vstava z nizsej misy.
Odpovedať
@vykricnik vyskúšaš si pri vyššom veku čo ti bude lepšie ked drep už nespravíš, univezálna výška je nie pre každého , máme už viac vyšších ako trpaslíkov, 15 r majú už bežne 180-190 a pre tých je 40 ako šerbel
Odpovedať
@duzu lenze vykricnik ma pravdu, pri vyprazdnovani potrebujes nizsie sediet, inak si zarabas na ine zdravotne problemy. Pri invalidoch a starych su ine naroky preto maju invalidi uplne iny zachod ja mam 180 a na zachode pre invalidov sa spickami ltt dotykam zeme.
Odpovedať
@sousedekovci89 ale no tiež mám cez 180 ale mám celé chodidlá na podlahe,a WC 55 cm vysoké, posteľ dokonca 60 a tiež chodidlá na podlahe,, trpaslík by tam musel vyskakovať,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?