Čistiace prostriedky, poraďte

Dobrý večer, vedeli by ste mi poradiť čistiace prostriedky na obklad, batérie, vaňu v kupelni? Niečo neagresivne, s čím napr.pri obklade nezareaguje sparovacka a nezmení farbu, nezostanú cmuhy na obklade, to isté batéria. V obchodoch, na nete je toho plno, ale ak by mi niekto vedel poradiť z vlastných skúseností, potešila by som sa. 🙂 Ďakujem 🙂
Odpovedať
1
2
Ahoj, my kedze mame biologicku cisticku som si kupila vyrobky od EURONY by CERNY 🙂
Odpovedať
@sofkabarbie dakujem, tiež som nad nimi rozmýšľala 🙂 nemusím sa báť žiadnych cmuh? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ja mam veľa vecí z Lidlu( w5) Sú naozaj účinné a ešte som nezbadala, že by niečo zareagovalo. A ešte je tiež dôležité, s čím napr. lestim sklo, atď. Pri niektorých mi zostávajú šmuhy, ale napr. pri tupperware utierkach nie.
Odpovedať
@mirka_svolikova_jenisova a to kvôli tomu si sa teraz zaregistrovala aby si nám to oznámila? Robíš tu reklamu?
Odpovedať
@dominika126 to aku mas tu kupelnu znecistenu a od coho, ze ti nie je dobra obycajna voda a handra? A mas ju oblozenu zrkadlami ze pises o smuhach? Cim menej chemie, tym lepsie pre teba, aj pre zivotne prostredie, to si zapamataj. Nase babicky islu zo stodoly a z mastale rovno do kuchyne a nemali alergie, ani rakovinu, ani otravu krvi. Dozili sa v zdravi vysokeho veku. Takze neprehanaj s cistiacimi prostriedkami a hygienou. Zivot je o inom, nie o lesknucich sa obkladackach a podlahe. Nebud ich otrokom. ;-)
Odpovedať
Moja manželka používa švédsku utierku a čistú vodu niekedy používa ocot na batériu vodovodnu .nedaj sa nahovoriť na rôzne prípravky vysolis za ne peniaze a žiadny osoh .Pani z nemenovanej firmy nám prišla predviesť čistenie sedačky .dopadlo to tak že ten kúsok čo čistila nám skoro zodrala .je to aj vidieť na pohľad .takže švédska utierka a voda
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@fernando hej hej tak nejak je to aj u nas. najlepsiea je ta handricka, len treba davat pozor aby neprichadzala do kontaktu s nejakou chemiou, potom cisti super
Odpovedať
Profilova fotka
Ten lidl je fajn, tiez mame doma prostriedky na cistenie odtial. Cena je dobra a funguju rovnako ako aj tie drahsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin107 nooo vela lidlovych veci je fajn. Ako mna to celkom tesi, lebo viem takto vsetko co je nam treba kupit na jednom mieste
Odpovedať
Hej to je výhoda. Tam vieš nakúpiť kadečo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Také tie eko bio prírodné, to si neskúšala?
Odpovedať
toto mam odskusane. mal som take obdobie, kedy som si potrpel na to, ze vsetko muselo byt eko a co najmenej skodlive ci cloveku ci prirode. ale rychlo som prisiel na to, ze co sa tyka cistiacich prostriedkov alebo veci na pranie, tak je lepsie aspon z mojho pohladu, ked je ta chemia v prostriedkoch. aj ta vie byt setrna k materialom. teraz uz robia take zlozenia, ze si vies najst ozaj na vsetko.
Odpovedať
Profilova fotka
@silvusik353 mas pravdu, to je vyhoda tychto hypermarketov ci supermarketov, alebo ako sa to vola. Od zaciatku ako sa to tu rozmohlo, neviem, aky je medzi tymi pomenovaniami rozdiel.
Odpovedať
@eno32 zase mne sa dosť pozdávajú. asi som dobre natrafila 🙂
Odpovedať
@mumoo tie eko cistice? aku znacku mas? ci si ich doma vyrabas?
Odpovedať
Profilova fotka
@dominika126 ja pouzivam na obklad a sanitu kyselinu citronovu. Mame velmi tvrdu vodu a je to to co mi najlepsie z eko ale aj standardnych prostriedkov funguje najlepsie. dokonca aj okna / zrkadla s tym cistim - v zriedenom pomere. Sparovacky som zatial vo vacsom rozsahu neskusala.
Odpovedať
mnoho veci si kupujem v lidli, ako nemala som ziadny problem ani zo cmuhami, flakmi alebo tak nejak a vela krat pouzivam len octovu vodu. ako to je podla mna najlepsie na obkladacky
Odpovedať
Tiež odporúčam Euronu, výborné veci ..
Odpovedať
Profilova fotka
mate nejaky trik, ako by sa dali ocistit biele zajdene sparovacky? moja je z toho nestastna, ze ako to vyzera a zatial co sme poskusali, tak vsetko bezvysledne.
Odpovedať
@steffan33 pridávam sa, máme podobný problém a riešenie sme doteraz nenašli 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 Pridám sa lebo nám zmenil farbu silikón v kúpeľni okolo umývadla a neviem, čo s tým, či to len na novo urobiť alebo čo.
Odpovedať
@wewio u nás v kuchyni na podlahe krátko po vyšpárovaní 🙂 tiež som už rozmýšľal nad tým natiahnuť to nanovo 🙂
Odpovedať
@jaro_67 nechcem tu menovať, ale vyskúšala som ich viacej, kým som našla, taký, čo by mi pasoval. Je pravda, že nie prvý bol pre mňa okej. Ale to bude asi u každého inak. Však aj normálne čistiace prostriedky, nemyslím teraz eko, preferuje každý tie svoje.
Odpovedať
Ja cistim kupelnu, obklad, sanitu a uz aj silgranitove umyvadlo v kuchyni Savom na kupelne (vid foto) a som spokojna. Vsetko pekne ciste bez drhnutia. A dokonca aj sparovku to vybieli, co som ani nemala v umysle, kedze na podlahe mame sedu, ale cistila som sprchac a zatieklo aj na zem, dlhsie to posobilo, kym som to umyla a ona normalne obelela. Ale uz nastastie zase sedne.
Odpovedať
Profilova fotka
Funguje ti to na sparovacku? Tak dobre, ze som sem nazrel. V kupelni mame bledu dlazbu s bielou sparovackou, lenze ta biela uz davno vlastne nie je. Tak vyskusam, co s tym spravi toto.
Odpovedať
@steffan33 ak nie su mastne, len zajdene skoc do lekarne, kup 5% peroxid vodika a vystriekaj. Aj vydezinfikuje aj vybieli
Odpovedať
@mumoo mozes mi napisat nejaku znacku, ze ktore pouzivas? dal by som tomu pripadne este sancu.
Odpovedať
@eno32 mas na mysli nieco z tych eko cisticov? Skusal si aj Chistee?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?