Bojler do sadrokartónu

Ahojte. Prosím Vás poradťe ako máme upevniť bojler na sadrokartonovú stenu. Kúpili sme toto https://www.alza.sk/hobby/fischer-duo... a idú tam šróby M6x60 len nevieme či to udrží. nikde sa nevieme dočítať koľko má ten šrób nosnosť. Máme 100l bojler...tak je to dosť veĺká váha a bojíme sa aby nám nespadol. či to stačí či hĺadať niečo iné. ďakujem
Odpovedať
@janap358 myslim ze totoby mala byt dokumentacia k fisher Duotec: https://bit.ly/3eHh7nO podla tej tabulky je zatazenie jednej hmozdinky do sadrokartonu 12,5mm 20kg. Samotna voda v boilery ma 100kg , boiler mozno dalsich cca 50kg
Odpovedať
@romanc a neviete niečo odporučiť ako zavesiť bojler aby to udržalo?
Odpovedať
@janap358 tak s tym nebudem vediet pomoct , predpokladam ze ta SDK stena by mala mat uz vopred pripravenu nosnu konstrukciu na zavesenie tazkych bremien. Odporucanie priamo od vyrobcu : Pripevnenie zvlášť ťažkých predmetov (zásobníky vody, školské tabule, laboratórne skrine a pod.) sa odporúča posúdiť statickým výpočtom, robí sa vždy na samostatnú zámočnícku konštrukciu
Odpovedať
@janap358 mali ste pripravit konstrukciu na zavesenie boileru pred osadenim SDK dosiek.teraz , v tejto situacii by som spravil ocelovu konstrukciu,aspon nejaky nosnik, a ten pripevnil o nieco naozaj pevne(podlaha, betonovy pilier,priecka-aspon porfix)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím vás idem si po radu k Vám ak viete poraďte budem vďačná ideme sadiť ruje do rohu ako na foto je to dosť veterná strana potrebovali by sme to poriešiť ako aj živý plot tak aj proti vetru len by má zaujimalo koľko cm nah enej mozem k sebe nasadiť tie tuje najradšej by som nasadila aj niečo pomedzi aby keď budú rast neostávalo medzi nimi take véčko ak viete čo myslím že hore budú uzke a dole hustejšie zeby niečo išlo na kamienky ešte pomedzi nich aby sa to aj znieslo čo poradíte dako prekombinovat by som to chcela.) najlepšie niečom listnatým
Odpovedať
Profilova fotka
Ten sadrokarton ste robili alebo ste to tak kupili? Co je za sadrokartonom a aka je tam medzera. Vsetko je riesitelne.
Odpovedať
@sindy12 A toto má aký súvis s bojlerom do SDK??? 🤔 🙁 😵‍💫 Inak tuje môžeš dať aj 30 cm od seba, nie je nikde predpísaná minimálna vzdialenosť. Je to len na teba, ako to chceš mať.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak nemate pripravenu konstrukciu na bojler, tak asi otvorit zadnu stenu, osadit vhodnu kontrukciu, upevnit bojler a uzavriet stenu. Sdk stena sa da pekne zatmelovat, ze nevidno, ze bolo s nou nieco robene.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?