Betónová stierka do kúpeľne

Profilova fotka
Ahojte, mate niekto betonove stierky v kupelniach? Ako ste spokojni s tymto povrchom. Koho by ste odporucili? Na webe je velmi malo firiem, ktore robia tento typ stierky. Vdaka, pekny vecer. 🙂
Odpovedať
Toto by aj mna veľmi zaujimalo. Tiež takúto chceme do kúpeľne
Odpovedať
betonova stierka / benatsky stuk / whatever - ja mam v tej istej farbe benatsky stuk od San Marco (hladaj san marco cadoro). no a skusenosti - uz by som to nedal, dal by som tam bud hladenu exterierovu silikonovu omietku s co najmensim zrnom alebo jednoducho obklad ako vzdy. Je to extremne citlive na spravnu aplikaciu, ma to hrubku len asi milimeter cize sa to da poskodit akymkolvek predmetom. na vizualizaciach to vyzera mega super, ale samozrejme prax je ina ako teoria - papier/fotka znesie vsetko.
Odpovedať
Tiez som toto chcela, akurát rekonštruujeme kúpeľňu. Ale kedze som nenasla nikoho, kto by to bol schopný spraviť, ani dostatok info, aby sme to nastudovali ze aky presny je postup, tak sme skončili pri klasickom obklade. Bohužiaľ. Veľmi som to chcela, ale ja som mala problém najst vôbec niekoho na obklad, nie ešte na takýto vymysel.
Odpovedať
@marekjahoda cementova stierka a benátsky stuk su dve rozne veci.
Odpovedať
@akvi ano, mas pravdu. obe veci su extremne drahe a neprakticke. Jedine plus, ze vyzeraju pekne. Nic viac k tomu nemam co povedat 🙂
Odpovedať
@marekjahoda no praveze cementovu stierku som chcela koli bezsparovosti a lahkej udrzbe v sprchovom kute. Mame zelezitu vodu ktorá zanecháva oranzovy povlak na sparach. Nie je zábava to čistiť. Takže som si chcela pomôcť bezsparovym riesenim. Prečo si myslíš, ze je to nepraktické? Všade píšu praveze same vyhody pri udržiavaní.
Odpovedať
@akvi stačí keď mesto cementovéj sparovacky dáš epoxidovu.
Odpovedať
ano, epoxidova sparovacka (na slovensku draha ale kukni v polsku). ja neviem - asi som zaujaty. Ten moj stuk vyzera super. Ale ked sa clovek prizrie blizsie, tak zisti ze to nieje taka nadhera. Navyse to treba voskovat kazdych par rokov. A tam, kde je to odrete tak to treba pracne opravovat. A ak to nebolo zrealizovane precizne (je niekde napr. mala bodka nezatreteho) tak sa tam zacne dostavat voda a uz to puchne. Takze super. Ale to hovorim "len" zo skusenosti - casopisy a reklama ma isto vacsiu pravdu ako ja 🙂
Odpovedať
Ale ak chceš stierkou tak potom od Zera MagicTouch.
Odpovedať
@tamo ano, uvazujem nad tou epoxidovou. Ale co som sa informovala, aj s tou treba vedieť robiť, nie je to vraj take jednoduché, ako s klasickou (tu sme si robili aj svojpomocne a bolo to jednoduché). Aj ten, co nam ide robiť kúpeľňu, tak nam vravel, ze ak chceme epoxidovu, tak on zavola parťáka, co to robi pravidelne, lebo ze on na to nema ani náradie. Len fakt je drahá ako kokain 😅. Ešte som pocula, ze spary sa daju aj prelakovat, aby sa nezanasali, len neviem, nakolko bude ten lak trvacny, isto sa casom zoderie.
Odpovedať
@marekjahoda no ved preto som od toho upustila, lebo som nenašla nikoho, kto by to vedel spraviť a je mi jasné, ze ak sa to neurobi dobre, tak z toho bude casom drahy problém.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Hlinikovo plastove panely.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi práca s epoxidovu je náročnejšia a treba to naozaj vedieť. Je drahšia ale verte že pri čistení to oceníte. Lakovania a nejaké dostatočne úpravy špár by som pri realizácii novej kúpelky neriešil.
Odpovedať
@lenkito10 to som ani nepocula v zivote..to sa da aj na SK take nieco zohnat? Neposobi to prilis ako umakartove jadro? 😄
Odpovedať
@tamo dakujem za radu. Este sme len vo faze burania, uvidim, ako to bude s majstrom, ale zacinam sa priklanat k tomu epoxidu, dufam, ze nebudem lutovat..
Odpovedať
@lenkito10 daj nejaky link, ja si to stiahnem aj z FR 🙂 v jednej kupelne uz musim tu farbu prerobit lebo mi to lezie na nervy... v novom dome 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
som k tomu nic nenapisala....? Po preinternetovani co do sprchy, a katalogovani, som nasla taketo panely, tak som si povedala ze to vyskusam. Hrubka 3mm. Hliniko-kompozit, daju sa odrezat, povrh nie je hladky, na stenu to lepili. Tieto su z najlacnejsich, no aj tak sme boli isty cas o chlebe a vode. Jeden panel 150x255 300€bez dane. Vraj sa skor vyuzivaju na renovaciu kupelne ako do noveho. Ludia to nepoznaju. Tiez som tu nasla vo velkych obchodoch typu merkury taketo panely, len na sirku ~50 cm. Nasla som aj obrovske kachlicky v tomto formate... 90x250 Nezazila som umakart, to bolo plehove, hladke, leskle tusim, takze som to tak nevidela 😎 http://vipanel.fr/ Na sk sa uz da vselico kupit,
Odpovedať
Profilova fotka
neviem vlozit vidéo https://www.google.com/search?q=panne...
Odpovedať
@lenkito10 no cena ma "zabila" 😂 ..tak nic.. 😁
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
@akvi Dobrý deň, prosím Vás, aj ste si dali to tej kúpeľne nejakú tú stierku? Alebo klasika, kachličky.. tiež to riešim a neviem sa rozhodnúť.. ďakujem.
Odpovedať
@dada73 nie, nakoniec sme bohužiaľ skončili pri kachlickach. Pravdupovediac sme ledva ledva našli niekoho, kto nám to vykachlickoval. Nájsť niekoho na urobenie tej cementovej stierky je v rovine sci-fi. 🙈😅😂 Ani tú "blbu" epoxidovu sparovku nebol nik ochotný spraviť. Radila som sa aj v kupelnovom štúdiu a pán odtiaľ mi vraví, že on si tiež nakoniec robil všetko sám, aj ten epoxid a že ho skoro porazilo, že sa to naozaj veľmi zle robilo.
Odpovedať
Profilova fotka
tak kto nevie s tym robit tak vies, moze to byt fakt narocne az natolko, ze sa na to nakoniec aj vykasle. s obkladacmi mas pravdu, tiez sme si mysleli, ked sme ich potrebovali, ze sa niekam vyparili
Odpovedať
ano, od JUB, ziadne specialnosti pri nanasani, https://www.jub.sk/hydroizolacia-osad...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?