Bateria/etazky

Profilova fotka
Zdravim. neviem ci sa pytam v spravnej kategorii na instalatersky problem, no tyka sa to aj kupelne tak skusim🙂 Jedna sa o detail medzi krytkou etazky a nastennou bateriou, Niekedy nie je mozne nastavit etazku tak, aby medzi krytkou a bateriou nebola medzera a viditelny kusok zavitu. Mozno pre niekoho nepatrna blbost no celkom ma vyrusuje, ked tam svieti 2-3 mm zavitu. Etazky su tusim odstupnovane po 5mm cize jedina moznost co ma napada je zrezat z etazky (1/2col) a tak docielit minimalnu medzeru. Otazka je ci to moze mat nejaky negativny vplyv na tesnost, pripadne moznu poruchovost?
Odpovedať
@tom_tom61 Tento istý problém som mal aj ja. Inštalatér to namontoval a keď som mu to vytýkal, povedal, že však to je bežné, že nesedia dĺžky. Tak som si sám zisťoval a zistil som, že sú aj kratšie etážky. Vymeni lsom si to sám. Ak aj tie kratšie etážky sú pre teba dlhé, dá sa z nich v pohode odpíliť (najlepšie karbobrúskou) a rez zahladiť napr. pilníkom. Aj tak medzi etážku a batériu ide gumové tesnenie.
Odpovedať
@tom_tom61 sú aj krátke etážky, pozri len v obchodoch. Ak už nič nenájdeš, tak zrezať, ale rezal by som na strane závitu, ktorý ide do steny, tam sa predsa dáva niť a zakrútil by som ho presne do takej hĺbky, aby som tú batéria presne sadla.
Odpovedať
Z 1/2” závitu etážky - toho menšieho, sa môže kľudne odrezať, na tesnosť to nebude mať vplyv. A tie 2-3 milimetre - namontoval som za svoju prax desiatky batérií a - radšej 2-3 mm medzera, ako by mala matica oprieť o ružicu a nedosadlo dobre tesnenie… Druhá možnosť - pokiaľ sú to bežné kónické krytky - je kúpiť väčšie ružice (krytky). A ešte jedna finta - do hrobu si ju nezoberiem :-D - ak by boli vývody utopené a pribalené etážky krátke o 1-3 mm a najkratšie predĺženie už dlhé, ešte stále sa dá nožnicami na plech z tej ružice pásik po obvode odstrihnúť (alebo kúpiť dlhšie etážky ;-) )…
Odpovedať
Prvykrat vidim mosadzne etazky, Grohe dava k bateriam take nerezovo vyzerajuce. Ak vadi len ta farba, a nie fakt ze vobec vidno nejaky zavit, mozno by stacilio pouzit etazky z ineho materialu.
Odpovedať
Všetky etážky sú mosadzé - len sú buď pochrómované alebo poniklované… ;-)
Odpovedať
@dedo758 clovek sa nauci nieco aj pri ranajkach 😄 Diky
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 vzdy si to vopred vyskladam bez tesnenia a premeriam aby som vedel kolko zavitov mam zakrutit kazdu etazku aby bolo vsetko v rovine a medzera co najmensia.. gumene tesnenie sa da cca o 2 mm stlacit co je asi jeden zavit. Potom sa uz moze poskodit. Obcas sa to dalo vacsimi krytkami poriesit no kopec baterii uz pouziva kadejake hranate krytky a tam su potom moznosti obmedzene tak ma napadlo zrezavat z etaziek a vysledok bol perfektny... len som sa s tym doposial u nikoho nestretolt tak som chcel vediet ci to je bezna prax alebo sa to z nejakeho dovodu nerobi.
Odpovedať
@tom_tom61 nevadi zrezat ked to bude s mierou.tiez som to tak spravil.
Odpovedať
@tom_tom61 Hej, tiež si to vždy vyskladám “nasucho” až potom tesním. Zrezávam tak, aby mi aspoň štyri 1/2” závity zostali…
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?