Aké 120cm dvojumývadlo odporúčate? Jeden odpad alebo dva?

Ahojte, staviame dom a práve vyberáme typ umývadla kvôli vodárovi aby nám vedel spraviť odpad... Rozmer máme na 120cm a chceme dvojumývadlo teda dve batérie len neviem sa rozhodnúť či aj dve umývadlá teda dva odpady alebo len jedno veľké umývadlo s jedným odpadom a dve batérie. Pôvodne sme chceli toto druhé lebo sa mi zdá praktickejšie že jeden odpad šetrí miesto v skrinke ale zasa vraj keď už sa majú dvaja naraz umývať o čo tu asi ide tak aby mal každý aj svoje umývadlo a "nepľul" do spoločného) :-). Niekto zas povie že aj dve umývadlá sú zbytočný luxus a pre rodinu stačí jedno s jednou batériou.... no neviem. Má s tým niekto skúsenosti? Ako sa vám to používa? Ďakujem. Eva
Odpovedať
Profilova fotka
žiadne, je to nevyužiteľné, priestor sa dá použiť aj ináč
Odpovedať
ja mam 120 podobnu ako na spodnom obrazku, super vec, uz by som nemenil. Na byte som mal 80 cm ale tato 120 cm je TOP, plne vyuzitelne. Kto ma male deti a iba jednu hlavnu kupelku tak to vyuzije
Odpovedať
Ja si nemozem pomoct ale mne tieto nove umyvadla pripominaju tie hranty ako na vojne :-) Alebo koryta na zabijacku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Sme v dome iba dvaja, mame dve umyvadla s povazujeme to za super vec. Ja si svoje rano zababrem od makeupu, mm od chlpov pri mokrom holeni... :-D. Kazdy si umyjeme svoje a bez vycitiek pri upratovani 😂
Odpovedať
@evinnah Máme dvojumyvadlo 120cm Kolo. Parádna vec využívame ho obaja súčastne, alebo keď sa synátor umýva - hrá s vodou :D tak sa viem umyť. Máme jeden odtok
Odpovedať
@jan45 dovolím si nesouhlasit. V předchozím domě jsme měli dvě umyvadla a v pohodě jsme se ráno vypravili. Teď jsme po čas stavby provizorně v panelákovém bytě, v malé koupelně samozřejmě s jedním umyvadlem a je to utrpení. Vypravujeme se ráno s dětmi naráz a pro mě je to občas očistec ;-) . Do nového domu jsem si dopřál to, kvůli čemu hlavně dům stavím a to je dostatek prostoru (viz album). Vana, sprchový kout, 2 x WC, 1 dvojumyvadlo a umyvadlo zvlášť. Už se nemůžu dočkat, až dostavíme :-) .
Odpovedať
Profilova fotka
@rabies máte pravdu, ale ak je viac kúpelní, znovu je dvojumývadlo nepoužité.
Odpovedať
@jan45 viděl bych to následovně, manželka + 2 dcery u dvojumyvadla a já ve vedlejší koupelně sám u jednoho ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rabies buď ste tak spoločenský (podľa oddelenia sa zvlášť ani nie), alebo to predpokladáte u druhých, ale budúce skúsenosti budú iné.
Odpovedať
Som za 1 možnosť, presne také budeme mať
Odpovedať
@evinnah Mame podobne ako to druhe umyvadlo. Mame 1 male dieta a rano sa chystame vsetci naraz a s 1 umývadlom by nam to trvalo 2x dlhsie. Mame sice aj druhu kupelnu dole, ale clovek nebude rano behat najprv sa umyt dole, potom zas obliect hore a zas dole ranajkovat. Ja som spokojna s tymto - jeden odtok a 2 baterie, to delene umyvadlo s 2 odtokmi sa mi zda zbytocne aj na kvôli udrzbe. A argument, ze plujete do jedneho umyvadla...ved aj chodíte na jeden zachod :))) Ste dvaja blizky ludia a nie ludia z ulice, tak to snad nevadi :) Este k tym 120 cm, umyvadlo je to dostacujuce, ale po stranach si treba nechat viacej priestoru, aby ste tam nemali hned stenu alebo nieco, lebo to bude stiesnene obmedzujuce.
Odpovedať
Máme umývadlo 110 cm, dve batérie, jeden odpad. Je to výborná vec pri viacčlennej domácnosti. Jediný problém bol zohnať skrinku pod umývadlo, nakoniec nám ju spravil stolár na mieru.
Odpovedať
Článok sa načítava...
2j umývadlo. Super vec ! Každý si zašpiní svoju časť a moja drahá manželka umyje obe, lebo je tam vždy dlhšie ?! :-) Ja jej zatiaľ spravím kávu. :-) Samozrejme to nefunguje u dcér. Nikdy sa nedokážu dohodnúť, už vôbec nájsť systém, ktorá práve dnes umýva. Ak ich začne usmerňovať starší brat, ktorý používa spodnú kúpelku a konverzácia presiahne mieru zdravú pre naše nervy a uši dáme si s mojou drahou manželkou do uší chrániče a počas pitia kávy sa tešíme z ďalšieho krásneho rána. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my budeme mat 120tku dvojumyvadlo s 2 odpadmi..pride mi to esteticky krajsie, jedno velikanske je ako koryto...netusim, ci tie 2 umyvadla aj realne vyuzijeme, lebo s muzom nevstavame v rovnaky cas do prace a krpec je este maly....
Odpovedať
my budeme mat dvojumyvadlo s dvomi odtokmi (jedna kupelna). teraz mame jedno umyvadlo a nie kazdy den vstavame naraz, niekedy ano niekedy nie, ale aj tak je to o tom, ze sa musime prestriedat pri tom umyvadle teraz a to uz nechcem. budeme mat v novej kupelni priestor na 120 cm umyvadlo. Dva odtoky preto lebo ked sa on holi rano ma napustenu vodu v umyvadle. Ja si tym padom budem moct v "svojom" umyvadle robit co chcem.
Odpovedať
@jankazb presne takto fungujeme aj my. ked rano naraz ideme z domu, tak to je to na nezaplatenie takto vybavena kupelna.
Odpovedať
@jan45 stejně z každé strany i u normálního umyvadla(60cm) musí být nějaký prostor, takže se toho místa moc neušetří. A řešit u věci za 200,-Eur její smysl, mi přijde zbytečné. To mi přijde stejné, jako když dneska někdo řeší smysl myčky na nádobí.
Odpovedať
Profilova fotka
@rabies de gustibus non est disputandum
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez planujeme Kolo Traffic dvojumyvadlo bez predelenia s 1 odtokom.
Odpovedať
Dakujem za skusenosti a pokial mate dvojumyvadlo na dva odpady, aku skrinku mate? Nezaberu dva odpady vela miesta a skrinka je tym viac menej nepouzitelna?
Odpovedať
Profilova fotka
@poisonblu aku znacku....?
Odpovedať
Profilova fotka
mame dvojumyvadlo Laufen PRO, len je sirsie.. je to super, ze ma kazdy svoju cast umyvadla.... a vyuzite to urcite je !
Odpovedať
Profilova fotka
@lenka_21 kolo traffic sa nam paci
Odpovedať
Dobrý deň. Ja riešim tiež podobnú dilemu. Viac sa mi páči a asi je aj praktickejšie dvojumývadlo ,kde má každý svoju časť, ale mám jeden odpad a len dva ventily ( T+S). Ako napojím dve batérie a dva sifóny na jeden odpad a dva ventily? Ďakujem za rady
Odpovedať
@vladot1 zdravim, baterie napojite jednoducho tak ze na ventili nasrobujete T-kusy do ich vsuvky a nasledne na vsuvky prisrobujete hadicky k bateriam, s odpadom by som to riesil tiez pouzitim Tecka
Odpovedať
@rebecca363 ja ho mam a mozem odporucit:)
Odpovedať
@mirecr Vďaka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Pozdravujem chcela by som sa opýtať či by ste v prípade, že máte len 100 cm na umývadlo volili radšej jedno s odkladacím priestorom alebo či má zmysel ísť do dvojumývadla? Teda išlo by o umývadlo bez rozdelenia s dvomi kohútikmi. Za akýkoľvek postreh budem vďačná lebo sa neviem rozhodnúť.
Odpovedať
@kamagu urcite vacsie umyvadlo, existuju aj 100 aj 90ky inak ja som zmenil rozhodnutie, nakoniec beriem tu 2.variantu, presne tento model aj s ich skrinkou: http://www.kolo-geberit.sk/v%C3%BDrob...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?