Menu Forum

Rodinný dom / nezakreslena prístavba / záložné právo

21. máj 2019  • 
fotoportrét
fotoportrét
filiplv
Registroval sa 23. marca 2019 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov. Okres Levice.
fotoportrét
fotoportrét
filiplv
Registroval sa 23. marca 2019 na modrastrecha.sk. Pridal 32 príspevkov. Okres Levice.
 Zdravím, potrebujem od Vás rady ako vyriešiť túto celkom zaujímavú situáciu. Zdôrazňujem, že potrebujem len úprimné a nápomocné rady, nie lamentovanie a sudenie.
S priateľkou chceme refinancovat hypotekárny úver na rodinnom dome, ktorý má však ešte vo vlastníctve s bývalým manželom. Na hypotéke sú vedení obaja.

Zadrhel č. 1 = na pozemku je prístavba (obývačka a terasa) , ktorá nie je zakreslena na katastri nehnuteľností = de facto čierna stavba. .

Zadrhel č. 2 = bývalý manžel má na svojom mene ešte 3 exekúcie so záložným právom k domu. (momentálne riešime vyčíslenie).

Poprosil by som vás o informáciu kde a ako co najskôr začať? Pravdepodobne asi zoficialnenim tej prístavby, aby sa neskôr mohlo riešiť prefinancovanie a jeho vyňatie z hypotéky ...

Teda :
A) požiadať o dodatočné zlegalizovanie čiernej stavby? Neviem však aká by mohla byt vyška pokuty. Ma niekto odhad? Ci to ide od m2 prístavby a pod? Resp ci to môže byť pokuta pár sto eur alebo niečo závratne.

B) spraviť projekt na prístavbu, požiadať o stavebné povolenie a tváriť sa ze sa to stavalo až teraz?

Ďalej, keď to bude oficiálne zakreslene, zhotoviť nový znalecký posudok domu a požiadať v banke o úver + vyňatie exmanzela. Žiadať budeme ja a partnerka spoločne.
.... Len čo s tými exekúciami bývalého manžela?

A) vyplatiť všetko pred tým ako by sa riešil refinanc ?

B) dohodnúť sa zmluvne v banke a s exekútormi o uspokojení pohľadávky v priebehu refinancovania?
Teda navýšiť úver tak, aby boli financie aj do plusu (nie len zostatková hodnota hypo 35K + 10K co má nárok bývalý manžel z BSM) , a z toho co bude navyše by boli prioritne uspokojene pohľadávky so záložným právom?

Vážne si neviem dat rady :(  príjem mame uspokojivý a je možné ho prispôsobiť požiadavkám banky (s predstihom), len ako to celé vôbec začať a hlavne kde teda. Dáky základný nastrel.

Veľmi pekne ďakujem každému za čas a chuť pomôcť.
21. máj o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zatiaľ žiadna odpoveď.