Recenzie na realitné kancelárie

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, prosím vás kde nájdem nejakú stránku, kde sa uvádzajú recenzie na realitné kancelárie a kde sa aj dajú pridať vlastné skúsenosti s konkrétnymi realitkami? vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@akjerdna666 Dobry den mozete mi napisat podrobnejsie na co si dat pozor, chceme s nimi spolupracovat pri predaji nehnutelnosti. Dakujem
Odpovedať
@denuliak Dobrý deň, zistili ste niečo o tejto realitke? Zaujímalo by to aj mňa, majú teraz celkom zaujímavú ponuku...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahojte, chcel by som sa podeliť o našu skúsenosť s realitkou Freedom real a kúpou domu v projekte Dostupné Bernolákovo - radové domy na Moravskej ulici a upozorniť prípadných záujemcov aby si dávali pozor pred podvodným prístupom developera a jeho zástupcov (freedomreal - konkrétne pani Petróczyovú, pána Andela, pána Mackeho a pána Vajdela ako stavbyvedúceho). Už hneď na začiatku došlo tesne pred podpísaním rezervačnej zmluvy k zvýšeniu ceny domu o 6 000 €. Nakoľko sa nám aj tak cena za nehnuteľnosť zdala férová, tak sme rezervačnú zmluvu podpísali. Pri ďalšom postupe až do momentu zaplatenia celej ceny za nehnuteľnosť bol prístup developera ústretový. Nakoľko developer meškal s dokončením viacerých vonkajších úprav okolia domu (najmä dokončenie terasy a vyrovnanie pozemku) a my sme potrebovali interiér domu dokončiť, aby sme sa mohli nasťahovať, prevzali sme (31.6.2020) dom aj s týmito nedostatkami, ktoré boli riadne spísané v preberacom protokole s tým, že nedostatky budú v čo najkratšej dobe odstránené (do dnešného dňa 2.3.2021 neboli, resp. terasu spravili, ale menšiu oproti projektu s odôvodnením "že taká nám musí stačiť"). Developera sme viackrát na tieto skutočnosti upozorňovali či už telefonicky, alebo mailom, ale príslušný jeho zástupcovia vymenovaní vyššie sa iba jeden na druhého stále vyhovárajú a absolútne nič neriešia. Po kúpe domu sa prístup zástupcov developera zmenil na veľmi arogantný s vyjadreniami ako "prečo sme to kupovali, oni nás nenútili" a "keď sa nám nepáči, tak im to môžeme naspäť predať". Veľmi podobné problémy s developerom majú prakticky všetci naši susedia. Na začiatku jesene začali postupne všetci majitelia reklamovať problém s myšami v strešnom plášti - developer reklamácie odbil s odôvodnením, že je to normálne a môžeme byť radi, že tam nemáme aj iné zvieratá a máme si to vyriešiť každý ako vieme. V prípade, že niekto uvažuje s kúpou domu v tomto projekte, alebo inom od tohto developera (napr. Dostupná Rovinka) odporúčam osobne sa zastaviť na Moravskej ulici a opýtať sa priamo hociktorého vlastníka radových domov na jeho skúsenosti. V konečnom dôsledku sa nám tu býva dobre, susedia sú pohodoví a príjemní. Len keď človek očakáva plnohodnotné užívanie si domu a záhradky, je potom sklamaný, že nedostane všetko, za čo si zaplatil a v príslušnej kvalite...
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, rád by som sa opýtal, či máte niekto skúsenosť s REALITY PROGRES, s.r.o., ponuky majú predovšetkým v oblasti Myjavy a Piešťan. Vďaka, D.
Odpovedať
Profilova fotka
@akjerdna666 dobrý deň momentálne cez nich kupujeme nehnuteľnosť viete mi prosím dat nejaké bližšie info bola by som veľmi vďačná
Odpovedať
@tvojaritka Zdravím, prosila by som info o tej realitke zo Senca s pozitívnou skúsenosťou aj keď je to už pár rokov, možno ešte funguje 🙂 vďaka
Odpovedať
Prosím máte niekto skúsenosť s RK SaleA? Ďakujem 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravím, aj ja chcem upozorniť na zlú skúsenosť s realitnou kanceláriou Reality M s.r.o. Februárová 1478/2, 958 01 Partizánske, konateľ: Maroš Pihík – pihik@realitym.sk, sám konateľ si vypýtal rezervačnú zálohu 5 000€. V časovej tiesni a rečiach o tom, aký je o dom veľký záujem sme mu peniaze poslali. Až potom sme zistili, že dom, ktorý predával nemá vysporiadaný pozemok a časť domu nie je skolaudovaná, takže banka naň neposkytne úver. Po odstúpení od zmluvy doteraz zálohu nevrátil a veselo ponúka na predaj ďalšie nehnuteľnosti.
Odpovedať
@moniqd a v zmluve ste mali čo napísané ohľadom zálohy?
Odpovedať
Nam bola realitna kancelaria odporučena známymi. Aj napriek tomu sme si ju dodatočne ešte overili cez Realitnú úniu Slovenska, ktorej sú členom. Aj odtiaľ sme dostali len pozitívne odporúčania. Neviem, z ktorej časti Slovenska ste vy, my sme z Nitry. Viem, že táto kancelária zastrešuje celý Nitriansky kraj, tak možno by vam vedeli pomôcť. Neviem ci sa to tu môže uvádzať, vopred sa administrátorovi ospravedlňujem ak porušim nejaké pravidlá. Meno tej realitnej kancelárie je Domus Real. Vrelo odporúčam.
Odpovedať
Profilova fotka
Neodporúčame komunikáciu so spoločnosťou V-REAL SK, konkrétne s maklérkou p. Galdunovou. Na obhliadke komplet prerobeného bytu v Bratislave nepôsobila profesionálne a nevedela odpovedať na viacero otázok, vrátane tej, aký je názov právnickej osoby, ktorá daný byt predáva (o rekonštrukcii bytu sa maklérka vyjadrila, že ju robila ich realitná kancelária V-REAL SK). O byt sme na druhý deň po obhliadke prejavili záujem, ale názov fimy vlastniacej daný byt sme sa stále nedozvedeli, p. Galdunová nám ho odmietla uviesť z dôvodu ochrany osobných údajov. Na tretí deň, po tom, čo sme p. Galdunovej ozrejmili, že kúpu bytu sa chystáme prediskutovať s naším finančným poradcom, už názov firmy vlastniacej byt prezradila – bola to ich vlastná realitná kancelária V-REAL SK. Aj napriek týmto nezrovnalostiam a neprofesionalite maklérky sme však mali záujem byt kúpiť. Keďže byt nedisponoval pivnicou a napriek kompletnej rekonštrukcii mal viacero nedostatkov, ktoré by sme museli doriešiť na vlastné náklady a čas (chýbajúca kuchynská linka, neexistujúci vývod na digestor, chýbajúci ventilátor v kúpeľni), telefonicky sme navrhli maklérke sumu o necelých 5 % nižšiu, než za akú sa predával v inzeráte. Pani Galdunová odpovedala pasívne-agresívne, že kupca, ktorý je ochotný zaplatiť plnú sumu, už majú a naša ponuka na zníženie ceny za takýto byt je veľmi odvážna. „Čerešničkou“ na torte ohľadom realitnej spoločnosti V-REAL SK bolo, že podľa listu vlastníctva, ktorý sme si o danom byte prezreli na katastri, ho táto realitná spoločnosť v čase rekonštrukcie nevlastnila, kúpila ho až neskôr. Zo spoločnosti V-REAL SK teda máme zmiešané pocity a po celý čas, čo sme komunikovali s p. Galdunovou, sme mali pocit, ako by tam niečo „nehralo“.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tomas_jolek_lojek To potom aj lepšie, že nakoniec to nevyšlo, lebo tožvie, čo by vás ešte čakalo. Niekedy je aj výhodou, že to takto vypáli, aj keď chápem, že to nie je príjemné.
Odpovedať
@gastan11 hej hej to mas velku pravdu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@janka279 daj kontakt
Odpovedať
Profilova fotka
Rada by som sem dala pozitívne hodnotenie pre PRIME reality, pan Kiss a pani Tkacikova mi skvelo a rýchlo pomohli predať byt. Kiež by si aj majiteľ toho, ktorý chceme kúpiť vybral ich. Ešte raz vďaka a už sa teším na ďalšiu spoluprácu pri predaji ďalšieho bytiku.
Odpovedať
Profilova fotka
@moniqd ahoj, sj my mame zle skúsenosti, nam dlží 9000€. Uz sme dali aj trestne oznámenie
Odpovedať
Profilova fotka
@akjerdna666 tiež by ma to zaujímalo. Chceli sme cez nich kúpiť nehnuteľnosť. Uzavreli sme RZ no potom začala predávajúca vymýšľať. Mali by nám vrátiť zálohu ale maklér prestal dvíhať telefón.
Odpovedať
Za mna, realitka v ziadnom pripade…zmluvu vam urobi pravnik na mieru za 400€, realitke date 5000€ za nejaky template ktory je len copy paste 🙂 a ze s vami ten akoze realitak chodi ukazovat nehnutelnost…. 😂😂 Navyse, pravnik by mal byt aj poisteny na nejaku skodu ktoru sposobi, realitka no neviem 🙂 a na bazos si mozes dat inzerat aj sam a aj na tie akoze realitne portaly
Odpovedať
@laria_stracatela hlavne sa nedajte, tie zálohy sa platia nemalé sumy.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, ja mám najlepšiu skúsenosť s Jarealitka - momentálne prostredníctvom nich predávam našu 4 nehnuteľnost. Nikdy som nemala problém s komunikáciou, poskytujú v cene provízie aj zmluvný servis, províziu za predaj platíte až v momente keď sa nehnuteľnost prepise na nového majiteľa, myslím je to teraz okolo 420€ ale postarajú sa vam o zverejnenie ponuky na všetkých dobrých realitných portáloch (čo tiež neni malo peňazí). Jediný rozdiel oproti iným realitkam je že si nehnuteľnost predávate sami- na obhliadky nechodí maklér (čo mne maximálne vyhovuje). Jarealitka vam pošle mail s kontaktom na záujemcu a vy si s ním dohodnete termín ako vam vyhovuje. Mne to teda za tých ušetrených niekoľko tisíc € rozhodne stojí 🍀
Odpovedať
Joj realitka, to sme sa aj my davnejsie popalili panko ktory v nej pacuje chcel solidne zaryzovat nad nasou zalohou 10000 Eur. Co poviete na toto?
Odpovedať
@frantos pri akej sume nehnutelnosti to chcel takto navysit?
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez dobra skusenost. Odporucam
Odpovedať
Profilova fotka
Pozor na Patriot reality Levice! Rozhodne sa im treba veľkým oblúkom vyhnúť! Absolútna nekompetencia a amaterizmus, ktorým komplikujú proces predaja a kúpy! Nepoznajú postupy, pokúšajú sa preniesť katastrálny poplatok na kupujúceho napriek tomu, ze je to ich náklad, posielajú predávajúceho so zmluvami samého na matriku, čiže prenášajú na neho poplatok za overenie podpisov, ( v mojom prípade 2x lebo som pred podpisom našla chybu v zmluve a predávajúci podpisoval v inom čase ako ja) Nehovoriac o tom, že sa to tak v žiadnom prípade nerobí kvôli možnosti manipulácie so zmluvami. LV k podpisu kúpnej zmluvy Vám nepredložia, lebo nepredpokladajú, že by niečo.... (rátam, že si neuvedomujú, že exekúcia, môže nabehnúť na byt zo dňa na deň, a má prednosť pred kúpnou zmluvou) Kupovala som prázdny byt za hotovosť, ale tým, že nemajú šajnu o tom, čo kedy treba, netrvalo to pár dní, ale poldruha mesiaca. A to len preto, že som vedúckovi p. KÚDELOVI vysvetlila, čo a ako treba spraviť... Inak by to trvalo ďalší mesiac, pretože on nevedel aká je postupnosť krokov v súvislosti s hypotékou, ktorou bol byt zaťažený. Takže predávajúci okrem toho, že dostal o 3 tis menej, ktore skásli títo profíci, platil ešte dva zbytočné nájmy... V zmluvách, ktoré údajne robí právnik elementárne chyby..Ospravedlnenie zo strany pána Kúdelu zato, že som mala kvôli nemu skomplikovaný život som sa nedočkala.... Maklérka p. Babocká, cez ktorú som majiteľovi tlmočila moju ponuku sa neunúvala dať mi vedieť výsledok, kým som ju neatakovala... Vyhovárala sa na megavela práce. A po odsúhlasení mojej ponuky predávajúcim sa týždeň nič nedialo, lebo ona nevedela ako ďalej a vedúcko bol asi na dovolenke, takze sa čakalo na neho... .Neviem komu pomohla ich služba, ale predavájúci ani kupujúci to nie sú. Sú hambou realitného biznisu!
Odpovedať
EXPIS REAL Bratislava - Realitku absolutne nedoporucujem, par hodin po tom, co sme uverejnili plateny inzerat na prenajom nehnutelnosti na verejnom portali, sme nasli skopirovany text + foto nasho domu veselo inzerovany i s ich provizou bez akejkolvek dohody
Odpovedať
@axelk @radonr Ahojte, reagujem na vaše otázky ohľadne skúseností s Great Real - síce po 3 rokoch ale nič sme nikde o tejto firme nenašli. V skratke - skúsenosti zlé, okrem iných problémov sme nadobudli dojem že nám chcel dať na podpis rezervačnú zmluvu s rezervačným poplatkom niekoľko tisíc eur. Po poznámkach k zmluve aby sme tam pár drobností zmenili sa už neozval, a potom pritom keď sme sa spojili s majiteľom nehnuteľnosti, ten nám povedal že už je predaná vraj... Takže prst hore a pozor. Jedná sa o firmy GREAT REAL s.r.o. GREAT STAV s.r.o. https://www.areality.sk/realitna-kanc... https://www.realitypark.sk/realitne-k...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, chcem varovat pred realitnou kancelariou Karin & partners. Tvaria sa ako seriozna realitka s nadstandardnym servisom ale nadstandardna je len provizia. Boli sme predavajuci a odkedy zlozili kupujuci proviziu, zacali pracovat pre kupujucich. Nebyhnutne doslo ku konfliktu zaujmov a uprednostnili kupujucich, konkretne to predlzilo cas v katastri. Tymto ohrozili kupu nasej novej nehnutelnosti. Ponukli preplatit rezervacny poplatok ale ten velmi nepomoze ked sa nemate kam prestahovat. Elementarne chyby na katastri zle zvoleny druh konania (zo zakona 60 dni slubovali vybavit do 30 a pod.) Ked sme sa stazovali , dostali sme email kde nas presviedcali ,ze takto vyzera nadstandardny servis. Velky pozor.
Odpovedať
Profilova fotka
Zaujimave citat ake maju ludia skusenosti, ze niekto ok ze dobre natrafil a niekto naopak cista katastrofa, to je vlastne hrozne ked sa ludia chcu na niekoho spolahnut a len ta osklbu o peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
@sasa9 no toto by sa stavat nemalo, akoze su veci, ktore nejako realitka tiez ovplyvnit nevie, ale myslim si, ze tuto v tomto co popisujes zlyhal skor ludsky faktor :/
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?