Realitná kancelária 1000 realít - skúsenosti

Ahojte, poznáte túto RK, aké s ňou máte skúsenosti? Ďakujem
Odpovedať
Ahoj Peter, túto realitku ti vôbec neodporúčam. Pred dvoma mesiacmi som cez nich predával byt. Prvý krát a naposledy!!! A to som už spolupracoval s viacerými realitkami v TT. 1000 realít bola jednoznačne najhoršia. Prišiel som do kontaktu s ich pani konateľkou a jej maklérom. Podnikajú na slovenský spôsob..... kým nemal pán maklér svoju províziu z predaja istú tak bol otravne neprofesionálny skrývajúci sa za falošnú úprimnosť. Po podpise zmluvy nedotiahol veci do konca tak ako predtým nasľuboval. Faktúru za sprostredkovanie som od nich ťahal 2 mesiace. Nakoniec mi ju neochotne spravili o čom ma oboznámi SMSkou, že keď ju chcem tak sa mám po ňu zastaviť v realitke. Sľúbil vybaviť prepis energii, nestalo sa tak. Zistil som to až keď mi došla upomienka od ZSE, že som nezaplatil faktúru. Aj počas predaja maximálne nekompetentné a neprofesionálne správanie. Poslal mi návrh zmluvy v ktorom bolo kopec chýb (evidentne prepísaná zmluva z predaja inej nehnuteľnosti). Keď som ju odmietol prepísať tak začal ma osočovať z neférového jednania, že koľko času do mňa investoval, koľko € dal právničke za vypracovanie zmlúv a že na mne prerobí atď.. Takže zhrniem to v skratke zmluvu som si musel v podstate opraviť sám so svojou právničkou, musel som opravovať chybné informácie od ich finančného poradcu, ktorý žiadal, že musí dojsť podpísať úverové a záložné zmluvy do banky aj moja manželka (má problém sa dostať z práce) aj keď som byt nadobudol darovacou zmluvou. Nabádal ma k predaju cez viacero verzií zmlúv - čo je daňový podvod (s odôvodnením, že šak to už viac krát robil), samozrejme, keď on nenesie žiadnu zodpovednosť. Po celý čas som mal pocit, že som ho otravoval. Takže za províziu 2000€ za sprostredkovanie - veľmi, veľmi slabé služby. Neviem ako si vy ostatný vážite peniaze, ale za takúto čiastku očakávam úplne iné chovanie, prístup a profesionalitu. Dúfam, že sa časom realitný trh na Slovensku vyčistí od takýchto neserióznych realitných kancelárií.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Za mňa je toto seriózna realitná kancelária. Profesionálny prístup, behom mesiaca nám predali byt, vybavili super znalca, všetky papierovačky vybavili za nás, vždy ma o všetkom informovali telefonicky. Zmluvy sme dostali k náhľadu s dostatočným predstihom, kúpne zmluvy boli prehľadne napísané, všetky údaje boli správne, nenašla som tam jedinú chybičku. Pani konateľka je milá, ochotná všetko povysvetľovať. Maklér (aspoň teda ten, cez ktorého sme kupovali my) je top, profesionál, má prehľad, ak niečo potreboval, nemal problém prísť si po to, v kancelárii som bola v podstate len 2x - prvýkrát pri prvej návšteve a druhýkrát na podpis zmluvy. Práve sa sťahujeme do domu, ktorý sme tiež kúpili cez 1000 realít a všetko je OK! Podotýkam, že sme boli trošku komplikovanejší klienti, takže aj oni s nami mali viac práce a ani raz som nenadobudla pocit, že by boli nefér, falošný alebo otravný. Ja ich určite odporúčam.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Velmi zlu skusenost mam s nimi. Ak uz sa neda inak, tak pozor na manipulaciu - oblubena taktika: samozrejme, vsetko bude vybavene tak, ako Vam to vyhovuje a ked uz Vas namotaju, tak tesne pred terminom sa menia udaje na nevyhovujuce. Informacie, ktore poskytnu, radsej este overit. Co sa tyka zmluv, neochota prijimat pripomienky, urobili chybu v udajoch, koli ktorej bolo treba znova overovat podpisy. Neprijemna komunikacia, interne nezhody medzi maklermi sa odzrkadlili na celom obchode - jednu nehnutelnost vybavovali dvaja makleri + konatelka -> uplny chaos, kto ma co na starosti.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@el6 My sme mali tiez dvoch maklerov, ale len z dovodu, ze my sme poziadali jedneho o najdenie bytu v danej lokalite, co sa aj stalo, len s predavajucimi spolupracoval iny makler, ktory im sprostredkoval dalsi byt. Predsa by sa ten nas neukratil o proviziu. A s nasim maklerom sme boli od zaciatku spokojni. S odstupom casu vidim, ako sa snazili, vzhladom na komplikovanost predavajucich. Obhliadku sme mali koncom novembra alebo zaciakom decembra, zalohu sme zlozili pred vianocami, ked ini zaujemcovia odmietli a povodne premrstena cena isla dole. Mali sme sice naprv problem v banke s hypo, ale vsetko sme stihli v ramci rezervacnej doby. Za pomoci RK. Nikdy nemali problem prist pre papiere k ziadosti, volat sme mohli aj vecer, komunikacia bola prijemna, na urovni a hlavne vzdy k dispozicii. Problemy nastali az ked sme mali vsetko nachystnane na podpis KZ. Zrazu predavajuci odmietali stretnutie, ziadali odklad o dalsie dva tyzdne, doplnali pripomienky ako lehota na vystahovanie- pozadovali 40 dni od vyplatenia sumy, co pre nas v nasej situacii bolo nemozne, trvali sme na 14 dnoch, prip. na sankciach z nevystahovania, co zase druha strana odmietla, ked sme sa uz konecne stretli, odmietali podpisat zmluvu, nas oznacili za zlodejov, lebo museli ist s cenou dole, sami si este nezacali vybavovat hypo, uz to vyzeralo, ze z toho nic nebude, nakoniec sa rozhodli, po nasom ubezpecovani, ze naozaj chceme ich byt a nerozmyslime si to a po nasom ustupku, ze mozu ostat v byte este cely dalsi mesiac, podpisat zmluvu. Co sa tyka pistupu RK v tomto momente, bol cisto profesionalny. Stale hovorili k veci, nezavadzali, vsetko prebehlo z ich strany v kludnej atmosfere. Vsetko bolo v najvacsom poriadku, zase az do doby odovzdania bytu, kedy sa predavajuci cely tyzden pred odovzdanim bytu zatajovali, nekomunikovali s maklerom, jedina odpoved bola, ze termin odovzdania upresnia. Prisiel posledny den, nic. Splatka hypo za byt, ktory sme nemohli uzivat odisla a my sme sa stale nemohli nastahovat, aj ked druhy byt uz mali davno k dispozicii. Takto presli styri dalsie dni, ked sme sa konecne mohli dostat do bytu. S ich maklerom sme este museli cakat na ulici na znamenie a vrchol vsetkeho sme boli osoceni, ze sa ideme "pelesit" do ich bytu. Co sa tyka negativ na RK tak za nas jedine to, ze nedali sankcie do zmluvy, pretoze sa lahko najdu taki, ktori zavaznu, notarom overenu zmluvu maju za zdrap papiera a nepovazuju za nutne sa drzat toho co v nej stoji. Inak ich mozem len pochvalit, ze v danych situaciach nestratili nervy a vzdy jednali v klude a profesionalne. Co sa tyka prepisu ZSE aj to bolo v pohode. Takze za nas na RK pozitivne hodnotenie vzhladom na vsetky situacie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zhrnutie spolupráce s realitnou kanceláriou 1000realít: Cez túto realitnú kanceláriu sme predávali náš byt (provízia pre RK cca 3700e) a kupovali iný byt (provízia pre RK bola 5000e). Za takúto sumu poskytli tieto služby: 1. Arogantné správanie pani konateľky pre prevzatí bytu, ktorá neustále tvrdila, že sme najhorší klienti, akých kedy mali a že sú na nás stratoví (RK navrhla, že z celkovej sumy z urýchlenia vkladu - 100e uhradí samotná RK, 100e uhradí predávajúci a 66 e uhradíme my ako kupujúci , keďže sme z urýchlenia vkladu nemali žiadnu výhodu, byt nám aj tak nebol odovzdaný skôr, peniaze skôr potreboval iba predávajúci). 2. Klamanie do telefónu (2 krát sme sa pýtali, či dôvodom zvolania urýchleného stretnutia je skoršie odovzdanie nášho bytu, odpoveď zo strany RK bola NIE, aj keď to bolo práve dôvodom stretnutia). 3. Do zmluvy RK nedáva žiadnu zmluvnú pokutu z omeškania bytu, aj keď táto pokuta je štandardnou súčasťou zmlúv. Túto pokutu dali až na náš podnet, s čím bol predávajúci nespokojný, že mu vraj nedôverujeme. 4. Tesne pred podpisom KZ prišiel predávajúci s návrhom, že treba upresniť nábytok v kúpeľni – že je to vlastne len skrinka pod umývadlom. Tento návrh bol podľa realitnej kancelárie v poriadku, napriek tomu, že aj v samotnej inzercii bolo uvedené, že súčasťou je kúpeľňový nábytok. 5. Vyplatiť hypotéku predávajúcich sme museli v hotovosti. Ok, ak to ináč nejde, podriadili sme sa. Na banke sme trvali na tej v centre mesta, nech to máme kúsok od tej našej. Deň predtým nám maklérka volá, že je všetko vybavené, peniaze budeme vkladať v banke na OKRAJI mesta. Čo k tomu dodať? 6. O vinkulácii sme si pozisťovali, čo treba. Potom nám RK dala aj kontakt na pracovníčku banky, tá nám to pripraví, o všetkom už vie. Keď sme jej volali, o ničom nevedela. Termín podpisu sa ale presunul, o 2 týždne opäť rovnaký scenár – zavolajte jej, teraz sme to s ňou dohodli. Tak voláme a pani zas o ničom nevie. Tak sme si to radšej vybavili sami. 7. Vinkulované peniaze môže uvoľniť ktorákoľvek z účastnených strán. Keďže peniaze čo najskôr potrebuje predávajúci, logicky by to mali robiť oni. RK nás však presviedčala o opaku. Keď už to teda „namiesto nás“ ide robiť predávajúci, RK mu zaplatila 8€ kolky, aby mal originál list vlastníctva potrebný v banke. Aj toto bolo označené za tú finančnú stratu, ktorú sme RK spôsobili. 8. Keď už sme boli napísaný na LV, dostali sme informáciu od maklérky, že vinkulovaná suma bola uvoľnená. Na druhý deň nám volá pani z banky, že má iba jeden LV, na základe ktorého nemôže uvoľniť peniaze. Tak bolo to uvoľnené, či nie? Prečo bol dokladovaný iba 1 LV? Či už spravil chybu predávajúci, alebo maklérka, nevieme. Radšej to ani nezisťujeme, nech nie sme tí nespokojní. Očividne ani jeden nemá prehľad, čo bolo vlastne predmetom zmluvy. 9. Odovzdanie kľúčov pri prevzatí bytu – predávajúci však nemá všetky, lebo nejaké má ešte dcéra. Karta k bezpečnostnému zámku tiež niekde je, ale nevie kde. Tomu sa povie zodpovedná príprava. Ale z pohľadu RK aj toto je v poriadku, lebo zámok aj tak budeme meniť. 10. Svietidlá pri odovzdávaní bytu chýbali, čo by nám ani tak nevadilo, ale tie ani neboli nahradené jednoduchou objímkou so žiarovkou. Funkčnosť rozvodov teda nemáme ako zistiť. Navyše trčiace káble neboli od svietidla demontované, ale rovno odstrihnuté, čím sa logicky skracujú. Opäť RK nebola na našej strane, naopak predávajúceho obhajuje, že sme sa s ním predsa dohodli, že svietidlá tam nechceme, tak ich vyhodil. Tomu mimochodom tiež neveríme – jednoducho sa mu hodili na dom. 11. Nikdy to nebolo písomne dané, ale hneď od začiatku nám bolo sľubované, že termín odovzdania bytu 30.6. je naozaj len najneskoršie možný. Určite to bude skôr. Nebolo. Ani o 1 deň. Rezervačnú zmluvu sme podpísali ešte v októbri. V byte, ktorého cena bola 170 000e (vrátane vstavaných spotrebičov) nefungovala umývačka riadu, mikrovlnka, ventilátor v kúpeľni. Predávajúci spolu s RK zatajili, že pod parkovacím miestom je šachta s meraním vody pre celý bytový dom, takže auto je potrebné pravidelne odťahovať. Ďalej zatajili poruchovosť záchodu, kvôli ktorej sme vytopili byt. V závere iba uvediem, že my sme náš pôvodný byt uvoľnili hneď po vyplatení peňazí, a 3 mesiace sme bývali v podnájme (s 3 deťmi). Vedeli sme sa prispôsobiť, aby naši kupujúci neplatili ani nájom ani hypotéku navyše. Náš nový byt nám bol odovzdaní posledný možný deň podľa zmluvy. 9 mesiacov nám sľubovali skoršie odovzdanie bytu. Po týchto skúsenostiach túto realitnú kanceláriu neodporúčame.
Odpovedať
Profilova fotka
Ľudia sú rôzni, osobne som mala výbornú skúsenosť s RK 1000realít a som veľmi rada, že som sa stretla práve s tak sofistikovanou realitnou kanceláriou s ľudským prístupom :-). Naopak, pani Hrčavá, od ktorej sme s priateľom byt kupovali mali komplikovanú situáciu, nakoľko byt predávali a tiež kupovali. Čakali na presťahovanie ľudí, ktorí si riešili s inou realitnou kanceláriou kúpu domu. My ako prví kupujúci sme čakali na nasťahovanie sa ľudí na konci reťazca. Z môjho pohľadu sme mali najkomplikovanejšiu situáciu, preto že sme prví platili a poslední sme sa mali nasťahovať. Odbornosť maklérov si ceníme, lebo skutočne brali v úvahu každý krok a vysvetľovali postupy na spoločnom stretnutí, ku ktorým sme sa mali právo všetci opakovane možnosť vyjadriť a to nie raz, ale ku každému zásadnému kroku sme sa stretli a vyjadrovali sa. Predtým sme si nevedeli predstaviť, čo takýto prevod obnáša Dovoľujem si preto napísať, že nebyť realitnej kancelárie, tak si myslím, že obchod nikdy neprebehne, pretože manželia od ktorých sme kupovali byt neboli absolútne ústretoví. Hoci na stretnutí sme sa dohodli na postupe, následne veci menili a opakovane mali problém. Nám to pripadalo, že chcú z každého kroku vyťažiť všetko vo vlastný prospech. Ich jednostranný pohľad vnímali aj manželia, ktorí im predávali byt. Nemám síce právo sa k tomu vyjadrovať za ich stranu, no na obranu práce ľudí, ktorí si robia svoju prácu odborne, predvídajú a upozorňujú na možnosť vznikajúcich situácií a riešia veci dopredu chcem povedať, že im patrí veľká vďaka za ich trpezlivosť. A naopak, k niektorým negatívnym recenziám im chcem napísať, NEDAJTE SA ODRADIŤ, lebo svoju prácu robíte profesionálne, s ľudskou tvárou a pochopením. Možno rada pre Vás, žiadajte klientov o referencie, lebo spokojní klienti sa neunúvajú aby verejne písali recenzie a záškodníci sa vždy nájdu.. Ešte raz veľké ďakujem a želám celému tímu veľa príjemných a šťastných klientov :-). Za nás odporúčam a aj som už odporučila
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?