Prepis najmu

Ahojte, potrebujem sa poradiť lebo mám v tom miš maš. Kúpila som byt a tento mesiac sa chystám na prepis "nájmu". Ako ste to riešili vy keď vám bola schválená hypotéka? Predchádzajúci majiteľ zaplatil za vás zálohovy predpis a vy ste mu to vrátili pokým ste neboli zapísaní na katastri? Tým myslím nájom vrátane fondu opráv a vody alebo ste mu vrátili len nájom a FO alebo vôbec nič? Chcem vedieť ako postupovať a byť voči nemu kóšer.
Odpovedať
Ahoj, My sme to urobili presne tak ako píšeš. Dohodli sme sa s majiteľkou, že ešte ten jeden predpis zaplatí ona a my sme jej poslali peniaze. Pracovníčka na OSBD nám však dala radu, že aj keby nikto ten jeden mesiac nezaplatil tak to až tak nevadí a po prepise by sme zaplatili za 2 mesiace, oni boli informovaní, že sa byt predáva tak asi počítali aj s takouto možnosťou.
Odpovedať
@el_ena vďaka za info 🙂 a vrátili ste peniaze aj za vodu či čisto len nájom a fond opráv? Mne len ide o to, či to čo zaplatil on teraz sa mu nevráti vo vyúčtovaní? Možno sa mýlim tak si to chcem upresniť.
Odpovedať
@laysi1 My sme vrátili všetko, ale teraz by som to tak už neurobila, pretože predávajúca mala navýšené platby práve za spotrebovanú vodu. Vtedy sme nad tým, ale nepremýšlali pretože radosť z nového bývania.....keby som však kupovala byt teraz tak sa určite dohodnem na bytovom tak že po prepise zaplatím za 2 mesiace. Medzi naším predpisom a predpisom predávajúcej bol rozdiel cca 40 eur 🙂
Odpovedať
@el_ena hmmm vidíš a to človeka len tak nenapadne, že to môže byť celkom pekný rozdiel, ktorý si vieš takto prakticky ušetriť
Odpovedať
@el_ena výborne, tak som si aj myslela že by to malo byť. Lebo môže tam mať iné zalohy ako si dám ja. Ďakujem za pomoc 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?