Menu Forum

Platím daň z predaja darovaného bytu v ktorom bývam?

2. dec 2010  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
martinroth
Registrovala sa 2. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok.
fotoportrét
fotoportrét
martinroth
Registrovala sa 2. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok.
 Dobrý deň, chcem sa opýtať či pri darovaní bytu, ktorého vlastníkom sú rodičia dlhšie ako 5 rokov, no nemajú v ňom trvalý pobyt, mne a manželke v ktorom máme trvalý pobyt 7 rokov je potrebné pri jeho predaji po novom roku platiť daň z príjmu pri predaji nehnuteľnosti? Ako by to bolo ak by prebehlo darovanie bytu ešte v tomto roku, a ako by to bolo ak by prebehlo darovanie bytu v novom roku?
Ďakujem.
2. dec 2010 o 11:53  •  Páči sa mi to
 Pridaj svoju odpoveď
fotoportrét
fotoportrét
tiiina86 (30 r.)
4
Registrovala sa 8. októbra 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 14 príspevkov. Má 2 priateľov. Košice, okres Košice.
  • Už bývam v byte
    Košice- Staré mesto, okres Košice
fotoportrét
fotoportrét
tiiina86 (30 r.)
4
Registrovala sa 8. októbra 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 14 príspevkov. Má 2 priateľov. Košice, okres Košice.
  • Už bývam v byte
    Košice- Staré mesto, okres Košice
 musim sa priznat, ze poslednej otazke nerozumiem...preco a ake darovanie mate na mysli?Pokial ide o prvu otazku, ci v pripade predaja bytu mate danovu povinnost- odpoved je NIE, nemate. Vid ustanovenie § 9 ods. 1 zak.c.595/2003.
"Od dane je oslobodený príjem
a) z predaja bytu ..............., ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom.............."
Takze vo vasom pripade,, ked tam mate trvaly pobyt presahujuci dva roky, je to jasne...
2. dec 2010 o 12:22  •  už býva v byte  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45641 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45641 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 fra, ale oni nemyslia dan z darovania emoticon , ale dan zo zisku pri naslednom predani bytu... je na to zakon, aby sa nekupcilo s bytmi..... ale je to asi tak, ako uz bolo napisane.... ak ho nekupia,ale bude im darovany a zaroven uz tam davno maju pobyt, malo by to byt OK
2. dec 2010 o 12:39  •  už býva v dome  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
27janka
Registrovala sa 28. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 6 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
27janka
Registrovala sa 28. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 6 príspevkov.
 Dobrý večer,ak tam mate trvalý pobyt už 7rokov ta dan z príjmu v tomto roku platit nebudete.Avšak po novom rou sa plati aj dan z darovania aj dan z predaja.Bude sa musiet urobit na nehnutelnost znalecký posudo a s toho sa bude odvadzat dan.
2. dec 2010 o 22:32  •  Páči sa mi to