Menu Forum

Maxx realitná kancelária Trnava

1. apr 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
pepsinka4
Registrovala sa 29. apríla 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 2 príspevky. Trnava, okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
pepsinka4
Registrovala sa 29. apríla 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 2 príspevky. Trnava, okres Trnava.
 Dobrý deň emoticon
Rada by som sa s Vami podelila o náš zážitok s realitnou kanceláriou Maxx v Trnave. Predávajú prevažne projekt Na výslní v Bielom Kostole. Od januára 2015 sme mali rezervovaný 2-izbový byt so záhradkou, predbežná kolaudácia v júly 2015. Pred rezerváciou sme si overili umiestnenie balkóna, prisluchajúci susednému bytu. Údajne nad našim pozemkom nemal byť, následne sme popísali rezervačnú zmluvu a zložili zálohu. V polovici marca sa zistilo, že balkón má byť umiestnený nad našu terasou, kolaudácia sa presunula na september. Od vtedy sa začali sypať problémy, s tým, že pán Frídel (konateľ realitnej kancelárie Maxx reality) nás začal nútiť prikúpiť pozemky okolo bytovky (k základnej cene, s ktorou sme do kúpy išli +4.390 €). Hypotéka vybavená, kde teraz zohnať takú sumu? Aj keby sme o nezmyselné pozemky záujem mali, čo sme nemali, peniaze na to aj tak neboli. Naozaj sa mi nechce veriť, že v januári pri podpise našej zmluvy o tom nevedeli a prišli na to až v marci. Žiaľ, mali sme krajný byt na prízemí, bytový dom bol zjavne zle umiestnení do pozemku a bolo treba, aby to niekto zaplatil. Nevedeli nám ani povedať, ako je náš (už rezervovaný) pozemok umiestnený, akú má výmeru (výmera bytu a pozemku sa stále menila od 53 m po 58 m). Neustále sa menil aj pôdorys bytu. Keď sme kúpu pozemkov odmietli, pán Frídel povedal, že viac s nami nebude strácať čas a tým, jeho komunikácia skončila. Nedvíhanie telefónu, zatajovanie a následne výhovorky boli na dennom poriadku. Ak ste chceli vedieť nejakú informáciu o byte, (napr. výmeru kuchyne), odpoveď bola ZISTÍME, 2 týždne sa Vám nikto neozýval, až po minimálne 5-6 Vašich telefonátoch,Vám dali nejaké nezmyselné stanovisko. To, že nás neustále ťahali za nos, snažili sa organizovať AKOŽE stretnutia, rozprávali o ničom, morili sa pred nami v papieroch a točili iba o pozemkoch. V ich RK sme na ich pozvanie, kvôli pozemkom boli celkovo 3x, vždy nám ponúkli tabuľkovú cenu,pri ktorej vyslovení sa tvárili veľmi priateľsky.
Keď sme povedali, že celý tento zážitok budeme medializovať, pán Frídel nám povedal, že kľudne, on je zvyknutý. Je naozaj smutné, sa s touto skutočnosťou, ako jeho realitná kancelária zavádza ľudí, chváli. Od marca sme naozaj v dennom strese, nevieme na čom sme, banky na nás tlačia, keďže úver máme vybavený v doch bankách, nevieme sa dohodnúť s našim nájomcom... Dňa 17.5.2015 sme boli podpísať dodatok k rezervačnej zmluve vrátení rezervačného poplatku do 5. pracovných dní, tj. do 24.5.2015. Do dnešného dňa nebol p. Frídel schopný nám poplatok vrátiť, zatajuje sa a nedvýha telefón. "Náš" byt sa už na internete veselo predáva, samozrejme budúci záujemca nemá v inzeráte žiadne info o pozemkoch, ktoré mu budú (ako to nazvali) štandardnou cestou "ponúknuté" (nanútené).
Včera sme kontaktovali hlavného investora spol. Cere invest, tak pevne dúfame, že sa veci posunú. V opačnom prípade budeme už naozaj celú vec medializovať. Chápeme, že náklady, ktoré sme kvôli tejto paródií na realitku mali, nikdy nedostaneme (telefonáty, poplatky, parkovné, nafta... ), ale ak pán Frídel je odkázaný na našu zálohu a myslí si, že mu ju necháme, tak je vo veľkom omyle.
Takže milí strechári a milé strechárky, ak chcete mať nekonečné problémy, chcete skončiť na ukľudnujúcich práškoch ako ja, chcete sa nechať 5 mesiacov ťahať za nos a klamať, určite Vám odporúčam realitnú kanceláriu Maxx.
29. apr 2015 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
kapa34 (38 r.)
41
Registrovala sa 14. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 392 príspevkov a 5 albumov. Má 27 priateľov.
 • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
kapa34 (38 r.)
41
Registrovala sa 14. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 392 príspevkov a 5 albumov. Má 27 priateľov.
 • Už bývam v dome
 nepoznam danu realitku,ale podla toho co pises ide o nestandardny postup od tejto realitky.Teda cele jednanie ako popisujes mi pride maxim.nekorektné z ich strany.Navrhujem ak sa to da,odstupit od celej zmluvy,len potom neviem co s tymi vybavenymi dvoma uvermi..hmmm
29. apr 2015 o 09:01  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atreidess (32 r.)
Registroval sa 28. apríla 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 9 príspevkov. Trnava, okres Trnava.
 • Zariaďujem byt
  Trnava, okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
atreidess (32 r.)
Registroval sa 28. apríla 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 9 príspevkov. Trnava, okres Trnava.
 • Zariaďujem byt
  Trnava, okres Trnava
 Heh...tak po prečítaní príspevku ..mám chuť dať danému pánovi cez hubu...
29. apr 2015 o 18:35  •  zariaďuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nikalea
Registrovala sa 10. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 11 príspevkov. Má 16 priateľov. Bad Gleichenberg, Rakúsko.
 • Snívam o dome
  Rakusko
fotoportrét
fotoportrét
nikalea
Registrovala sa 10. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 11 príspevkov. Má 16 priateľov. Bad Gleichenberg, Rakúsko.
 • Snívam o dome
  Rakusko
 s nimi mam aj ja zle skusenosti ... je to asi najhoršia realitka radšej z nimi nemat nič spoločne emoticon neviem či tam pracuje ešte ta ryšava pani taka vysoka ale tak to bolo niečo hrozne ... aj pan riaditel je viac než mudry :D strašne
29. apr 2015 o 18:47  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
maxxrk_trnava
Registrovala sa 11. mája 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
maxxrk_trnava
Registrovala sa 11. mája 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Trnava.
 Dovolím si, aj keď s odstupom času, reagovať na Váš mail/príspevok.

Takže rezervácia na Vami vybraný byt bola urobená dobrovoľne, a dokonca aj s určitými úľavami, ktoré občas patria k obchodu. V čase keď ste sa dozvedeli o balkóne, ktorý Vám nevyhovoval, ste dostali na výber možnosť prejsť na iný byt, vyjadriť Vaše požiadavky ohľadom balkóna, ktorý sa dal s určitými stavebnými úpravami buď premiestniť, alebo ako sme hovorili, obložiť a tiež Vám bola ponúknutá kompenzácia vo forme určitých zmien v garáži alebo pozemkom do OV. Vždy ste boli z mojej strany upozorňovaná na to, že hlavnou kontaktnou osobou je Váš maklér a ja som osoba, ktorá pomáha riešiť určité nejasnosti, alebo problémy. To Vám vedia potvrdiť aj klienti s ktorými som komunikoval určite technicky náročnejšie požiadavky, alebo problémy. O pozemkoch ktoré sa ponúkajú do OV ste určite tiež vedeli od začiatku, len v tom čase neboli jasné ešte presné výmery. V tom čase keď to už bolo jasné ste dostali do ponuky niekoľko alternatív, z ktorých ste si mohli vybrať niektoré pozemky, samozrejme nie všetky! Bohužiaľ ale alternatíva že ani jeden nebola možná! Ale o tom ste vedeli a jednou z možností kompenzácie toho balkóna mohol byť pozemok, samozrejme ale nie celý, ale taktiež nie nezaujímavá časť. Miesto hľadania najlepšieho riešenia ste nám oznámili, že nechcete žiaden pozemok. Dovolím si tvrdiť, že jednou z príčin tohto rozhodnutia je neviem čím podložená predstava o vydržaní pozemku neskôr a zadarmo. Kedže ponúknuté pozemky /niektoré/ sú využiteľné len pre majiteľa tohto bytu, môže byť táto naivná predstava reálnym dôvodom Vášho skúšania čo sa stane, ak sa rozhodnete že to nedokúpite. Viac k problematike sa vyjadrovať zatiaľ nebudem, samozrejme môžeme konfrontovať aj s mailovou komunikáciou a podobne, kde určite nás nemôžete obviňovať z pasivity, alebo z nútenia k nezmyselným nákupom. Všetky ponúkané pozemky sú v zaujímavých cenách a reálne pociťujeme pri komunikácii maklérov s klientami pozitívne ohlasy, dokonca aj pri výmerach podstatne väčších ako 100 m2.
Čo sa týka umiestnenia bytu, ostatné dva byty už sú tiež dávno rezervované a aj na Váš byt už máme dvoch reálnych záujemcov, ktorý komunikujú s bankou či architektom a otázkou je, koľko m2 z maximálne 250 m2 si vyberú. Čas dá za pravdu verím nám...
Nedvíhanie / správne nedvíhanie telefónu večer po 20,00 hodine/ nie je mojím zvykom, ak sa jedná o môjho klienta. Keďže ste mala na tento obchod makléra, tak si dovolím tvrdiť, že bola chyba volať a to dokonca 28x takto neskoro večer a aj to nesprávnemu.
A čo sa týka obavy z medializácie, ktorou ste sa vyhrážala, tak moje slová boli nie že som zvyknutý, ale že sa s takými praktikami klientov stretávam, kedže som bol viac ako 6 rokov predsedom dozornej rady NARKS, a takéto sťažnosti /oprávnené aj neoprávnené sťažnosti na členov/ som riešil pravidelne. A vyhrážaniu nespokojného klienta, ktorý bohužiaľ hľadá riešenie ako dobehnúť RK alebo investora určite nepodľahnem. Toľko vysvetlenie Vašej nepresnej interpretácie môjho vyjadrenia.
A nebudem tu uvádzať naozaj neslušné až nízke vyjadrenia sa Vás ako klienta voči veciam, ktoré mali svoje dôvody... Človek keď nedostane to čo chce sa často správa ako malé dieťa, ale s tým vieme žiť...
K vráteniu Rezervačnej zálohy, ako ste sama napísala malo prísť až 24.5. čo je o dva týždne - ako ste postrehli, stalo sa to skôr. Ale vážne! Asistentka to nalogovala na dátum v máji, ale keďže to bolo v apríli, tak to čakalo, kým sa neprišlo na chybu. Za čo sa samozrejme ospravedlňujem, lebo aj ja, či moja asistentka sme si to mohli všimnúť skôr. Meškanie bolo teda 2 pracovné dni.
V rámci ukončenia tejto kauzy, som ochotný sa ešte maximálne 1x vrátiť k tejto kauze ak bude treba...

S pozdravom

Michal Fridel
konateľ
maxx realitná kancelária
11. máj 2015 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mirka_lubo
Registrovala sa 3. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
mirka_lubo
Registrovala sa 3. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Okres Trnava.
 @pepsinka4
Ahoj ako si dopadla s kúpou bytu? Reagoval developer? Ja som dostala zmluvu o budúcej zmluve, ktorá je maximálne nevýhodná, nejasná, nepresná a zavádzajúca. Po konzultácii s právnikom mi neodporúča s nimi už ani komunikovať. Daj vedieť. ML
3. dec 2015 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hlinkova83
Registrovala sa 30. marca 2016 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
hlinkova83
Registrovala sa 30. marca 2016 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Trnava.
 @pepsinka4
Dobrý deň. Chcela by som sa informovať ako ste dopadli s vyplatením zálohy od pána Frídela. Moja mama má podobný problém. Cez realitnú kanceláriu Maxx reality si kúpila 1-izbový byt Na výslní vo viladome V7. Už 4 mesiace čaká na vyplatenie zálohy (2 000 eur) a s komunikáciou zo strany realitnej kancelárie je na tom podobne ako vy. Po poslednom telefonickom rozhovore s pánom Frídelom sa dohodli, že mu dá mesiac na vyplatenie zálohy (24.3.2016), v opačnom prípade bude celý prípad medializovať. Myslím, že podobných prípadov s predajom bytov Na výslní bude oveľa viac. V prípade, že by bolo potrebné vec riešiť verejnou medializáciou, resp. súdnou cestou bolo by fajn spojiť sily. Prosím ak niekto má podobný problém s vyplatením zálohy ozvite sa!!!!
30. mar 2016 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pepsinka4
Registrovala sa 29. apríla 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 2 príspevky. Trnava, okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
pepsinka4
Registrovala sa 29. apríla 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 2 príspevky. Trnava, okres Trnava.
 Dobrý deň.
Ja som veľmi rada, že s celou realitnou kanceláriou už nemám od 30.4.2015 nič spoločné. K vyjadreniu, ktoré sem napísal pán Frídel som sa radšej ani nevyjadrila, zálohu mi vrátil a nemienim s nim už komunikovať. Ak by som mu chcela odradiť klientov ešte viac, s čistým svedomím by som sem dala print screen obrazovky a emailov, aby bolo jasné, že jeho vyjadrenie je nanajvýš zavádzajúce a zas len zahmlieva. To len toľko k tomu jemu "vyjadreniu"

@hlinkova83 nám pomohlo práve toto, že som napísala tento "hororový príbeh" na FB aj sem, rozposlala to médiám (to bolo 29.4. ráno) a poobede nám už totálne vytočený volal, že peniaze posielajú. Od nemenovanej osoby, ktorá v RK pracuje sme sa dozvedeli, že pokiaľ by sme tento krok nespravili, tak zálohu by sme tak skoro neuvideli, zas by nás len mesiace naťahovali a vyhovárali sa. Záloh prišla, podpísalo sa odstúpenie od zmluvy a tým to pre nás skončilo. Do 2 týždňov sme našli 3 km od Trnavy novostavbu väčšieho domu, samostatného, s korektnou RK, kde Vám všetko povedia na rovinu a sú ochotný a od júna bývame.
V tom čase, ako som napísala tieto príspevky sa mi na FB aj tu, ozvalo 6 rodín, ktoré mali s pánom Frídelom tento istý problém. Takže si myslím, že aj teraz po takmer roku, nie ste v tom sami. Inak pri podpise rezervačnej zmluvy 4.1.2015 nám sľubovali bývanie v máji 2015, a boli sme sa tm previezť autom teraz vo februári 2016 a ešte len to zatepľujú, nejak sa s dátum bývania sekli o rok emoticon a náš pôvodný byt je stále na inzeráte o 20.000 eur drahší ako sme ho mali mať emoticon
prajem Vám veľa nervov..ak chcete kľudne mi napíšte správu skúsim pohľadať kontakty na ľudí, čo mali s nimi ten istý problém ako my
1. apr 2016 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mirka_lubo
Registrovala sa 3. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
mirka_lubo
Registrovala sa 3. decembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Okres Trnava.
 Taktiež mi vrátili peniaze až potom ako ich oslovil právnik. Dovtedy zavádzanie, vyhováranie, sľubovanie a bla bla bla... najprv ma namotali že do pol roka môžem bývať, potom som rok čakala a potom ďaľšieho pol roka na vyplatenie zálohy. P. Frídel by sa mal zobudiť, Trnava je malá a zlé referencie sa šíria rýchliejšie ako dobré a tieto sú jedny z najhorších.
1. apr 2016 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to