Kúpa pozemku od suseda

Profilova fotka
Dobrý deň, mám otázku. Chceli by sme kúpiť pozemok od suseda, nepoznáme sa. Vlastní pozemok cez cestu, má tam záhradu o ktorú sa neráta. Neviem ako sformulovať list, že by sme mali záujem o kúpu tohoto pozemku. Najlepšie tak, aby mal záujem pozemok predať. Ďakujem za akúkoľvek reakciu.
Odpovedať
Vsak napis mu ze chcete kupit ten pozemok a hotovo... Uplne zbytocne to komplikujes a davas sem blbu otazku 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@milanista asi máš pravdu. Len už sa mi stalo, že som takýto list napísala. Bola tam len veta, že mám záujem o kúpu a t.č. Do budúcna som si zistila na dotyčného číslo a chcela mu zavolať, no nemohla som zablokoval si moje číslo. Nakoniec som sa dozvedela, že pán si myslel, že ide o podvod a preto takto reagoval 😞 Prišlo mu divné odkiaľ mám adresu a viem, že vlastní tento pozemok.
Odpovedať
Profilova fotka
No tak sa v tom liste predstav kto si , že si suseda -Meno Poprípade adresu a že máš záujem o ten pozemok. Ak napíšeš, že máš záujem o pozemok a len tel.č. uvedieš, bez toho , aby si napísala kto si , sa nečudujem, že ťa blokol. Veď aj žiadosť, ak sa niekam podáva píše sa meno priezvisko adresa , potom o čo ide a dolu s pozdravom a ďakujem za odpoveď a podpísať sa .
Odpovedať
Profilova fotka
@lien1 prva vec, osobne jednanie je vzdy lepsie ako pisomne, pretoze nevidis reakciu protistrany. Tzn. treba vediet, kolko za dany pozemok chces dat, zazvonit, povedat ze mas zaujem o dany pozemok a navrhujes cenu XYZ. Ze ak ma zaujem, treba sa ozvat na toto tel.cislo (dovtedy a dovtedy). Ak v tom nevies chodit, najdi si niekoho co vie.
Odpovedať
Profilova fotka
@kuratko22222 bolo tam všetko ako vo formálnom, liste. Podľa adresy bolo zrejmé, že sme susedia. Teda to som si myslela.
Odpovedať
A dôvod prečo neísť za ním osobne? To je podľa mňa lepšie ako list
Odpovedať
@lien1 a to byvate vedla seba,alebo niekde blizsie? Nepoznate sa ani z videnia? My ked sme hladali pozemok,tak som bola osobne za ludmi,alebo som volala na ktorych som zohnala cislo,alebo na fb skusila napisat,ci je majitel pozemku a ci ho nechce predat.
Odpovedať
Ja som toto tiež riešila. Ísť osobne alebo listom požiadať o predaj pozemku? Vybrala som si list. Lebo mne osobne by sa to nepáčilo keby ma niekto ,,prepadne,, doma a vo dverách sa ma pýta či mu predám pozemok. Môže prísť nevhod alebo čo, minimálne si to potrebujem premyslieť. Takže som napísala list. Dobrý deň, podľa verejne dostupných informácie z katastra si Vás dovoľujem osloviť ako majiteľa parcely č. 123 so záujmom o odkúpenie Vášho pozemku. Boli sme sa prejsť okolo a zaujal nás, nakoľko hľadáme vhodné miesto na stavbu rodinného domu. V prípade Vášho záujmu ma prosím kontaktujte kedykoľvek na tel. č..... Na jeden mi pekne odpísal majiteľ, že ho nechce predať, na druhý list ma odignorovali. Aby ste zbytočne nečakali, tak ich popros aj o zamietavú odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana838 u nás na dedine je to tak, ak nemáte správne priezvisko ( ľudia čo to tu vlastnia XY generácií dozadu ) tak sa s Vami nik baviť nebude. Pozemky sa málo kedy ocitnú v realitke, keď už, cena je tam cca 300 až 350 eur/m2. Popritom medzi sebou si dokážu pozemok predať za 150 eur/m2. Podotýkam bez sietí, orná pôda so schváleným UP.
Odpovedať
Profilova fotka
@nesmiemzabudnut skúsim to touto formou. Ďakujem
Odpovedať
ved a nebolo by jednoduchsie sa s nim o tom osobne pozhovarat? taketo listy si clovek moze precitat a hodit do kosa.
Odpovedať
Profilova fotka
Vôbec by som to neriešil písomne. Keď ide o suseda normálne by som za ním išiel a opýtal sa ho, predstavil sa mu a vysvetlil, čo je vo veci. Mám radšej takéto osobné jednania ako nejaké formality, papiere a nefím čo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lien1 Normalne by som zazvonil u suseda, vysvetlil mu okolnosti, pripadne ponukol kupu jeho pozemku za trhovu cenu. Necakaj vsak, ze neznamemu cloveku bude predavat pozemok za polovicnu cenu, lebo tak si to predavaju v ramci rodiny, alebo dlhorocneho priatelstva v dedine.
Odpovedať
Profilova fotka
@pier samozrejme, že by som ponúkla normálnu trhovú cenu.
Odpovedať
@lien1 Aj moja viacnásobná osobná skúsenosť je taká, že prvý kontakt najmä OSOBNE ! A nič zhurta!... Jemne, s úsmevom, proste susedská návšteva a popri tom sa opýtať, že uvažuješ - ponúkaš - keby náhodou - atď... - Nuž reku, nech zváži aj on (sused), že či by mu nebolo viac na osoh, keby to predal Tebe - známemu človekovi... Zameraj sa na prínosy, ktoré predajom bude mať on, nie Ty. Každému je prd jedno, čo chce, čo si želá druhá strana. Zaujíma sa hlavne o svoju pozíciu a svoje výhody. 🙂
Odpovedať
@lien1 Len pre Boha nevyrukuj hneď na prvej návšteve s debatou o peniazoch, cene a pod. Nech si cenu povie akože sused, nech on má pocit, že určuje pravidlá!... Ten pocit je pre predávajúceho očarujúci. O cenách sa budete baviť až potom, ak sa myslenie suseda preklopí k úvahám, že to fakt chce predať...
Odpovedať
Profilova fotka
@lien1 to je čo za zlatú dedinu že m2 bez sietú ide za 150€? 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak dedina v meste a do centra pešo 15minút. Len je to typická dedina so všetkým čo k tomu patrí. Mám to tu rada.
Odpovedať
@lien1 aj u nás na dedine je to tak, správne priezvisko je vstupenka všade 🤦‍♀️ ja som vyrastala v meste a toto v živote nepochopím 🙄
Odpovedať
Profilova fotka
@lien1 mňa zaujímala konkrétna lokalita lebo tá cena je dosť vysoká aj na blízke okolie bratislavy 😄 150€ pre seba a 300€ pre cudzích to je drahšie ako pozemky v Pezinku 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?