Kúpa bytu na zvýšenom prízemí - rady a skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, mame moznost kupit na prvy pohlad skvely byt za skvelu cenu, zatial sa predava po sukromnej linke a sme medzi prvymi zaujemcami. Problem je, ze je to PRIZEMNY a ROHOVY byt. Avsak: 1, Je to prizemie, ktoreho okna zacinaju vo vyske 3 metrov. 2, Pod bytom je atelier, ktoreho okna zacinaju na urovni ulice, kvazi suteren. 3. Budova je narodna kulturna pamiatka postavena v roku 1900. 4. Fasada budovy je zrestaurovana, ma krasne detaily a cistu omietku. 5. Rozloha bytu je viac ako 120 m2. 6. Poloha bytu je na Palisadach kusok od hradu a prezidentskeho palaca, v relativne kludnej bocnej ulicke, ziadna hlavna cesta. 7. Byt je v povodnom stave, zachovane originalne drevene parkety, velke vnutorne dvojkridlove dvere v izbach, originalne keramicke kachle, atd. 8. Vsetky byty maju krasne drevene dvojkridlove vstupne dvere. 9. V dome je dohromady 12 bytov na styroch poschodiach. 10. Vstup do domu tvoria velke dvojkridlove dvere z ulice a par metrov za nimi su dalsie dvojkridlove dvere, potom schody na "prizemie", spolocne priestory maju krasne kachlicky a obklady. Co si o tom prosim myslite? Bude takyto byt vnimany ako klasicky prizemny byt s "prizemnou" penalizaciou a problemoch pri potencialnom predaji? Coho by ste sa najviac obavali, na co si dat pozor pri kupe? Dakujem krasne za akekolvek nazory a tipy 🙂
Odpovedať
1
2
Píšeš, že chceš ísť s cenou za m2 dole, takže si sa už vlastne rozhodol, že do toho chceš ísť 😁😁😁. A môj osobný názor je, že v tejto lokalite za túto cenu nie je o čom. Sám píšeš, že okná nie sú problém. Podľa fotky: fasáda je urobená, odkvapové rýny tiež, tým pádom pravdepodobne aj strecha. Máš tam z jednej strany jednosmerku, tá druhá ulica neviem, ale možno tiež, takže nič hrozné, čo sa týka hluku z ulice, výška okien ok - chodci dovnútra priamo neuvidia. Ďalej usudzujem, že vchod do budovy je ten výklenok pomerne vpravo. Neviem, či je tvoj byt tých všetkých 6 okien, čo som tam po roh budovy napočítala - ak áno, tak tipujem že so vstupnými priestormi susedí kuchyňa, chodba, nejaké to wc, špajza a podobne - tam ti aj tak nejaké zvuky z chodby veľmi vadiť nebudú. Ak je tam ešte iný byt, tak tento problém tak či tak nemáš😁. Pýtala by som sa samozrejme na rozvody/stupačky a ako už bolo spomenuté, na ten ateliér pod tebou kvôli kúreniu, plesne atď. Zdarný nákup.
Odpovedať
@magnetics sak si nadhodia, aby evidentne potom mali z coho spustat, aby mali ist z akej ceny dolu. Lebo toto je uz nenormalne, co pytaju 😬
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
za mna tak velky byt bez jedineho balkona je velke minis. Rohovy byt dalsie minus. Vvysene prizemie dalsie minus. Je to na tebe..padlo tu vela mudrych komentarov
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?