Je reálne kúpiť dom do 100 000€ pri Bratislave?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte :-) Hľadam rodinny domček aj s pozemkom do 3 mil. Najlepšie novostavbu-bungalov. V blízkosti Ba do 15-20 km. Je to reálne?? Neviete mi poradiť dakú firmu,alebo lacné pozemky? Ďakujem za všetky Vaše odpovede! :-D
Odpovedať
@nanika Nasiel som na nete ponuku pozemkov aj s IS pri BA. _http://www.pozemkyciernavoda.sk/ Ak by si kupila pozemok tych 500m2 v tej lokalite, tak si myslim ze do tej celkovej sumy 150 tis. ti ten murovany domcek na kluc nejaka firma postavi. ;-)
Odpovedať
@petogen nie je to nejaka az podozrivo nizka cena na Ciernu vodu? :)
Odpovedať
@han27 Toto som len nasiel na nete a tusim aj v nejakom radiu som pocul reklamu na tieto pozemky. Neviem ti povedat, ci to je seriozna ponuka ci nie, nemam s tou firmou ziadne skusenosti. Len sem davam, co som nasiel.
Odpovedať
@han27 @petogen firma je seriozna, toho by som sa nebala. Skor by som sa bala stavebnej uzavery, co v lokalite Cierna voda hrozi...
Odpovedať
Profilova fotka
@minkulka ako ste dopadli? zohnali ste nieco?
Odpovedať
Dakujem za odpovede, ale kedze aby sme mali na dom, musime predat byt plus vziat cast hypo a mame tri deti, z toho dvoch drobcov, neviem si predstavit byt mozno rok v podnajme. Hladam uz hotovu novostavbu, ale kedze vidim, ze je to asi nerealne, uz som ochotna zacat rozmyslat aj nad montovanym.
Odpovedať
@han27 Hanka, su montovane ale skor mi vadi to, ze su m2 cca ako moj byt. Ked uz do domu a dufam, ze sa uz v zivote stahovat nebudem, realne potrebujem bud satnik, alebo spajzu, alebo dostatocne velke miestnosti, aby som mala kam odlozit zasoby, ci oblecenie.
Odpovedať
@nanika inac aj mi to bolo podozrive, ze sa tvaria ze su murovane, pozerala som dokonca aj `kalkulacku` na stranke tej realitky, kde murovany (tehlovy) dom s uzitkovou plochou okolo 110m2 ma vyjst cca 110 000 Euro +pozemok samozrejme, pozerala sm namatkovo ze cca 75 eur/m2, cize pozemok cca 45 000, tym padom mi ta suma za dom +pozemok moc nesedi. Ale zasa na montovany dom je to cena dost prehnana nie?? Ak chces poslem ti tu stranku s kalkulackou pribliznej ceny domu. Pozerala si aj tie bungalovy co kade tade ponukaju za cca 150 000? (v Bernolakove, v Luznej, myslim ze aj v Malinove, len akurat citam ze mate tri deticky, cize asi potrebujete viac ako 4 izby). @maminnka dobra pripomienka..pravda co z pozemku za relativne vyhodnu cenu, ked by som si tam nakoniec mohla pestovat akurat tak mrkvu :D
Odpovedať
@han27 Stacia styri, dufam, ze to bude pre dietky motivacia, cim skor vyletiet z hniezda a hlavne si nepriniest domov polovicku, lebo ratatatata. Tych 150 tis su holodomy, treba investiciu cca 15000 tis a hlavny problem je ten, ze kedze tam treba davat vsade dlazky, kachlicky, nie je tam este wc, umyvadlo, je to dost velky problem, ze mam dom, ale nemozem tam este mesiace byvat. Nasla som teraz o nieco dalej, cely hotovy, chyba len kuchyna, cize spotrebice, linka, kachlicky a podlaha. Nie je tam plot. Ale verim, ze toto by sme krasne zvladli aj za tych 15 tis, takze celkova cena by tych 150 nepresiahla. Okrem toho, kedze je tam vsetko ostatne hotove, dalo by sa tam sice v bojovych podmienkach, ale predsalen zit. Este mam hrozu z predaju bytu a ako to zosuladit, najst rychlo kupca ked si pomyslim na stahovanie, vyraza mi pot na cele. Co nechat v byte, co so sebou, tak to je otazka :( Okrem toho nemame momentalne toho moc nasetreneho a nemam ani sajnu, kolko budem potrebovat na poplatky, co sa tyka predaja a naslednej kupy nehnutelnosti. Musim to pozistovat, plus ci nebude chciet predavajuci zalohu, tak to sa na to mozem asi rovno vybodnut. Nemyslela som si, ze to bude take tazke.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@nanika viem ze cena za sluzby realitky byva cca 2,5-3%, niekedy to byva uz zahrnute v kupnej cene, a ci chcu aj zalohu- mozno nejaky rezervacny poplatok. Chapem, ked treba zaroven riesit predaj- a kupu noveho je to stres navyse, ale bez toho to asi nepojde. Drzim palce :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@minkulka my tiez planujeme kupit v Novej Marianke domcek, Mozes prosim vysvetlit, v com je poda zla, alebo preco tam nebyvat? Vdaka
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nova Marianka - mam pocit, ze tie domy su na sebe strasne nasekane.....a pozemok s vymerou 400m2, no neviem :-(
Odpovedať
@han27 Ahojky. Ja som ten pozemok v Malinove za 84 eur na meter chcela kupit, ale ked som sa tam isla s developerom pozriet (to bolo minuly rok v lete), tak to bolo okolikovane pole. Pani developeri slubovali a zmluvne sa viazali, ze do konca tohto roka (2012) budu dotiahnute siete a skolaudovane komunikacie. Samozrejme som na to nepristupila, pretoze nebudem kupovat pole, meter stvorcovy za 84 eur, ked skutocna cena pola sa pohybuje cca 2 eur za meter (za taku cenu kupuje znamy polia). No zvedavost mi nedala a isla som sa tam pozriet teraz v januari a za vyse pol roka sa tam nepremiestnil ani kamienok...... nelutujem, ze som tam pozemok (pole) nekupila. Ved papier znesie vsetko a mozu sa zavezovat aj neviem cim.... Ale ak to nahodou raz aj urobia, tak lokalita je to super :-)
Odpovedať
@mint_blossom suhlasim. ak malicky pozemok, tak potom priamo v BA - mala rozloha je dan za to ze je to v meste (pokial clovek naozaj nie je tazko za vodou a moze si dovolit v BA velky pozemok). ak uz idem mimo mesta, tak potom nech to dochadzanie stoji za to - dostatok miesta na zahradku, ci neskor bazen...
Odpovedať
pre info @pezincanka79 podla slubov zacali v septembri-oktobri 2011 a dnes je culy ruch, ide sa podla planu. O 2 tyzdne sa budu moct podavat stavebne povolenia, komu to silne suri. A podla vizualizacie projektu to bude naozaj pekna a pomerne exkluzivna stvrt za stale dobry peniaz. jasne, ze o nieco dalej su pozemky lacnejsie, ale tu je to dobra cena.
Odpovedať
aby som pisal aj k teme: ked skombinujes povedme ten 4a pozemok a cca 80m2 UP murovany dom na kluc (komplet kluc), tak sa vojdes prave do 100 000€. Teda aspon v tomto projekte v Malinove.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mikisc prosim ta, mozes mi poslat materialy k tomu domceku na mail lenka357@gmail.com? Teda co je v cene, lokalita, rozloha... dakujem :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
ahojte,obnovim temu, je este stale realne kupit 4 izbovy dom s pozemkom za 100 000€? nechceme stavat chceme kupit hotovy. dakujem
Odpovedať
Stale plati, co som pisal. Nie je dovod, aby sa za poslednych par mesiacov zmenila vyrazne cena.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Osobne si myslím že ak niečo také zoženiete bude to taká výhra ... malá, ale asi skorej veľká... Ale som presvedčený, že svojpomocne sa to dá zvládnuť ! Ak ste rodina čo drží pokope, treba vyhrnúť rukávy a začať pracovať ! Osobne by som asi kupoval totálnu "rujnu" zo surovice ,starý dom na zbúranie ako pozemok .... A prečo ? Ako si všímam takéto domy sú lacné, a majú veľké pozemky. Teda reálne aj papierovo viete rozdeliť takýto pozemok na dve časti a jeden odpredať ako stavebný .... Máte návratnosť investície, resp. si znížite náklady. Poznám aj jeden prípad, že tá stará búda čo dotyčný kúpil mu po odstránení zaplatila celú investovanú sumu. A tak má pozemok ktorý rozdelil na dve polovice prakticky zadarmo ... šikovný človek že ?
Odpovedať
Dobry den, všetkým čo maju zaujem kupit pozemok na Ciernej Vode, osobne nedoporučujem,firma može byt seriozna ale ta lokalita je velmi zlá a pozemky su straštne drahé, darmo vám narozpravaju o lokalite rozpravky, celá lokalita je postavená na močariskách, momentalne problem možno nieje ale v buducnost ukáže... Miestami je uroven spodnej vody 1m až 2m!!!!!!!!! čo je jako keby ste postavili dom na špongí.
Odpovedať
Profilova fotka
@marikoo tak si kupime člny :-) a urobíme nové Benátky. Celá bratislavská nížina je na zlom podloží. V Šamoríne v bytovke majú pri častých zrážkach meter zaplavené pivnice, VUB na Mlynských Nivách stavali na močarisku resp. na bývalom koryte Dunaja, koľko vtedy viedli polemík o správnosti tejto stavby a pod.... Kde je správne geolog. podložie v okolí BA (okrem smer Záhorie) ?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?