Je možný predaj nehnuteľnosti bez prístupovej cesty?

Dobrý deň Dá sa predať nehnuteľnosť kde v súčastnosti nie je garantované právo prechodu cez súkromné pozemky k bytovému domu ale o toto právo prebieha súdny spor zatiaľ bez právoplatného rozhodnutia? A tiež aký to má vplyv na cenu nehnuteľnosti?Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@krato85 da sa predat vsetko, na co sa najde kupec. Polozte si vsak realne otazku - Vy by ste kupili nehnutelnost bez pristupu a este aj prebieha sudny spor o dany pristup? A aky to ma vplyv na cenu nehnutelnosti? No pozitivny urcite nie.
Odpovedať
@krato85 samozrejme,ze sa da predat.. Horsie to je s hyptekou - tu asi ziadna banka na takuto nehnutelnost neda.. Co je ale velmi realne, tak to, ze sud urci, ako sa ma vlastnik k nehnutelnosti dostat..Toto sud urcit musi, nakolko nemoze nikto zamedzit pravu uzivania nehnutelnosti.. Takychto nehnutelnosti najdete velmi vela, obzvlast v lokalitach, ako su lazy.. Tu maju domy casto pristup po "cudzom".. Vacsina ludi to toleruje, lebo je to historicky tak.. Ak ale majitel okolitych pozemkov robi problem, sud urci, kadial sa ma vlastnik k nehnutelnosti dostat a to musi respektovat aj majitel okolitych parciel..
Odpovedať
Profilova fotka
predat mozes ale asi len niekomu kto bude mat peniaze na ruku. neviem o ziadnej banke, ktora by dala hypoteku na pozemok kde je moznost, ze sa k nemu nebude dat dostat. plus nemozes ani ocakavat, ze by si to predal za nejaku dobru cenu za takychto podmienok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Samozrejme to má vplyv na cenu nehnuteľnosti a zrejme to nebudete mať s predajom jednoduché aj vzhľadom na to, že kupec hypotéku nedostane.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?