Hypoteka nad 100%

Dobry den, chcel by som kupit v BA byt v hodnote 80-90tis. momentalne splacam banke spotr. uver. je nejaka moznost, ze mi banka da viac ako 100% hodnoty kupovaneho bytu, aby som peniaze navyse vyuzil na splatenie existujuceho spotrebneho uveru?
Odpovedať
Pokial by ti ho znalec ohodnotil vysou sumou jak je kupna cena... My tiez riesime hypoteku a podarilo sa nam len 90% z ceny domu+ spotrebny uver.... :(
Odpovedať
Profilova fotka
@efko2014 ahoj. Nie. Banka nikdy nedá viac ako je hodnota zabezpecenia. Ak má byt hodnotu 90 tisíc dajú 90 na hypo a ostatok na spotrebný úver ale je možné že s lepšou urokovou mierou ako je na pôvodnom uvere.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja si myslím,že nad 100% ti nedá nikto.Budeš rád ak ti banka dá aspoň 80% z hodnoty bytu.Veď keby ti banka dala navyše ,teda viac ako 100%,tak akú by mala záruku,že jej to vrátiš?To je ako požičanie na dobré slovo.Trochu naivná predstava.Banka chce záruku,tou zárukou bude ten byt.Logicky,keby si nesplácal,akože si banka vezme ten byt a to čo by ti dali nad 100% to by si potom ako bankam od teba vymáhala?Nad 100% nerealne :-)
Odpovedať
@jiri_m spotrebny uver uz cerpam..a podpisanim hypo by mi to uz mesacne nevychadzalo..splacat dva uvery plus najom. preto som chcel spotrebak vyplatit a splacat len hypo. cize sa mozem rozlucit s bytom, az kym nesplatim spotrebak? :-|
Odpovedať
Profilova fotka
@efko2014 No ešte by si mohol na tú hypotéku ručiť niečim iným,čo má vačšiu hodnotu.Ale ja by som po rodičoch teda nechcela aby za mna ručili svojim domom.No ale aj tak sa dá.Oni sa zaručia svojim domom,ty dostaneš peniaze,len budeš muset splacat poctivo,aby si si z rodičov neurobil bezdomovcov.Teda to len tak teoretckz uvažujem.Neviem akú máš rodinu a pod. a či by to vobec išlo.
Odpovedať
@kuratko22222 rucit rodicovskym nemozem.pretoze byvame u starych rodicov..cisto teoreticky, je mozne zobrat hypoteku na dva byty, jeden pre mna a druhy pre rodicov, oboma samozrejme rucit..pretoze ked sa starki pominu, ten byt sa bude delit medzi 5 surodencov a je jasne, ze v nom byvat nebudeme moct, resp moji rodicia ostanu bez strechy nad hlavou.
Odpovedať
Profilova fotka
@efko2014 pod bývat do Malacek,po dálnici to máš do BA cobydup,a tu kupiš byt aj za menej,bude ti stačit menšia hypo,takže budeš menej splacat a vyjde ti to aj s tým spotrebákom,xixi.Aj tak by si nikdy nic nemal robit nadoraz,že šak aby to vyšlo,lebo nikdy nevieš...
Odpovedať
Profilova fotka
@efko2014 Alebo musis najst byt ktory bude mat hodnotu na znaleckom posudku dajme tomu 100 tisic, ale predava ho niekto za 90 a tych 10 pouzijes na vyplatenie spotrebaku. Inak to nejako ruzovo nevidim. Kedze si v BA banky Ti daju aj 100 percent zo znaleckeho posudku.
Odpovedať
skus sa dohodnut s predavajucim ze byt stoji 120tis alebo kolko budes potrebovat a ked ti daju aj len 80% bude to viac alko krd budes mat na zmluve menej
Odpovedať
@jiri_m dnes mi v banke povedala, ze 100% mi daju. tam problem teda asi nebude..len financne to nezvladnem s tym spotrebakom. a nejak sa mi nechce verit, ze najdem odhadcu, co mi navysi byt o 15tis. to je asi utopia
Odpovedať
@efko2014 Ziadny odhadca si nezoberie na triko velmi nadhodnoteny posudok....moze prist o licenciu.... Samozrejme mozes rucit via erymi nehnutelnostami, ja rucim 2 bytmi....
Odpovedať
Profilova fotka
@efko2014 odhadca urcite o 15 nenavysi, ale mozno niekto bude predavat za menej penazi ako je v znaleckom posudku. To je asi tvoja jedina sanca najst taky byt aj ked si to v BA neviem predstavit. Bude to tazke...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janetka6 nemam moznost rucit druhou nehnutelnostou.. iba ak poziadat o vyssiu sumu, kupit druhy byt, rucit nim a ten docasne dat do prenajmu a mat z neho prijem..ale co by to urobilo s vyskou splatky, nemam tucha
Odpovedať
Splatka bude obrovska....teraz beries 80.000 eur a predpokladam ze splatka vychadza okolo 360-380 eur. Tak to vynasob dvoma a sme doma.....otazne je, ci vobec tvoj prijem je postacujuci na taku hypo.....
Odpovedať
@janetka6 druhy byt by bol mimo BA v mieste bydliska mojich rodicov. cena okolo 20-25tis, cize slo by celkovo o hypoteku 110tis. a splatku odhadujem na cca 550-600eur. len ci je taka moznost, pouzit jednu hypoteku na kupu dvoch bytov :)
Odpovedať
Skus sa s niekym poradit....podla mna v tomproblem nie je, ako ucsl hypoteky bude nakup 2nehnutelnosti, ja budem mat ucel hypo nakupu 1 izb. Bytu a ciastocne financovanie vystavby noveho domu....dnes sa da vselico pokombinovat...jedina vec jd, ze pises ze miesto tvojich rodicov je mimo Ba, je tam zaujem o prenajom....vzdy si pomyslim, ze za 2 izb. Byt v ziline mam 2 jednoizbaky v povazskej, ale komu ich prenajmem?:-)
Odpovedať
@efko2014 Pozri koment hore....
Odpovedať
@efko2014 nerob si falosne nadeje, banka Ti aktualne 100% hodnoty stareho bytu neda. Pracovnicka pobocky Ti moze slubit hocico, mozu Ti vydat aj hypo certifikat na 300.000€, - a potom Ti skresu posudok o 15% dole. A Tvoja bonita je nizsia prave kvoli dalsiemu uveru. Bez dalsieho zabezpecenia alebo spoludlznika/ rucitela je to nerealne.
Odpovedať
@efko2014 Na Tvojom mieste by som si našla dobrého finančného poradcu, ten by Ti mal vedieť najlepšie poradiť a nájsť pre Teba najvýhodnejšie riešenie. Jeho platí banka, takže Teba to nebude stáť ani cent a jemu možno napadne nejaké riešenie šité pre Teba na mieru ;-)
Odpovedať
@efko2014 100% ti nedaju pokial nebudes rucit vacsou hodnotou ako beries. mne bolo povedane, ze aj ked znalecky posudok bude vyssi, banka mi da hypo v takej vyske, aka je na kupnej zmluve. co mi aj dali. mam zalozene 2 byty, druhy mozem kedykolvek vynat, banka na neho nemoze siahnut - pretoze kupovany byt ma vacsiu hodnotu ako hypo. da sa to nakombinovat, treba ale nejakeho hypo poradcu. radim ale najskor splatit uver koli bonite.
Odpovedať
@scorpio89 tak planujem po velkej noci sa stretnut..dovtedy si budem lamat hlavu asi sam, kde co ako by sa dalo :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?