Dokedy sa vystahovat

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Kupili sme dom v PK, aby sme ho mohli zaplatit museli sme predat byt v Svatom Jure. Majitel domu kde sa stahujeme zase potreboval predat ten dom, aby kupil vacsi dom inde. Taky realitny vlacik. Otazka: v zmluve je napisane ze odovzdame byt do pouzivania 30 dni od prepisu v katastri (to nastalo uz 14 Februara); ale majitel domu (pan G) sa este stale vystahovava, natahuje to (velke stahovacie auto tam mal dovezene 26. Februara, uz tam ma ozaj iba malickosti). On je klidek pohodka tabacek a pomaly sa usmieva ked ja tlacim na nejaky termin ze "ODKEDY". Termin kedy to bude nam stale nechce dat (hovori ze "co najskor"). Uz mesiac a pol sa vystahovava a zariaduje ten novy vacsi dom. Otazka, je nejaky dobry mrav, obycaj na zaklade ktorej musi mat kazdy ucastnik tohto realitneho vlacika nejaky cas na stahovanie? V katastri sa najprv prepise nas byt, potom dom ktory nam pan G predal a potom az dom do ktoreho sa pan G nastahovava (lebo v takom poradi sa platlo). Ale poradie stahovanie bude presne opacne, najprv pan G do velkeho domu, potom my do domu pana G a potom kupcovia nasho bytu do nasho bytu. Mate s tym skusenosti, prosim, hlavne nejaki realitaci? Aby sa nam nestalo ze budeme mat dva dni na vystahovanie a ziadny cas na nejake pripadne menenie/zlepsovanie/buranie, chceme si sadnut a zhodnotit s nejakymi odbornikmi-kamaratmi). Tiez nie sme na spagatiku, treba dohodnut stahovacie auto, vybavit dovolenku v praci... Velmi pekne dakujem za odpovede a nazory,kludne aj na to, ze sme to mali riesit uz v zmluve a inak 🙂 (AKO?) 😉 Dakujem. Katka
Odpovedať
Tak ty si mala v zmluve ze sa mas vystahovat do 30 dni od zapisu na katastri a on to v zmluve nema? 🙂 To ste trosku nedomysleli - necitali ste zmluvu? Ci len realitak povedal "veduca, tak to robime stale" tak ste to tak nechali? 🙂 Dobry mrav do toho netahaj - dobre zmluvy robia dobrych priatelov.
Odpovedať
vsetci to mame v zmluvach tych 30 dni. akurat ze najprv ten zapis bude na byt, potom na maly dom a potom na velky dom. ale stahovat sa budeme opacne: pan G do veleho domu ako prvy (to uz robi, ale trva mu to mesiac a pol , potom my do maleho domu, potom majitelia bytu do nasho bytu. Co sme si mali dat do zmluvy? ze pan G sa stahuje do 15 dni od zapisu, my do 30 dni od zapisu, a majitelia nasho bytu do 45 dni od zapisu? kludne napiste, rada sa necham poucit do buducnosti. ja som pomerne neskusena a naivna v tomto. nemam cas este zistovat ze ci kona realitak v najlepsom zaujme svojho klienta(mna), spolahla som sa ze ano. P.S. : Realitak a pan G su kamosi 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@djamilia ma pravo sa vystahovat do 30 dni, takze este ten posledny den tejto lehity je uplne v poriadku. otazka - mate aspon zmluvne pokuty, ked to neurobi?
Odpovedať
@kaktusik007 inak to napadlo aj mna. V zmluve musi byt stanoveny den a tak isto by tam mali byt aj nejake sanskcie za nedodrzanie. Kedy vlastne ubieha ten posledny den?
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapuc podla standardneho pocitania lehot - ak vklad nastal 14.02. tak v pripade ze ma februar 28 dni tak lehota na vystahovanie, posledny den, je 16.03 - cize 17.03. tam uz nema co robit.
Odpovedať
Profilova fotka
Presne tak, ako možno vás nechá čakať do posledného dňa, no aj na to má rávo. No prvý deň po lehote by som sa už na drzáka nasťahoval
Odpovedať
Dakuje pekne za komentare, ale asi som to nenapisala jasne. My sa z bytu musime vystahovat toho 16.3.; ale majitel domu (kde sa budeme stahovat) ma lehotu az do 2.4. Teraz vidim samozrejme nelogiku toho ze vsetci mame v zmluvach do 30 dni od prepisu. Pricom ale najprv sa musia vystahovat z domu, aby sme sa tam my mohli nastahovat 🙂 Uz sme to nejako vyriesili, ale dobre pamatat si to do buducnosti.Dakujem este raz a pekny den prajem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?