Daň zo zisku z predaja nehnuteľnosti

Profilova fotka
Zdravím, zaujímalo by ma, od kedy rátať 5 rokov od kúpy nehnuteľnosti, aby sa nemusela platiť daň zo zisku. Či je to od dňa podpisu kupnej zmluvy alebo prepisu na katastry Ďakujem
Odpovedať
Dna prepisu na katastri...
Odpovedať
Majiteľom nehnuteľnosti sa stávaš až v okamihu povolenia vkladu na katastri.
Odpovedať
Profilova fotka
tak som si spravne myslela :) vdaka
Odpovedať
A ako je to ked sa jedna o predaj chaty v ktorej nieje trvaly pobyt ani celorocne byvanie ale splňa lehotu 5 rokov od kupy?
Odpovedať
@simonka2261 Ak nehnuteľnosť vlastníš 5 a viac rokov daň neplatíš, či tam máš alebo nemáš trvalý pobyt. Zákon kde bol rozhodujúci trvalý pobyt sa už zrušil. Tam sa daň neplatila ak si mala trvalý pobyt v nehnuteľnosti 2 a viac rokov. A navyše v niektorých oblastiach ani nemôžeš mat trvalý pobyt v chate (záhradkárskej oblasti).
Odpovedať
Ano jedna sa o zahradkarsku chatu. Dakujem za odpoved
Odpovedať
Este jedna otazka; Pri predaji chaty do 5 rokov od kupi sa do danoveho priznania uvadza aj nadobudacia cena ktora sa nasledne odrata (ak bola mensia) z povodnej predajnej? Dan sa plati iba z rozdielnej sumy (ak nejaka vyde)? A da sa dokladovat blokmi prerabka a investicie ktore boli vynalozene na rekonsteukciu?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, je tu niekto kto mi vie pomôcť s vydokladovaním určitých stavebných prác? Nejde o vysokú sumu, ale živnostníci, čo mi prerábali byt mi už dodatočne nechcú vystaviť faktúru a ja tie výdavky potrebujem mať ako daňovo uznané 😢 Vie niekto pomôcť? BA a okolie. Ďakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
ahojte, vie niekto poradit? bola som v pestunskej starostlivosti dedila som zo zavetu a mama(teda pestunka) vlastnila byt desiatky rokov. som oslobodena od platenia dane ked ho predam skor ako za pat rokov ? alebo nie?
Odpovedať
@kvetka321 Ano si priamy dedic porucitela, ktory vlastnil byt viac ako 5 rokov. cize nemala by si platit ziadnu dan pri predaji, ale hovorim to tak na 90% 😄 pred 5 rokmi to tak bolo
Odpovedať
@kvetka321 Ak ste neboli osvojená tak nie ste oslobodená od dane. Pretože tým pádom nie ste osoba blízka a teda v priamom rade. https://www.slov-lex.sk/zoznam-tezaur...
Odpovedať
@vidano Otázka už bola zadaná aj v inej téme a odpoveď bola, že nie je priamym dedičom, takže daň platiť bude. Tu je tá druhá téma: https://www.modrastrecha.sk/forum/kup...
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?