Menu Forum

Ako zaplatit nizsiu dan z dedicstva z o zavetu ?

19. aug 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
didi4
Registrovala sa 29. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 15 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
didi4
Registrovala sa 29. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 15 príspevkov. Okres Bratislava.
 Dobry den, poprosila by som Vas o radu. Zomrel nam stryko a zanechal zavet, v ktorom boli uvedeni siedmi dedici. Stryko vlastnil dost velky rodinny dom s pozemkom. Zaujimalo by nas ako sa vypocita dan z dedicstva zo zavetu a ci je nejaka moznost ako tuto dan znizit. Dom sa pravdepodobne preda, nakolko rodina sa nevie dohodnut ako to byva zvykom..Za vsetky rady vopred dakujem.
16. aug 2014 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
hop377
Registroval sa 16. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 672 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
hop377
Registroval sa 16. februára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 672 príspevkov.
 @didi4 dan z dedicstva sa neplati.
16. aug 2014 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2056 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
fotoportrét
fotoportrét
manilla
55
Registrovala sa 19. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 2056 príspevkov. Má 65 priateľov. Nemecko.
 presne. dan sa neplati, len notarsky poplatok za dedicske konanie. su to percenta z nacenenej hodnoty celeho dedicstva.
tu som nasla viac, kopirujem:

Odmena uvedená v § 12 ods. 1 je
z prvých 3 300 eur základu .......... 2 %,
z presahujúcej sumy
až do 16 500 eur základu .......... 1 %,
z presahujúcej sumy
až do 33 100 eur základu .......... 0,7 %,
z presahujúcej sumy
až do 99 500 eur základu .......... 0,4 %,
z presahujúcej sumy
až do 663 800 eur základu .......... 0,2 %,
najmenej 23 eur. Suma nad 663 800 eur sa do základu nezapočítava.
16. aug 2014 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dodok
Registroval sa 14. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 474 príspevkov a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
dodok
Registroval sa 14. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 474 príspevkov a 1 album.
 Aááále pozor! Ak dom predáte do piatich rokov od nadobudnutia vlastníctva tak zaplatíte štátu daň a zdravotnej poisťovni odvody!!!!!
16. aug 2014 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
 @dodok nie tak celkom. pri dedeni sa do tych 5 rokov zapocitava aj vlastnictvo porucitela (v tomto pripade stryka) vid https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/zivotn/predaj-nehnutelnosti#OslobodeniePrijmuZPredajaNehnutelnosti (druha odrazka)
16. aug 2014 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dodok
Registroval sa 14. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 474 príspevkov a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
dodok
Registroval sa 14. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 474 príspevkov a 1 album.
 sorry zlá ifo. emoticon emoticon
16. aug 2014 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
Registroval sa 14. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 409 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
draik
3
Registroval sa 14. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 409 príspevkov.
 Do doby vlastníctva pre získanie oslobodenia od platenia dane z príjmov z predaja nehnuteľnosti (t.j. potrebných 5 rokov), sa započítava doba vlastníctva poručiteľa len v prípade, že ide o dedenie v priamo rade resp. dedenie manželom. V tomto prípade táto podmienka splnená nie je, minimálne u zadávateľky.
@dodok
@radog
16. aug 2014 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
 @draik hmmm tak predsa len mal @dodok pravdu o daniach a odvodoch.
16. aug 2014 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
didi4
Registrovala sa 29. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 15 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
didi4
Registrovala sa 29. októbra 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 15 príspevkov. Okres Bratislava.
 @hop377
@manilla
@dodok
@radog
@draik

Dakujem Vam velmi pekne za vsetky odpovede a pomoc. emoticon
16. aug 2014 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
josefpihrt
Registroval sa 23. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 190 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
josefpihrt
Registroval sa 23. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 190 príspevkov. Okres Bratislava.
 @radog tiez nie tak celkom, pretoze danovy zaklad je obstaravacia resp. znalecka cena, treba si na tom linku dalej precitat:
"pri nehnuteľnosti nadobudnutej dedením je výdavkom cena nehnuteľnosti zistená v čase nadobudnutia (napr. cena na základe znaleckého posudku, cena uvedená v rozhodnutí o dedičstve)"
16. aug 2014 o 23:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
radog
Registroval sa 31. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 230 príspevkov. Okres Košice.
 @josefpihrt ano. vypocita sa rozdiel medzi predajnou cenou a cenou v case naobudnutia. a z toho sa plati dan a odvody...
17. aug 2014 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matula81
Registrovala sa 21. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 4 príspevky. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
matula81
Registrovala sa 21. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 4 príspevky. Okres Martin.
 @josefpihrt
@radog
@draik
Ahojte emoticon mozte mi tiez prosim vas poradit?Zdedila som pozemok od tety pred 2 rokmi a terza by som ho chcela predat.Viem,ze nie som oslobodena od platenia dane z prijmu,pretoze som dedila v nepriamom rade a pozemok nemam vo vlastnictve viac ako 5 rokov.Ale v osvedceni o dedicstve je cena pozemku vyssia ako by som ju chcela predat.Tato suma v osvedceni o dedicstve moze byt povazovana za akoze obstaravaciu cenu?Napisala to tam notarka,cize asi nie znalec.Moze sa pocitat danovy zaklad tak,ze hodnota pozemku v osvedceni o dedicstve-suma za ktoru by som ju predala?Bolo by to vlastne minus a potom by som nemusela odvadzat dan z prijmu?Alebo mam radsej pockat kym uplynie 5 rokov a potom predat?
18. aug 2014 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
josefpihrt
Registroval sa 23. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 190 príspevkov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
josefpihrt
Registroval sa 23. júna 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 190 príspevkov. Okres Bratislava.
 @matula81 mam za to, ze ti nevznikne danova povinnost, opatovne nahliadni na stranku financnej spravy kde sa uvadza:
"pri nehnuteľnosti nadobudnutej dedením je výdavkom cena nehnuteľnosti zistená v čase nadobudnutia (napr. cena na základe znaleckého posudku, cena uvedená v rozhodnutí o dedičstve)".
19. aug 2014 o 01:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matula81
Registrovala sa 21. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 4 príspevky. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
matula81
Registrovala sa 21. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 4 príspevky. Okres Martin.
 @josefpihrt dakujem.Len ide prave o to,ze som nikde nenasla,(ani na stranke fin.spravy) taketo znenie zakona.Vsade sa pise len,ze cena na zaklade znaleckeho posudku.Nenasla som,ze by bolo niekde konkretne napisane "cena uvedene v rozhodnuti o dedicstve".Logicky by mi to aj takto vychadzalo,len v zakone som tuto presnu definiciu nenasla.Dufam,ze to tak je.Este raz dakujem.emoticon
19. aug 2014 o 02:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
matula81
Registrovala sa 21. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 4 príspevky. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
matula81
Registrovala sa 21. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 4 príspevky. Okres Martin.
 @josefpihrt a uz to aj mam,ja som stale hladala len o dani z prijmu pradaja nehnutelnosti dedenim.Uz som to nasla pri specifikacii vypoctu zakladu dane pri predaji.Dakujem velmi pekne.emoticon
19. aug 2014 o 03:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ve_ki
62
Registrovala sa 9. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 190 príspevkov. Má 16 priateľov. Okres Senec.
fotoportrét
fotoportrét
ve_ki
62
Registrovala sa 9. januára 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 190 príspevkov. Má 16 priateľov. Okres Senec.
 @didi4 Dať si spraviť znalecký na ten dom a ak bude znalec ústretový pohdonoití hodnotu nehnuteľnosti pod trhovú hodnotu, tak notársky poplatok nemusí byť vysoký.
19. aug 2014 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to