Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@halkdjgha mozes dat nejaky clanok o tom dezene? prave som bol na dnes na STK (Pickerl) so 7 rocnymi pneumatikami a nebol problem.
@kitsanka kde si to citala? link. totiz dane ako take nie su v kompetencii EU. A obavam sa ze platenie dani nikdy logicke nebolo. ....
dnes otvorenie materskeho centra na zamku Kittsee, punc, ozdobovanie stromceka, pecenie a zdobenie medovnickov :) vstupne je dobrovolne, blizsie info tu: https://www.facebook.com/kinderkittse...
Profilova fotka
@mateja9 my musime bohuzial vynechat. laryngitida 3 zo 4 :(
jeeezisi, chudaci slovaci, hypo maju za 1% a potom nariekaju, ake oni musia platit palky za Novu, Kfz, pickerl a nebodaj este GIS... to je normalne hotova tragedia, ci nebude nahodou najlepsie sa odstahovat z tohto predrazeneho rakuska spat na slovensko...
@mareko4 už som sa zľakol, že si sa odsťahoval...niektorí z nás asi potrebujú trochu viac času aby sa aklimatizovali... ;-)
@mongolisko nemyslim si, ze je to otazka casu, ale skor mentalitou slovakov... tento chalan to dobre pomenoval, len sa stazovat a nadavat na vsetko http://www.sme.sk/c/7015292/peruanec-...
@mareko4 priznám sa, nemám rád, keď nás posudzujú z iných krajín, ktorých myslenie a spôsob života je dosť odlišný ako u nás...to potom môžeme použiť aj porovnania a komentáre napríklad škandinávcov...aj hodnota bohatstva, šťastia je v iných krajinách na míle vzdialená realite na slovensku...skús si všimnúť spôsob života a mieru hodnôt domorodcov v kittsee a porovnaj to napríklad iba s nami - prispievateľmi na tento blog...viem, môžeme polemizovať, k ničomu to nevedie, ale naša mentalita je viac-menej nie veľmi o dobrosrdečnosti, skromnosti a pracovitosti...dosť sme poznačení syndrómom "keď skape koza mne, tak tebe nech skapú aspoň dve a ešte lepšie, nech Ti skape celé stádo"...dosť romantiky, idú vianoce... :-)iba dodávam zistil som, že aj stromčeky sa lepšie kupujú v AT. ja som si síce kúpil v SR a bol som v šoku, že stromček predávali ogari-valaši z moravy, pričom blok bol na slovenskú firmu...že by sa im to oplatilo a našincom nie ? :-S
@mongolisko vychadzali lacnejsie ako na svk? ci maju lepsi vyber?
@mareko4 mám taký pocit, že boli aj lacnejšie...ale rozhodne boli nejako krajšie...boli sme v obi a v merkure... :-)
@kitsanka Zaujimave ze to ze porusujes KFZ Gesetz ti nevadi :) Mas trvaly pobyt v AT, auto mas mat prehlasene na AT znackach
Typicka slovenska povaha. ked som si prehlasil auto ja tak preco nie ostatni....a ked ostatni nie tak sa do nich navazajme. pritom maju na to svoje dovody a zaplatili aj Novu a platia cestnu dan. cakam kedy sa tu zacnu slovaci udavat navzajom. 8-(
Článok sa načítava...
@susi206 Inac Steinfeld co sa tyka prehlasenosti aut je na tom podstatne lepsie ako bytovky za billou, a to uz tam nejaky rocik byvate. AT znacka je tam naozaj len vynimkou. Normalne by som vam dal Steinfeld za vzor. Inac ten HOAX co siris ze staci zaplatit novu a kfz steurer je pekne zavadzajuci, pretoze odporuje zakonu kfz gesetz :)
finanzamt dobre vie, preco nechce vydavat potvrdenie o zaplateni nova a kfz. Je cas zacat vymahat si spat co ste zaplatili ;-) http://diepresse.com/home/recht/recht...
@zfk Huraaaaaaaaa..........a mame dalsiu moznost ako "vydrbat" s finanzpolizei. Vytlacme si ten rozsudok navyssieho sudu a mavajme s nim pri kazdej BMF kontrole..............som zvedavy ako sa budu krajania tvarit ked jednym dychom Hochstgericht vyslovi aj nazor ze EU Burger nema narok na WBF, Dotovanu skolku, Familienbeihilfe, Kinderbetreung.........to sa potom uz tak tesit nebudeme.........inac silno mi to pripomina spravanie kakaovej mensiny na SK, na ktorych tiez tak velmi radi platime svoje dane :)
@halkdjgha myslim ze mas problem s chapanim. Ano su ludia co sa snazia vsetko prekabatit. Ale su tu takisto ludia, ktori maju realne firemne auta, mali ich aj pred nastahovanim a ich zamestnavatel nepodpori prepis auta do ineho statu. Navyse je dlhsie jasne ze zo zaplatenim novy a cestnej dane nie je vsetko v poriadku, kedze odmietaju k tomu dat patricny doklad na firmu.
@zfk Inac ten rozsudok sa tyka vyhradne firemnych LKW. Firemych PKW ktore sa pouzivaju aj na sukromne ucely sa tento rozsudok aj tak netyka.
@halkdjgha V kazdom pripade je ale dokazne bremeno na strane danoveho poplatnika. Cize treba preukazat, ze auto bolo cely den mimo Rakusko. Pri Kfz dani sa da napriklad aj teraz platit len presne za tie dni, ked auto je skutocne v Rakusku. Pytaju k tomu knihu jazd a vypoved zodpovedneho cloveka z firmy, ze auto naozaj bolo tam, kde uvadza kniha jazd. @halkdjgha To sa moze naozaj stat - pokial viem, ziadny medzinarodny dohovor nenuti krajinu dorovnavat socialne davky z inych krajin. Je to dobra vola Rakusanov, ze to tak robia.
@tomzozelenehodomu co sa tyka niektorych davok (pre tzv. cezhranicnych pracovnikov, co pracuju v jednom clenskom state a maju trvaly pobyt v inom), tie spadaju pod tzv. koordinacne nariadenie ES, teda ziadna dobra vola Rakusanov. Tu to mas popisane high-level: http://europa.eu/youreurope/citizens/... Tu mas nieco na strankach nasej Socpoist: http://www.socpoist.sk/zakladne-infor... A tu su samotne pravne texty: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?l...
@halkdjgha no ja neviem, ja robim co mi povedali na FA. bola som aj na predvolanie a vypoklonkovali ma domov ze mam vsetko v poriadku. a este mi zazelal krasny den. opakujem to ze vidis BA znacky este neznamena ze nie je za auto riadne zaplatene!
A z tohto paragrafu § 82 Abs. 8 KFG 1967 si sa ako vykrutila? Ten pre slovakov v OSG bytovkach za Billou neplati? (8) Fahrzeuge mit ausländischem Kennzeichen, die von Personen mit dem Hauptwohnsitz oder Sitz im Inland in das Bundesgebiet eingebracht oder in diesem verwendet werden, sind bis zum Gegenbeweis als Fahrzeug mit dem dauernden Standort im Inland anzusehen. Die Verwendung solcher Fahrzeuge ohne Zulassung gemäß § 37 ist nur während eines Monats ab der Einbringung in das Bundesgebiet zulässig. Nach Ablauf dieser Frist sind der Zulassungsschein und die Kennzeichentafeln der Behörde, in deren örtlichem Wirkungsbereich sich das Fahrzeug befindet, abzuliefern. Wenn glaubhaft gemacht wird, dass innerhalb dieses Monats die inländische Zulassung nicht vorgenommen werden konnte, darf das Fahrzeug ein weiteres Monat verwendet werden. Danach sind der Zulassungsschein und die Kennzeichentafeln der Behörde, in deren örtlichem Wirkungsbereich sich das Fahrzeug befindet, abzuliefern. Die Ablieferung begründet keinen Anspruch auf Entschädigung.
Profilova fotka
@halkdjgha zavidis? ci iba budes utocit na druhych co maju veci inac ako ty? vraciame sa do cias komunizmu kedy su si vsetci rovni a nik nemoze mat viac ako ty? nepisala nahodou @susi206 ze ma firemne auto? a aj keby nie, ked bude nejaky tipek chodit po sidlisku a nebude to policajt, je jasne ze si to ty len aby si nabonzoval vsetky auta ktore sa ti nezdaju kosher? radost mat takeho suseda, to ozaj.
@cucuriedka Na nikoho neutocim, len som sa pytal :) A to akoze BA znacka je viac ako ND znacka, ked sa pytas ci nezavidim ? :) A pribehy o firemnych autach su uz obohrate ako duety Vondrackovej a Michala Davida :) Zaujimave ze tu mame tolko podnikatelov nie len z BA ,ale aj z dalekeho vychodu a inych casti slovenska :) Tomu naozaj neuverim :) Na par vinimiek su to ucelove prepisy.
@martinx123 dik za Linky. Nech si to vsetciu precitaju a najma tuto vetu : zásada rovnakého zaobchádzania, ktorá zaručuje, že osoba s pobytom na území členského štátu EÚ musí mať rovnaké práva a rovnaké povinnosti ako občania tohto členského štátu bez akýchkoľvek prejavov diskriminácie lebo vela ludi akosi vidi len to slovicko prava, ale akosi prehliada slovicko povinnosti :)
Profilova fotka
@halkdjgha principialne mas pravdu. ale ehm... keby existovalo percenualne vyjadrenie pomeru slovakov na SVK co dodrzuju vsetky zakony vs nedodrzuju... a tych v AT tiez... nemyslim ze by bol velky rozdiel. Uz som to tu spominala, poznam samo osve 2 rodiny tu v kittsee co su rakusania a maju svk znacky :-)
@cucuriedka Tak od oka ti kludne dam odpoved na tvoju otazku. Rakusaci byvajuci v Kittsee na SK znackach - cca 1%. Slovaci byvajuci v Kittsee na SK znackach- cca 90% . Myslim ze je to priepastny rozdiel :)
Profilova fotka
@halkdjgha nie, co som myslela je ze pomer SVK obcanov na svk co dodrzuju zakony a svk obcanov v at co dodrzuju zakony vs ti co nie ze bude velice podobny, zle som sa vynadrila
@cucuriedka A jasne. No myslim, ze my slovaci ktory sme sa prestahovali do AT sme sa hlavne stahovali z toho dovodu ze ten "bordel" na slovensku uz bol neznesitelny. Preto by som sa priklonil k tomu nazoru ze slovaci v Kittsee su ti slusnejsi ako priemerka slovakov v SVK, ktory obcas pridu co-to kupit do Hoffera :)
@halkdjgha suhlasim ze auta by mali byt na AT znackach ak to je mozne, ale vysvetli mi preco by mal Finanzamt riesit znacky a KFG ak su vsetky danove zalezitosti zaplatene.
@martinx123 BMF znacky samozrejme neriesi, ten riesi len zaplatenie dane pretoze len to je v ich kompetencii. A preto sa tu siria nepravdive HOAXY ze auto na SK znackach so zaplatenymi danami je OK. Z pohladu BMF je to OK ale nie z pohladu § 82 Abs. 8 KFG . Neprehlasenie znaciek to uz je Verwaltungverfahren, a to uz riesi niekto iny. Mozno klasicka policia alebo obec. To nieviem, ved casom uvidime kto sa do toho casom zakusne :)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?