Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
keby si tak este zvysnych 80% obyvatelov SFS si prehlasilo znacky, tak tu ziadny finanzpolizei nechodia a nikoho rano nebudia. Vacsina slovakov vsak bude hladat vsetky mozne klucky ako sa prehlaseniu auta vyhnut. Zalozit si SRO na slovensku sa da lusknutim prsta, ak by to bolo take jednoduche tak by polovica Rakusakov chodila na SK firemnych zanckach. Vacsinu z nich to ani len nenapadne, preco by mali odrbavat. Ak nabuduce zobudia BFM rano mna, tak pobeham s fotakom cele SFS a poslem fotky aut trebas sem https://www.bkms-system.net/bkwebanon... a ak bude treba tak pojdem aj osobne svedcit o tom ci sa to-ktore auto nahodou nepouziva aj na sukromne ucely :) potom uz nebudu musiet zvodit fizli z BFM po bytovkach
@halkdjgha hura! konecne nejaka slepa poctivka predpokladam, ze si mala tazke detstvo a ostatne deti sa s tebou nechceli hrat koli tvojej povahe dokonca ani teraz v praci sa s tebou nikto nebavi, taha sa to s tebou ako sopel z nosa a nie vacsina slovakov nebude hladat ziadne klucky slovaci su rovnaki ludia ako rakusaci, nemci ci francuzi ti keby vedeli, ze sa to nejako da obist tak to urobia tiez, tak ako sa o to snazi polovica 19teho bezirku vo viedni pre tvoju info - to je ta stvrt milionarov ak by si pozorne citala tak vies, ze sa nejedna o prehlasenie ale nahlasenie aj ked si osobne myslim, ze ty proste tu len chces flame robit a iba trolujes
@halkdjgha FA zaujima NOVA a KFZ Steuer. Keby si to vedela, vedela by si aj, ze na tieto dane nie si povinna mat AT znacky. Takze hura ber fotak a vela zdaru, ale moc ti to nepomoze, lebo neviem, ako odlisis leasovane auta, firemne auta a spekulantov, ale teta na FA v Bruecku sa isto potesi, ked tam ty, alebo rovnako zanietena osoba bude neustale vyvolavat. Ten fotak by si mohla vyuzit radsej osoznejsie a stopovat volne behajuce psiska, co tu obsieraju okolie, pripadne poctivym patrolovanim odhalit tie vlamacky do kocikarni a pohyb podozrivych individui.
@halkdjgha vyborne, vedeli sme ze to budu slovaci. S tou SRO to tak jednoduche neni - zalozenie okolo 300, rocne papierovacny a ponovom licencia minimalne 480euro rocne. Radsej vytiahni kalkulacku namiesto fotaka a rataj. Inak poznam rakusaka co si prepisal auto na svoju slovensku firmu a to neslo o nejaku velku dan.
@pastetaba v tom 19 bezirku tam akoze byvaju rakusaci? nie nahodou turci a juhosi? hahaha :) A inac ked je napisane zulassung, tak to znamena prehlasit znacky, nie len zaplatit NOVA a KFZ
@slummdog Ano, FA zaujima NOVA a KFZ ale to neznamena ze clovek s trvalym pobytom ktory sice tieto dane zaplatil ale nespravil Zulassung, nedopustil sa spravneho priestupku ktore sa potom riesi cez Verwaltunfsverfahren ale to uz neriesi FA. Firemne auta? a ktore? To tie firemne s ktorymi sa chodi na nakupy a s deckami do skoly? Ucelove obchadzanie zakona. Dovod preco vacsina slovakov hlada cesticky ako zostat na SK znackach je len ten ze prevadzkovanie aut na AT znackach moze v niektorych pripadoch vyjst aj 10x drahsie ( haftpflicht, dane, castejsie STK ktora sa neda uplatit tak ako na SK, nizsia tolerancia na zodraty dezen na pneumatichach,.........). Ak by situacia bola opacna, a prevadzkovat auto na AT znackach by bolo 10x lacnejsie, tak ti garantujem, ze firemne auto na SK znackach na SFS by sa rovnalo rovnakej atrakcii, ako ked raz za rok tu pride cirkus :)
@moriak A preco typicky Kittseer a Kittseerin chodi na hyundai i10 v tom lepsim pripade na hyundai i20, behaju na takych autach za ktore by sa priemerny Bratislavcan radsej pod zem prepadol, ale sadol do takej malej skatule :) Jednoducho preto, ze aj pre nich vyvazat sa na aute s velkou kubaturou je skratka draha zalezitost. A preco by oni vsetky vydavky suvisiace s drzbou auta v AT platit mali a pristahovani slovaci nie? A tych zhruba 20% slovakov co auto prehlasili je takisto padnutych na hlavu ze sa nedrzia pravidla "kto neokrada stat okrada vlastnu rodinu"? Ahaaaa to su asi ti "divny slovaci", co zabudaju na zvyky krajiny z ktorej pochadzaju a opicia sa po Rakusakoch? :)
@halkdjgha kto je typicky Kittseer/-in prosim ta? Je tu kopec Rakusanov, Madarov aj Slovakov v dedine, kto je ten typicky? Toto pausalizovanie je smiesne a robia ho ludia, ktori by si v prvom rade mali nazriet do vlastnych hrncov, nez zacnu nazerat do susedovych. O situacii a autach mimo svojho nevies nic. Ak budes s leasingovkou sa natahovat o vymenu znaciek, tak pridaj svoju skusenost, urcite mnohym pomoze. Na SFS nevidim auta s tymi kubaturami co pises, skor kopec starych vozidiel, beznych znaciek a dokonca aj nejedu prtatu hyundaiku. Tato debata aj tak nikam nevedie, vzdy boli a budu ludia, co budu strkat nos do cudzich veci, nez by si robili poriadky pred vlastnym prahom a priat susedovej koze smrt, ked uz tvoja nezije. Prajem teda pekny den a zajtra pekne pocko, nech ti vyjdu dobre fotky, auta tu budu hadam vsetky, nech sa vela nenabehas
@slummdog Rakusko je na rozdiel od slovenska pravny stat. Tu sa uspesne dari potierat zlocin aj koli aktivnej spolucasti obyvatelstva. V SK sa to vola bonzactvo. V AT Gemainschaftsbeteiligung. Komu toto rakuske "specifikum" nevyhovuje, nikto ho tu nedrzi, v Kalinkove, Hamuliakove, Dunajskej Luznej je kopec peknych domov na predaj a o BFM tam hadam ani nikto nikdy nepocul :)
Profilova fotka
troska pridam do ohna, sama poznam AT rodinu ktora chodi na SVK znackach :-D
@halkdjgha a aj pre teba slummdog - dúfam že ste samičky, že nemáte medzi nôžkami orechy...načo toto všetko ? je ma do vášho života v sfs fuk, ale nie je mi jedno ako to je s špz áut. každá máte kus pravdy, ale ani jedna celú...aj ja behám na aute, ktoré mám na firmu - beriem NOVA je vlastne ekologický poplatok, tomu sa nebránim a myslím si, že je správny...ale prečo by som mal ako živnostník platiť ešte cestnú daň okrem SR aj v AT, to teda nechápem...navyše, keď naše predpisy jednoznačne hovoria, že auto musí byť registrované v mieste sídla firmy...čo takto dať dokopy hlavy, osloviť odborníkov z DAS-u, poprípade aj právnika, určite by bola odpoveď na všetky otázky - auto + občan firma + občan a aj leasingovka + občan...prečo si robíte zo života peklo ? možno sa stretávate na ulici, resp. v obchode a ani neviete, že sa cez tento blog nemôžete vystáť...toto patrí všetkým - nikdo z AT k nim nevolal, každý tam žije dobrovoľne, tak nech sa každý snaží rešpektovať zákony v AT...najskôr sa riešila GIS - televízia, lebo to je cca 20 € za mesiac, koľkí z Vás "nemajú" TV aby nemuseli platiť ? Potom rodinné prídavky, osobne som sa stretol s tým, ako dotyčný nadával na to, koľko to trvá kým ich dostane a na otázku, či platí GIS a či má auto na rakúskych špz, tak mi odpovedal, že je to jeho vec...čo sa týka vozového parku...do BMW X5; AUDI Q7, resp. do ML 500, VOLVO XC90 (lacák) sa predsa lepšie ukladá tovar z PENNY, ZIELPUNKT-u a z HOFER-a...navyše keď sa s týmito autíčkami dá zaparkovať priamo pred vchodmi predajní...však ich iba samí invalidi a mamičky na materskej...tak dievčatá a teraz hŕ do mňa...dlho ma nikdo nezotrel... :-p a ozaj viete že budú vianoce ? kde si kúpite stromčeky a čo potom s nimi ? iba ku kontajneru a šmitec ? :-)
@halkdjgha vyhybas sa priamej reakcii a furt meles dokola len svoje. Myslim ze zaviest ti internet do pivnice bol zly napad :-D Cize aby sme to prelozili a snad uzavreli, prepisali ste uz auto na rakuske znacky a teraz ti vadi ze zvysok ma SK znacky. Otazka cislo 1 je ci si to prepisala hned ako bolo treba! Pretoze takychto mudrlantov ala @susi206 co jazdia dlho na SK znackach, potom to poriesia a uz su z nich najcestnejsi obyvatelia sme tu uz mali.
Článok sa načítava...
iba dopĺňam...slovensko = právny štát ? kto to povedal ? :-) nejazdíte autami ? ;-)
Profilova fotka
tema NoVA a pod , bohuzial sa nikto zo slovenska o Vas nezaujima ale napr. nemci maju podobny problem a riesila to AHK (obchodna komora nemecky podnikatelov v AT). vid. http://www.hannover.ihk.de/fileadmin/... co sa tyka sukromneho uzivania myslim si ze ak ste si splnili anmeldepflicht (co sa mi zda bola jedna z podmienok dostat byt) tak splnate podmienku Übersiedlung tzn. https://www.bmf.gv.at/zoll/uebersiedl... a je koser aby sa tieto dane proste zaplatili. Menenie znaciek sa nema robit. Spotrebna dan a jej dvojite zdanenie je tema len pri podnikatelsky autach (vid. pdf vyssie ktore to riesi) u sukromnych osob je toto mimo.
Profilova fotka
tusim vsetci hadzete kamenom :-) ked sa uz kazdy citi lepsie, vyventiloval sa, lent ak mimochodom, pozor na ceste za kruhacom na berg, okrem toho ze je tam znacka pozor zver, ona tam ozaj je. MM mal vcera tu cest jednu zrazit :-| nikomu sa nic nestalo (isiel pomaly), no viem si predstavit aku sarapatu to spravi pri vyssej rychlosti.
@mongolisko apropo cestna dan ... pravne to upravuje dohoda o zamedzeni dvojiteho zdanenia ktora je myslim zo 1970 rokov ... a tuto dan neupravuje, takze legalne ju musis platit v oboch ... teda ak mas to firemne ako vacsina slovakov => na sukromne ucely. Ak ho mas skutocne iba (zdoraznujem iba) pouzivane na firemne ucely, tak to vydokladuj Finanzamtu (kniha jazd, sukromne mas ine auto, etc) a myslim ze v tom pripade si ani dokonca NOVA nemusel platit.
@martinx123 a dostanes od finanzamtu potvrdenie ze nemusis? podla mna, len potvrdia, ze doteraz si nemusel platit, ale pri dalsej kontrole bude dalsie kolo prehodnocovania
@halkdjgha tak vyber si tie oriesky tam zdola a nehraj sa na supermana ci superzienku pre tvoju informaciu, rakusaci si auta prepisuju na nemecke znacky a rakusko nie je viac pravny stat, rakusko je rovnako pravny stat ako slovensko ci polsko ze ludia viac udavaju? tak u nas pozname neduhy bonzovania, preslapy policie ci stb a vadi nam to viac ako cokolvek ine cakaj na novu generaciu, nepoznacenu socializmom kedze ani nemas potuchy o nejakom 19stom bezirku vo viedni, tak usudzujem ze tu nepracujes, nepoznas vieden a ludi a ich vychcanost keby si tu pracovala/byvala aspon chvilu, tak by si videla ako je rakusko "pravny stat", ako sa tu kradne - ze aj fico moze len oci otvarat, ako sa tu zneuziva moc, klamu ludia a politici si s nich robia dobry den tie noviny su tu zadarmo, citanie pri cestovani MHD a ked si beries do ust turkov ci "jugosov", hmm, zas si kdesi cosi citala a mas v tom uuuplne jasno ked budes medzi nimi chvilu zit, robit s nimi, tak taketo blbosti tu nebudes vypisovat, oni nie su ten problem napr. oni maju auta pekne na rakuskych znackach ;)
@pastetaba studuj https://findok.bmf.gv.at/findok/ su tam priklady ked to finanzamt zamietol, a ked to uznal. Osobne nemam skusenost, ale moj nazor je ze treba velmi dobre dokazat ze auto je pouzivane cisto iba na pracovne ucely (teda mas aj ine ktore mas na sukromne napr).
@pastetaba Vask som si aj myslel ze to takto dopadne :) Clovek si splni zakonne povinnosti jenme naznaci, ze by si mohli aj ostatni susedia, aby nam tu nechodila rakuska policia jak v NYPD do Bronxu a "krajania" ho rozdrbu jak cigansku hracku ze vlastne nevie ako to tu chodi :)
@martinx123 Tak, tak, zmluva o zamedzeni dovjiteho zdanenia medzi AT a SK hovori iba o dani z prijmu a zdanovani medzinarodnych prijmov jednej alebo druhej krajine. Ostatne dane tato zmluva neriesi
@tomasforgacs 100% suhlas. Ale cele to plati len za predpokladu ze sa naozaj jena o firemne auta a nie o ucelovy prepis na firmu. Ze by na SFS byvalo 80% SCZO, konatelov, statutarov, spolocnikov? Hmmmmmmmmm, to skor uverim rozpravke o cervenej karkulke :)
@mongolisko hej vtipne napisane :) berirem :) z pohladu zivnostnika sa moze zdat nespravolive, ze by dan musel platit v dvoch statoch. Ale povedzme si na rovinu, ta KFZ Steuer zase nie je az taka vysoka, ani NOVA, to zo je fakt drahe je samotne Haftpflicht, najma ak niekto zacina zo Stufe 9. Z druhej strany preco by nepodnikatel( zamestnanec, dochodca, nezamestnany, matka na materskej) byvajuci v AT mal rocne platit za auto takmer tisic eciek, ked SCZO byvajuci v AT a vykonavajuci podnikatelsku cinnost na SK to cele vybavi za zlomok tej sumy?
@cucuriedka BFM na nich, nech ich rozthaju jak divi psi :) Nie len nas slovakov na SFS tu kazdu chvilu dodrbavat :)
Profilova fotka
:D dalsi miestny Sheriff :) Viac takych!
Profilova fotka
no teda polemiky o dodrziavani zakona tu je.... no povedzte mi, ked vidite bezne v praxi, ze niekoho okradaju, (auto, penazenka), alebo niekomu nejake auto urobi skodu na inom a videli ste znacku... zasiahnete? Ked viete ze nejaky uradnik doslova plytva statnymi peniazmi... atd... vela veci neni ciernobielych ale v urcitom momente ta hranica dodrziavania musi byt, aby tie zakony na nieco boli a aby spolocnost neskoncila v ..... bonzaci nebonzaci... 1. pokial dodrzujete zakon tak sa nemate coho obavat 2. ti ktori prisli do AT hlavne koli detskym davkam a financnym vyhodam by si mali co najskor uvedomit ze tie peniaze za steuer a novu sa im vratia plus s poistkou, mozno budu AT:SVK 1:1 v konecnom dosledku, ale ak to bol jediny dovod preco sa sem stahovat... ludia sa zobudte to by some neboli o nic horsi ako urcita mensina ludi na svk ktora zije hlavne z davok... :-S mozno s vyssim socialnym statusom, ale princip rovnaky 3. Psy maju byt na vodidku a exkrementy zbierane. Uprimne ja ked niekoho nacapem tak ho upozornim a ak to odignoruje zavolam policajtov. Nechcem aby toto pekne prostredie zmenilo na zaneplesene odpadkami a ludmi co nemaju uctu voci prostrediu a majetku druhych! A deti by mali byt k tomu vedene v prvom rade vlastnymi rodicmi. Uz aj to staci ako sa tu spravaju ludia co chodia zo SVK nakupovat - na prechode nezastavi ziadna BL (SVK) znacka, parkuju vsetci tak arogantne ze sa mi v predstavach otvara nozik, su drzi a zbytocne ohrozuju druhych ludi Co je horsie, uz som videla aj SVK rodicov v skolke, ktori vobedu svoje deti k slusnemu spravaniu (decka nadavaju, kopu....). Ved to neni vobec problem ze moje dieta zrani druhe... vsak v dospelosti to zuzitkuje nie? Respekt voci ostatnym ludom/prostrediu (a zakonom) je v prvom rade na mieste. Zatvarat oci pred priestupkami malej 'hodnoty' neskor prejde k vacsim... to je velmo vychovne aj pre dalsie generacia a potom sa cudujte kto vsetko je skorumpovany 8-(
@halkdjgha Dakujem, konecne sa nasiel niekto, kto vystihol podstatu "problemov" s autami.
@halkdjgha nuž dobre, zaplatím NOVA, auto mám poistené v SK, lebo je na živnosť (ZP + HP) a potom koľko je čiste tá KFZ steuer - cestná daň ročne za auto v AT ? ako sa vypočíta ? keď vieš, babo raď a každý si potom možno bude vedieť spočítať, čo by ho to vyšlo...priznám sa, nemčina nie je môj rodný jazyk, tak to skús (te) v slovenčine...celá táto diskusia okolo áut je zmätočná, tí zdatnejší sem hádžu linky na rakúske stránky a nie všetci sa v tom vedia zorientovať (preto som mongolisko)...tak prosím - týka sa to všetkých, skúste niekto uviesť príklad a dať odpoveď - mám auto benzín, 1,6 l, 77 kW/100 k, 7 rokov staré, som živnostník, NOVU mi zráta asi FA a koľko by som mal ročne platiť CESTNÚ daň v AT ? nechcem riešiť čo je OK, čo nie, platím aj rakúsku telku, aj keď ju nepozerám...chcem zaplatiť aj túto nešťastnú daň, len predošlé príspevky okolo nej aj v minulosti boli rôzne, ani jeden nebol jasnou stopou, okrem toho, že treba platiť... vopred ďakujem za jasné odpovede, lebo moja nemčina mi vystačí iba na nákup v obchode a aj tam sa snažím komunikovať s našimi predavačmi... :-( a iba dodávam k čučoriedke - aj ja tam chodím pomaly a tiež som skoro "dal dole" srnku...ten les smerom na kopec je totiž z časti oplotený a srnky sa potom snažia vrátiť späť...keď tam vidím niektorých našincov, ale aj rakúšanov, ako "dodržiavajú" 100-ku (je to max. rýchlosť, nie povinná), tak ešte viac pribrzdím...
@moriak ty trtko co ma mas furt v hube pridi na kavu nech ti to vysvetlim.....pre tvoju informaciu som mala auto na leasing a novu aj dan som zaplatila hned po nastahovani. mas auto na AT znackach? asi ta to serie pretoze to nebola nutnost....
@mongolisko cca 380 eur rocne ... vzorec na cestnu dan je (KW-24)*0.6 na mesiac.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?